tinkas
31.05.10,09:31
prosím vás zamestnanec mi priniesol žiadosť o ošetrovné, čo mám s tým urobiť...stačí to v dolnej časti potvrdiť a odovzdať naspäť zamestnancovi?
drobeceva
31.05.10,07:34
prosím vás zamestnanec mi priniesol žiadosť o ošetrovné, čo mám s tým urobiť...stačí to v dolnej časti potvrdiť a odovzdať naspäť zamestnancovi?
Potvrdíš za z-ľa, vystavíš Potvrdenie z-ľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na ND a postúpiš na SP.
veronikasad
31.05.10,07:36
prosím vás zamestnanec mi priniesol žiadosť o ošetrovné, čo mám s tým urobiť...stačí to v dolnej časti potvrdiť a odovzdať naspäť zamestnancovi?
Postupuješ uplne rovnako ako v prípade PN-ky dlhšej ako 10 kal. dní
tinkas
31.05.10,07:39
a ked mi zamestnanec dal aj časť II. potrvredenie o skončení - obidva naraz
veronikasad
31.05.10,07:41
a ked mi zamestnanec dal aj časť II. potrvredenie o skončení - obidva naraz
doba poberania ošetrovného už skončila ?
tinkas
31.05.10,07:42
neviem práveže...
tinkas
31.05.10,07:43
v ktorej časti je uvedené či ošetrovné už skončilo?
veronikasad
31.05.10,07:43
neviem práveže...
máš tam uvedený koniec ošetrovného potvrdený lekárom ?
drobeceva
31.05.10,07:44
neviem práveže...
ak píšeš, že už dal aj druhú časť - tam je ukončenie
II. časť - A ...ošetrovanie do....
tinkas
31.05.10,07:49
v žiadosť II. v oddiely C je dátum , ktorý udáva kedy bolo ošetrovné ukončene? t.z....potvrdím žiadosť I aj II...a čo ktomu treba? len dopísať vymeriavaci základ do žiadosti II?
veronikasad
31.05.10,07:51
v žiadosť II. v oddiely C je dátum , ktorý udáva kedy bolo ošetrovné ukončene? t.z....potvrdím žiadosť I aj II...a čo ktomu treba? len dopísať vymeriavaci základ do žiadosti II?
do žiadosti nedopisuješ žiadny vymeriavací základ. Na to slúži predpísané tlačivo. Ešte si nemala zamestnanca na PN-ke ?
drobeceva
31.05.10,07:52
v žiadosť II. v oddiely C je dátum , ktorý udáva kedy bolo ošetrovné ukončene? t.z....potvrdím žiadosť I aj II...a čo ktomu treba? len dopísať vymeriavaci základ do žiadosti II?
Tinka, veď som písala, že musíš vyplniť Potvrdenie z-ľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na ND
m.hladka
31.05.10,07:54
V I. vypíšeš dole dátum, kedy zamestnanec naposledy pracoval, dáš pečiatku a podpis
v II. kedy zamestnanec nastúpil do zamestnania, dátum a pečiatku
vypíšeš tlačivo (ak máš v PC programe mzdy) pre SP Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku,
potom to spolu pošleš na SP.
m.hladka
31.05.10,07:56
V I. vypíšeš dole dátum, kedy zamestnanec naposledy pracoval, dáš pečiatku a podpis
v II. kedy zamestnanec nastúpil do zamestnania, dátum a pečiatku
vypíšeš tlačivo (ak máš v PC programe mzdy) pre SP Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku,
potom to spolu pošleš na SP.

Ešte si to všetko skopíruj, aby si aj ty mala podoklad ku mzde.
tinkas
31.05.10,07:58
už som mala zamestnanca na PN-ke ale normalne som zostala z toho vykolajená...to je asi tým pondelkom...takže potrvdím obidve tlačivá...vypísem Potvrdenie z-ľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na ND kde stací len rok 2009? a odovzdám to zamestnancoovi kedže sa na žiadosti nepodpísal?
veronikasad
31.05.10,08:01
už som mala zamestnanca na PN-ke ale normalne som zostala z toho vykolajená...to je asi tým pondelkom...takže potrvdím obidve tlačivá...vypísem Potvrdenie z-ľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na ND kde stací len rok 2009? a odovzdám to zamestnancoovi kedže sa na žiadosti nepodpísal?
Nevracaj to zamestnancovi, doručenie na SP zabezpečuje zamestnávatel. Vyzvi zamestnanca aby ti to prišiel podpísať.