Petkaatko
31.05.10,00:09
Chcel by som sa informovať či niekto nemá nejaké skúsenosti, na koho resp. na akú inštittúciu by sme sa mali obrátiť keď nás niektoré veľkosklady odmietnu obslúžiť, odmietnu poskytnúť VOC z dôvodu, že v našej blízkosti je firma ktorá od nich už odoberá tovar.
JTOMA
31.05.10,06:58
Vieš, toto ani nemusí byť diskriminácia. Ak má veľkosklad svojich distribútorov, tak sa "malými" odberateľmi z pochopiteľných príčin nezaoberá. Distribútor by Ti mal dať rovnakú cenu ako veľkosklad, ak máš v ŽL zapísaný predmet podnikania, ktorý korešponduje s tovarom o ktorý máš záujem. Osobne si myslím, že u nás je zatiaľ zlá prax v tom, že veľkosklady sú ochotné predať aj jeden kus tovaru za VO cenu komukoľvek, kto má akýkoľvek ŽL.
pizzanoel
31.05.10,17:12
Distribútor by Ti mal dať rovnakú cenu ako veľkosklad

:eek:

No to je pekna blbost, ten velkosklad to predsa nerobi zadarmo aby to daval v takej istej cene ako to kupuje....

Mna by skor zaujimalo ci existuje v zakone nieco co zakazuje diskriminaciu predajcov na trhu.... Ja som sa uz stretla s tym ze ma chceli vyhodit z akcie ktoru organizovala obec pod zamienkou ze uz tam maju jedneho predajcu s takym tovarom ako ja.... Cize preferovali viac menej monopol.... Je nejaky zakon kde sa o niecom takom pise co by zakazovalo takuto diskriminaciu predajcu...???:confused:
goosesk
11.07.10,09:41
distributor resp. velkoobchod (nemyslim vseobecne obchody ako metro a podobne) spravidla uzavrie ramcovu zmluvu o obchodovani za urcitych podmienok.

Je ciste len na obchodnom zastupcovi, ci ponukne rovnaku cenu a sluzby dvom predajniam v tom istom meste, v pripade ak jedna prevysuje svojim obratom desatnasobok tej druhej predajne.

V principe mozme povedat, ze mat menej vacsich odberatelov je praktickejsie ako mat menej vacsich a kopec malych. Potom treba len nastavit system, aby mensia predajna mala mensiu zlavu, tak, aby sa malej predajni oplatilo dohodnut sa s velkou predajnou. Ak je spravny obchodny zastupca, tak dohodne s velkou predajnou, aby dala dobru cenu malej predajne. Samozrejme nie uplne zadarmo.

Bohuzial to takto ale robi velmi malo firiem. Momentalne mame trh tak deformovany ,ze casto krat obycajny zakaznik pride do velkoskladu a obchodnik chce predat, tak mu da zlavu jak hrom.

Petkaatko: v principe ta firma robi dobre, pokial Vam ale da alternativu dobrych cien v predajni, ktora uz ma ich sortiment..

Totiz ak by aj Vam dala rovnaku cenu ako dala im,, tak sa moze stat ,ze vy ako novacik v sortimente pojdete pod cenu, a tym padom iba podkopu ich dlhodobejsieho partnera. A o to asi ziadnemu distributurovi nejde,,, aj ked sa to casto krat deje (pracujem v oblasti stavebnych materialov, kde je to bohuzial az pricaste).