M3G
29.05.10,21:14
Dobrý deň,

rád by som si overil:

Dodávateľ mi dodá s Talianska tovar, ktorý mu ja po spracovaní pošlem späť, za čo mu fakturujem službu spracovania.

Táto služba je oslobodená od DPH podľa § 15, ods. 7, v nadväznosti na §15, ods. 8b) ? Toto presne píšete na faktúru?
petra:-)
30.05.10,16:34
Ak je Talian zdaniteľnou osobou (definícia v §3) potom dodanie služieb, ktorými sú práce na hnuteľnom majetku spadá pod § 15 ods. 1 - faktúra bude bez DPH a na faktúre uvediete odvolávku podľa § 73 ods. 2 písm. h.

Pokiaľ by Talian nebol zdaniteľnou osobou - služba spadá pod § 16 ods. 9 - miestom dodania je miesto, kde sa služba fyzicky vykoná. Ak teda práce budú vykonané na Slovensku - faktúra bude so slovenskou DPH.
M3G
31.05.10,17:03
Ďakujem pekne, talian je firma s prideleným IČ DPH, takže by som mal fakturovať bez DPH.
jeso
01.06.10,04:07
Dobrý deň,

rád by som si overil:

Dodávateľ mi dodá s Talianska tovar, ktorý mu ja po spracovaní pošlem späť, za čo mu fakturujem službu spracovania.

Táto služba je oslobodená od DPH podľa § 15, ods. 7, v nadväznosti na §15, ods. 8b) ? Toto presne píšete na faktúru?


na faktúru dávam :
podľa § 15 ods.1 zákona č.222/2004 Z.z. - miesto dodania služby je iný štát EU, uvedený v adrese klienta
osobou povinnou platiť daň je osoba, ktorej je služba dodaná