Petrik99991
30.05.10,23:49
Zdravim
Chcel by som zalozit zbernu surovin , ktora by sa zaoberala recyklovatelnymi odpadmi t.j. plastami ako napr. pet flase ,vedra ,obalove folie a ine a odpdovym sklom ako napr. nevratnymi flasami , tabulovym sklom z okien a roznym inym sklom. Tieto ,,odpady" by som chcel aj zaroven triedit a balikovat a nasledne predavat dalej firmam ktore ich recykluju a vyrabaju z nich vyrobky. Uz dlhsiu dobu sa pohravam z touto myslienkou len neviem ci sa da zrealizovat , ci by taketo zberne suroviny mali buducnost a ak hej ake vybavovanie to obnasa ? Co vsetko treba na zalozenie Zbernych surovin ? Ti co mate uz s tymto skusenosti poradte :) ... kazda rada dobra :) Dakujem
Petrik99991
31.05.10,10:09
Chcel by som vediet vas nazor na takuto zbernu ci by sa to oplatilo a ak hej tak co vsetko potrbujem povybavovat na zalozenie takejto zberne. Zatial vdaka
msviki
31.05.10,12:36
Zo zivota a jedneho nemenovaneho mesta tu na slovensku;
Mam znameho, ktory mal podobnu myslienku. ...pred par rokami.

Tusim hovoril, ze na taketo projekty sa da vybavit slusny balik dotacii, kedze je to fin. narocne. to by bolo velke plus pre teba, ak to este stale funguje.

Avsak, pretoze v tomto meste je uz takato firma odkazali mu, ze ci sa chce najst zabaleny v takomto odpade on sam.

Aj to je podnikanie na slovensku.
Ja byt na tvojom mieste by som pobehal uz existujuce zberne a smetiarov ako su napr. brantner a urobil si prieskum sam. tak vies ako veci funguju NAOZAJ.
Petrik99991
31.05.10,13:14
Ja by som sa chcel zaoberat len lukrativnymi surovinamy ako su pet flase a ine plasty a sklo celkom dobry dopyt je po nich velke firmy , ktore vyrabaju polotovary a vyrobky z odpadov maju velky zaujem o ne lebo sa daju dobre recyklovat Som o tom pocul ze su na to dotacie ale ja by som chcel nieco najradsej male zalozit a potom neskorsie sa pustit uz do takych vacsich projektov ked sa uz v tom trochu zabehnem. Mame tu jednu firmu ENZO VERONIKA VES ale nieco som pocul ale neviem ci je to pravda ze uz ju zatvorili lebo uz nemala kapacity na odpad.
zk24
31.05.10,13:18
Znamy ma zbernu uz dlhe roky a dokonca su dve v blizkom okoli a prezili obe....

Vo vybaveni ma iba malu maringotku, kde sedi s registracnou pokladnou, ma prenajaty priestor kde to moze skladovat, ma vahu (taku velku) a kontajnery...

Dolezite je si stanovit cenu aby sa ti to oplatilo vobec, lebo to su "malicke sumy" a treba to robit fakt vo velkom. A ked sa "roznesie" ze v blizkosti je zberna na pet flase, obavam ze bezdomovci a ini neprisposobivi obcania budu z kontajnerov na separovany odpad vyberat flase a vozit ti ich... Ake to bude mat nasledky, to sa neodvazim tipovat.
Petrik99991
31.05.10,13:56
Ja som rozmyslal ze bud zbernu alebo volaku mensiu firmu na spracovanie tych plastov , ze by som to triedil a balikoval alebo drtil vytriedene podla farby . Pohravam sa preto s takouto myslienkou lebo plastov stale pribuda a a stava sa velkym hitom recyklacia a spracovanie plastoveho odpadu . A na internete som nasiel vela firiem ktore maju zaujem o tieto odpady. Myslis ze by to malo katastrofalne nasledky keby zacali bezdomovci zbierat tie flase skor si myslim ze by to bolo dobre aspom by bola priroda cistejsia ...
Laco-monter
31.05.10,14:00
Zo zivota a jedneho nemenovaneho mesta tu na slovensku;
Mam znameho, ktory mal podobnu myslienku. ...pred par rokami.

Tusim hovoril, ze na taketo projekty sa da vybavit slusny balik dotacii, kedze je to fin. narocne. to by bolo velke plus pre teba, ak to este stale funguje.

Avsak, pretoze v tomto meste je uz takato firma odkazali mu, ze ci sa chce najst zabaleny v takomto odpade on sam.

Aj to je podnikanie na slovensku.
Ja byt na tvojom mieste by som pobehal uz existujuce zberne a smetiarov ako su napr. brantner a urobil si prieskum sam. tak vies ako veci funguju NAOZAJ.

..jeden truhlík by chcel byť milionarom ....:o
zk24
31.05.10,14:01
nemyslim ze katastrofalne nasledky, skor sa bojim aby nemizli cele kontajnery :rolleyes: predsa len maju kolecka :rolleyes:

Da sa na to dostat prispevok, ja myslim ze recyklacia ma buducnost..
zk24
31.05.10,14:01
..jeden truhlík by chcel byť milionarom ....:o

A jeden vzdy stredobodom pozornosti :cool:
Laco-monter
31.05.10,14:04
A jeden vzdy stredobodom pozornosti :cool:


Porada obsahuje 133 885 tém .

Nedá sa byť stredobodom pozornosti vo všetkých.

Ja len vyjadrujem svoj názor na bezbrehú naivitu niektorých zakladateľov tém...
zk24
31.05.10,14:07
Porada obsahuje 133 885 tém .

Nedá sa byť stredobodom pozornosti vo všetkých.

Ja len vyjadrujem svoj názor na bezbrehú naivitu niektorých zakladateľov tém...

mimotemyTak sa bud vyjadruj k teme alebo si pis vlastne "postrehy" do wordu.
Petrik99991
31.05.10,14:48
Porada obsahuje 133 885 tém .

Nedá sa byť stredobodom pozornosti vo všetkých.

Ja len vyjadrujem svoj názor na bezbrehú naivitu niektorých zakladateľov tém...



Najlepsie je taky nazor si nechat sam pe seba a nie ho davat do prispevkov. :)
Dáša_
31.05.10,15:20
Ja by som sa chcel zaoberat len lukrativnymi surovinamy ako su pet flase a ine plasty a sklo celkom dobry dopyt je po nich velke firmy , ktore vyrabaju polotovary a vyrobky z odpadov maju velky zaujem o ne lebo sa daju dobre recyklovat Som o tom pocul ze su na to dotacie ale ja by som chcel nieco najradsej male zalozit a potom neskorsie sa pustit uz do takych vacsich projektov ked sa uz v tom trochu zabehnem. Mame tu jednu firmu ENZO VERONIKA VES ale nieco som pocul ale neviem ci je to pravda ze uz ju zatvorili lebo uz nemala kapacity na odpad.


já ti nevím Karle, ale lukratívne odpady sú podľa mňa napríklad farebné kovy.

Aj keď teda, keď už sú "bez DPH", kšeft je slabší :D:D

Čo sa týka napríklad plastových fliaš, papiera, tam je hlavné zabezpečiť odbyt..