truch
31.05.10,08:55
Prosím Vás nemá niekto vzor odstúpenia od zmluvy podľa Obchodného zákonníka?
Firma Mračko prestala dodávať odborné časopisy/ako dôvod uvádzajú finančné problémy/. Zaplatili sme celý ročník 2010 a boli nám dodané len 2 čísla.
Ďakujem
VieraPopluharova
31.05.10,07:50
Najdi si dokumenty v porade a v tlacivach mas vzor odstupenia od zmluvy, ktory si upravis uz len podla seba, teda resp. podla uzatvorenej zmluvy s Mrackom tam doplnis udaje.
truch
31.05.10,08:10
Najdi si dokumenty v porade a v tlacivach mas vzor odstupenia od zmluvy, ktory si upravis uz len podla seba, teda resp. podla uzatvorenej zmluvy s Mrackom tam doplnis udaje.
Vierka, pozerala som v porade dokumenty- vzory odstúpenia od zmluvy. Všetky čo som našla boli podľa Občianského zákonníka, ani jedna sa mi nehodila. Tak si odstúpenie píšem sama.
Mám však problém, pretože neexistuje žiadna písomná zmluva, mám len faktúru a výpis, že bola uhradená. Odstúpim od zmluvy a ako prílohu dám fa a výpis?
Priložím list od nich, v ktorom oznamujú, že prerušujú vydávanie časopisu.
VieraPopluharova
31.05.10,08:50
Ano v podstate ak nemas uzatvorenu s nim ziadnu zmluvu, tak cituj co je vo faktire, malo by tam byt aspon cislo objednavky, ak nie tak priloz fakturu,výpis o uhradení faktúry a ich list, že prerušuju vydávanie časopisu, predpokladam, ze si zaplatila na cely rok dopredu, tak tam nezabudni uviest, ze alikvotnu ciastku za nedodane casopisy, ziadate vratit naspät.Ja by som si urobila ak vies kolko by Vam mali vratit i uznanie záväzku a aj to by som tam prilozila, aby Ti ho uznali a vratili potvrdene, nakolko sa moze stat, ze Vam peniaze nevratia abudete ich musiet sudne vymahat, tak aby si mala doklad na zaklade, ktoreho sa domahate vratenia penazi.Snad som Ti pomohla.
truch
31.05.10,09:43
Prosím o pozretie a opravu, vopred ďakujem
truch
01.06.10,05:19
Prosím o pozretie a opravu, vopred ďakujem
posúvam si....:D
VieraPopluharova
01.06.10,06:37
Prosím o pozretie a opravu, vopred ďakujem

Staci to tak, len tam nezabudni pridat aj list o uznani zaväzku v danej vyske, ak by Vam to nevratili na ucet a chceli by Ste to od neho vymahat.