Stanicka
24.10.05,05:55
Predstavte si situáciu: Podnikateľ A má ERP, ktorú predal podnikateľovi B. B na ňu predával tovar, ale pokladňu nepreregistroval na Daňovom úrade na seba a teda používal pôvodné DKP pokladne. Obidvaja sú plátcami DPH. Ktorý z nich má zaplatiť DPH z predaných vecí?

Prosím napíšte svoj názor..... Ďakujem.
evina
24.10.05,06:25
Predstavte si situáciu: Podnikateľ A má ERP, ktorú predal podnikateľovi B. B na ňu predával tovar, ale pokladňu nepreregistroval na Daňovom úrade na seba a teda používal pôvodné DKP pokladne. Obidvaja sú plátcami DPH. Ktorý z nich má zaplatiť DPH z predaných vecí?

Prosím napíšte svoj názor..... Ďakujem.
Podľa mňa podnikateľ A.
Doplň ešte aké DIČ bolo na blokoch.
sway
24.10.05,06:30
Predstavte si situáciu: Podnikateľ A má ERP, ktorú predal podnikateľovi B. B na ňu predával tovar, ale pokladňu nepreregistroval na Daňovom úrade na seba a teda používal pôvodné DKP pokladne. Obidvaja sú plátcami DPH. Ktorý z nich má zaplatiť DPH z predaných vecí?

Prosím napíšte svoj názor..... Ďakujem.
Asi by som to riešila v tom istom zdaňovacom období takto: A má odviesť DPH (ak má takú činnosť v predmete podnikania - ak nie napísať k tomu vysvetľujúci list - ako prílohu k faktúre) a obratom si uplatniť na vstupe faktúru čo mu musí vystaviť B na presnú sumu, čo bola aj na RP. Z toho vyplynie povinnosť A aj B, ale B bude mať len povinnosť (z tej faktúry čo vystaví)- koruny ostanú štátu a A bude mať aj odpočet, takže je v podstate na nule....:confused:
Stanicka
24.10.05,06:49
Na bločkoch sú všetky identifikačné údaje od B, okrem DKP. Bolo to v 1.štvrťroku 2005.
Paula
24.10.05,06:49
Mne sa to veru nezdá až také jednoduché. Tu ide nielen o DPH, ale aj o registrovaný príjem, ktorý neskôr kadečo ovplyvní . Asi by som napriek možnej pokute spätne ERP preregistrovala.
sway
24.10.05,06:53
Na bločkoch sú všetky identifikačné údaje od B, okrem DKP. Bolo to v 1.štvrťroku 2005.
Myslela som že je to aktuálne 3Q - to by sa dalo spraviť, ale ak je to také staré, súhlasím s PAULOU.;)
evina
24.10.05,07:01
Na bločkoch sú všetky identifikačné údaje od B, okrem DKP. Bolo to v 1.štvrťroku 2005. Opravujem svoj prvý príspevok takto :

Podľa § 2 písmeno d Vyhlášky o ERP bol podnikateľ A povinný:

... Pri vyradení pokladnice z majetku subjekt požiada daňový úrad o zrušenie daňového kódu najneskôr do desiatich kalendárnych dní odo dňa jej vyradenia,

To znamená, že treba dať s DÚ do poriadku túto povinnosť preregistrácie /určite pod sankciou/. Ak bolo používané DIČ podnikateľa B, tak DPH by mal podľa mojej mienky odviesť podnikateľ B. Riešila by som to však všetko v súčinnosti s DÚ.
Stanicka
24.10.05,07:23
Dnes idem na DÚ a skúsime to vyriešiť.
Na to, že ERP nepreregistrovali, som prišla až minulý týždeň, keď A dostal kontrolu na DPH 1Q. Až na DÚ prišli na to, že ju nepreregistroval a tak sme sa dopátrali k B, že on podnikal aj bez nového DKP.
evina
24.10.05,07:25
Dnes idem na DÚ a skúsime to vyriešiť.
Na to, že ERP nepreregistrovali, som prišla až minulý týždeň, keď A dostal kontrolu na DPH 1Q. Až na DÚ prišli na to, že ju nepreregistroval a tak sme sa dopátrali k B, že on podnikal aj bez nového DKP.
A oni pritom neurčili žiadny postup, keď to zistili?
ALDA
24.10.05,07:26
Iba dodávam, že je tam pokuta 2.000,-SK.
DPH odvádza B ako už bolo v skorších príspevkoch.
Stanicka
24.10.05,07:31
Zatiaľ nie. Mám dnes prísť a dozviem sa.
evina
24.10.05,07:47
Zatiaľ nie. Mám dnes prísť a dozviem sa.
Asi nevedeli :).
Stanicka
24.10.05,07:56
Presne to isté si myslím aj ja. Preto som chcela vedieť názor iných ľudí, aby som sa s nimi mohla hádať a vyriešiť to čo najlepšie.