reskara
30.05.10,11:00
dobry den chcem sa opytyt.ideme otvarat internetovy obchod.mame uz zivnost co sa tika maliarskych prac.ale chcemi si radsej zalozit sro,z toho dovodu ze ked sme podnikali na zivnost ako maliarske prace,tak sme mali rozne pozicky a ine veci.takze nam vznikli exekucie na uctoch.takze ked si zalozime s.r.o,tak nam mozu banky alebo ine institucie siahnut na ucet, ktory bude zalozeny na s.r.o,na to internetove podnikanie?dakujem
mi_ke
30.05.10,11:49
Predpokladam, ze exekucia este nebola skoncena, preto zakladat si sro, kde by si ty mal byt spolocnikom povazujem za rizikovy sport, pretoze uz upovedomenim o zacati exekucie mas zakaz disponovat s majetkom sposobom, ktorym by si mohol znizit uspokojenie veritelov. Teoreticky ak by si si ju aj zalozil (a exekutor by na to neprisiel), exekucia by sa sice nevztahovala na ucet sro, ale sla by na Tvoj obchodny podiel v sro, preto ked zalozit sro, tak na meno manzelky a Ty sa v nej zamestnaj.
reskara
30.05.10,12:40
praveze ide o to ze exekucie na uctoch ma manzelka aj ja takze neviem.to vsetko bolo z minuleho podnikania.
Zita5
30.05.10,12:43
Včera to bola táto téma http://www.porada.sk/t141062-internetovy-obcho-ponikatelsky-ucet.html

Dnes je to založenie sro a podnikateľský účet .Kde je teda pravda ?:)
reskara
30.05.10,12:54
to vlastne bolo myslene aj v predchadzajucom prispevku ohladom internetoveho podnikania.potrebujem cim viac informacii aby sme mali prehlad ako to vyriesit.dakujem