lubinosaurus
29.05.10,18:18
Potreboval by som poradiť ako sa dá(kde sa dá) zistiť, či vlastním (kde vlastním) akcie z prvej vlny privatizácie, kvôli predaju "bezcenných" cenných papierov do FNM, aby som nemusel za tieto akcie platiť rôzne poplatky. (je to možné aj cez internet?)
ďakujem
arizona
29.05.10,17:36
Chobot
29.05.10,17:57
Potreboval by som poradiť ako sa dá(kde sa dá) zistiť, či vlastním (kde vlastním) akcie z prvej vlny privatizácie, kvôli predaju "bezcenných" cenných papierov do FNM, aby som nemusel za tieto akcie platiť rôzne poplatky. (je to možné aj cez internet?)
ďakujem

A máš vôbec účet v CDCP alebo u niektorého depozitára? Ak nevieš ani to, tak choď na stránku Centrálneho depozitára a tam po zadaní tvojho rodného čísla ti stránka zistí, či máš účet v CDCP a ak áno, či máš na ňom nejaké akcie.:

https://www.cdcp.sk/odkup/


To, či sú to "bezcenné" alebo ešte obchodovateľné akcie ale bohužiaľ cez ich stárnku nezistíš. To si budeš musieť nechať spraviť výpis z účtu majiteľa cenných papierov, kde zistíš, aké konkrétne akcie vlastníš a koľko (stojí do niečo cez 3 EUR). Potom z vestníkov CDCP si zistíš, ktoré firmy už neexistujú a tak zistíš, ktoré akcie už nemajú žiadnu cenu.
milláčikk
29.05.10,19:55
Potreboval by som poradiť ako sa dá(kde sa dá) zistiť, či vlastním (kde vlastním) akcie z prvej vlny privatizácie, kvôli predaju "bezcenných" cenných papierov do FNM, aby som nemusel za tieto akcie platiť rôzne poplatky. (je to možné aj cez internet?)
ďakujem

Mne pred pár mesiacmi poslali výpis akcií (takže asi všetkým), aj miesta kde sa dajú "odovzdať do zberu" .

PS
Chodili ti vôbec faktúry z centrálneho depozitára ???????????????????? v predošlých rokoch.