salonanael
30.05.10,10:41
Zdravim vsetkych.
Idem si otvarat svadobny salon a potrebovala by som poradit: Niektore veci som objednavala zo zahranicia ale prisli mi bez faktur a niektore veci som kupovala este pred tym nez mi zacala platit zivnost, tak by som sa chcela opytat ci sa to neda nejako dodatocne dat do nakladov. Niekde som citala ze staci ak si vybavim kupnopredajnu zmluvu, len neviem ci je to pravda.
salonanael
30.05.10,09:45
este by som mohla povedat ze veci co som objednavala cez internet som platila cez paypal, to je internetový platobný systém, ktorý poskytuje elektronickú alternatívu platenia. Oni mi na email zaslali doklad o zaplateni a neviem ci je mozne si tento doklad dat do nakladov. Ak by ste mi vedeli niekto s tymto poradit, budem vam velmi vdacna. Dakujem
Danielle369
30.05.10,10:59
marcelle11
20.12.10,20:38
Ahoj. Ako sa ti dari so salonom? Ja som na radu uctovnicky saty kupovane prostrednictvom paypalu vobec do uctovnictva nezaradovala. Vraj by to bolo nejak ekonomicky nevhodne tiez s ohladom na to, ze som ich nakupila vsetky vopred ked som este nemala opravnenie :) takze islo vlastne o vklad sukromneho majetku do podnikania a nakladov som mala inych aj tak dost takze doteraz nakup siat nerealizujem cez podnikatelsky ucet. Samozrejme, ze ide len o zivnost.
marcelle11
20.12.10,20:42
...ale inak na danovom mi povedali, ze ak by som si chcela dat paypal faktury a potvrdenia o platbych do uctovnictva musela by som si kazdy jeden doklad ceruzkou nad riadkami prelozit do slovenciny, ze to by bolo postacujuce, aby to bolo v sulade so zakonom. samozrejme muselo by sa to platit cez podnikatelsky ucet a paypal mat tiez zaregistrovany ako business variantu.