shaza
30.05.10,19:10
Ahojte,
prosím Vás, hľadám niekoho, kto robí SVB v programe Easy SVB. Neviem sa pohnúť s jedným prípadom: robím vyúčtovanie SVB, ale len za obdobie od 10-12/2009. Všetko už mám v programe nahodené, lenže vypisuje mi protokol chybu v Kontrole počtu vlastníkov: V mesiaci 09/2009 je v tomto priestore 0 vlastníkov. Neviem, čo s tým, vlastníkov a aj užívateľov mám hodených od 10/2009, tak neviem, kde je chyba. Tým pádom nemám ani povolenú uzávierku... Už som si nie istá ani tým, či sú tie vyúčtovania dobré, hoci všetky údaje som už x-krát skontrolovala. Zajtra je deň D, tak mi prosím niekto poraďte.
Ďakujem.
PS: Písala som aj mail majiteľovi, ale bohužiaľ, týždeň žiadna odpoveď.
shaza
30.05.10,17:28
Už som prišla na chybu, len neviem zmazať túto tému, nevie niekto ako na to?
Heni
15.07.10,05:42
tému nemaž, radšej prilep riešenie, možno to ešte niekomu pomôže... ;)
Takmerstarec
18.04.13,09:33
Prosim vie niekto napisat ako sa vypocitava v systeme Easy SVB vo vyuctovani pre clena polozka 2. strana , tretia tabulka (Rozuctovanie nakladov), kolonka Teplo na vykurovanie, druhy riadok (Merac kurenia), stlpec spotreba bytu. Rucnym vypoctom na kalkualcke sa neviem dopracovat k rovnakemu vysledku ako je z Easy SVB.

Udaj je v kWh, k dispozicii su udaje:

Spotreba z fakturacneho meraca plynu (prepocitana na kWh),
percento spotrebnej zlozky(40%),
celkova spotreba bytoveho domu po redukcii koeficientmi na polohy bytov (mensia ako fakturovana),
celkova plocha vykurovanych bytov,
vymera predmetneho bytu.

Myslim, ze som uviedol vsetky potrebne (relevantne) udaje, ak nie podla pripomienky doplnim alebo prosim doplnte.

Hmm, tak uz som to nasiel. Zmiatlo ma to, ze to nesuhlasi s popisom vypoctu podla zakona 630/2005 §7 ods.6

Easy SVB rozpocita spotrebnu zlozku jednoducho ako 0,4 x spotreba faktur. meraca x korigov.spotreba bytu / sucet vsetkych korigov. spotrieb.