Micifuzik
31.05.10,09:43
Dobrý deň,
prosila by som o radu niekoho kto s tým má skúsenosti.
Asi pred týždňom sa k nám do záhrady pritúlal pes. je značne podvyživený a zjavne ho niekto vyhodil. my máme dvoch psov, snažili sme sa ho podarovať ale nikto ho nechce. Aj by sme si ho nechali, len mám jeden problém.
My chováme drobnú hydinu, kuriatka, zajace, sliepky a tento pes na ne útočí a dokonca nám už aj zlikvidoval malé kuriatka.
V prípade, že sa nám ho nepodarí darovať, ako odnaučiť takéhoto psa aby ubližoval hydine.
Je to fenka, vyzerá mladá, ako kríženec vlčiaka.
ďakujem
ucetni_fantozzi
31.05.10,08:01
neviem, ci je to riesenim vo vasom pripade, ale na podobne situacie sa da pouzit elektronicky obojok, resp. elektronicky plot - nim si ohradis casti dvora, ktore chces pred nechcenym vstupom psa chranit...
Micifuzik
31.05.10,08:33
Ďakujem, ale mala som na mysli nejakú výchovnú metódu, ak je to možné
u psíka, ktorý u nás nevyrastal.
Chobot
31.05.10,08:41
Dobrý deň,
prosila by som o radu niekoho kto s tým má skúsenosti.
Asi pred týždňom sa k nám do záhrady pritúlal pes. je značne podvyživený a zjavne ho niekto vyhodil. my máme dvoch psov, snažili sme sa ho podarovať ale nikto ho nechce. Aj by sme si ho nechali, len mám jeden problém.
My chováme drobnú hydinu, kuriatka, zajace, sliepky a tento pes na ne útočí a dokonca nám už aj zlikvidoval malé kuriatka.
V prípade, že sa nám ho nepodarí darovať, ako odnaučiť takéhoto psa aby ubližoval hydine.
Je to fenka, vyzerá mladá, ako kríženec vlčiaka.
ďakujem

Výcvikom, ale dlho to trvá.

Držíš psa za obojok a pred neho postavíš tú hydinu. Ak po nej začne chňapať, tak novinami ho treskneš po chrbte (jasné, že nie tak, aby si mu ublížila, len noviny dobre šuchocú). A takto pokračovať až do doby, kedy pochopí, že tie spolunažívajúce tvory nesmie brať do papule. Aj tak ale nebudeš mať istotu, či niekedy v budúcnosti niektorú z hydiny nezahrdúsi, ak nebudeš práve na dvore.
PotPalo
31.05.10,09:10
Moja babka to urobila tak, že keď jej pes zadrhol sliepku, tak tou mŕtvou sliepkou toho psa "vytrieskala". Odvtedy dal pes sliepkam pokoj. Asi si zapamätal, že ho (mŕtva) sliepka zbije:D:D:D
Ice dive
31.05.10,09:38
Moja babka to urobila tak, že keď jej pes zadrhol sliepku, tak tou mŕtvou sliepkou toho psa "vytrieskala". Odvtedy dal pes sliepkam pokoj. Asi si zapamätal, že ho (mŕtva) sliepka zbije:D:D:D
takto to robil aj môj dedko:D:D:D a táto metóda bola veľmi účinná... avšak neviem neviem čo na to ochranári...
AlenockaS
31.05.10,12:39
Moja babka to urobila tak, že keď jej pes zadrhol sliepku, tak tou mŕtvou sliepkou toho psa "vytrieskala". Odvtedy dal pes sliepkam pokoj. Asi si zapamätal, že ho (mŕtva) sliepka zbije:D:D:D

mimotemyja potrebujem odnaučiť psa že mačky nie sú korisť, myslíte že toto je vhodná metóda ? :D:D:D ( Našťastie ešte nelapil ani jednu, a nechcem vedieť ako by tá chudera dopadla...už sa zmierujem s tým, že mačičku asi chovať nebudeme )
2009
31.05.10,12:56
mimotemyja potrebujem odnaučiť psa že mačky nie sú korisť, myslíte že toto je vhodná metóda ? :D:D:D ( Našťastie ešte nelapil ani jednu, a nechcem vedieť ako by tá chudera dopadla...už sa zmierujem s tým, že mačičku asi chovať nebudeme )

Nie je pravdepodobné, že by na mačku v dome útočil. Určite by ju zobral ako člena svorky. Bežne pes naháňa cudzie mačky aj keď žije s mačkou.
2009
31.05.10,12:58
A nebi ho prosím ťa mačkami. To je iba reakcia na niektoré odpovede v tejto téme :):):):)
Melnick
31.05.10,12:59
mimotemyja potrebujem odnaučiť psa že mačky nie sú korisť, myslíte že toto je vhodná metóda ? :D:D:D ( Našťastie ešte nelapil ani jednu, a nechcem vedieť ako by tá chudera dopadla...už sa zmierujem s tým, že mačičku asi chovať nebudeme )

Mne sa to nepodarilo, jednoducho to mal pes zakódované a punktum.
Som sa naplatila za sliepky,ak sa mu podarilo utiecť, keď príroda ,ktorá sa v ňom ozvala bola silnejšia ako pohodlie u mňa :D kým som neprišla na to, že nie vždy to bol môj pes, čo sa postaral o kuraciu polievku v susedinom hrnci.:o
AlenockaS
01.06.10,04:25
Sliepky sú v pohode, dokonca minulý rok chodila od susedov liliputka s maličkými sa pásť donášho dvora a to bol havo ešte šteník a tie ho nezaujímali, ale mačky alebo trebárs zajačiky keď sa pasú u susedov na záhrade, ide vytrhnúť plot :-(
2009
01.06.10,05:03
Sliepky sú v pohode, dokonca minulý rok chodila od susedov liliputka s maličkými sa pásť donášho dvora a to bol havo ešte šteník a tie ho nezaujímali, ale mačky alebo trebárs zajačiky keď sa pasú u susedov na záhrade, ide vytrhnúť plot :-(

Aký druh psíka máš?
AlenockaS
01.06.10,06:04
čierneho ruského teriéra :-) 1,5 r / 50 kg :-o))
2009
01.06.10,06:10
čierneho ruského teriéra :-) 1,5 r / 50 kg :-o))

Hi a na čo si sťažuješ? http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.pejskar.cz/foto/clanky/resized/116-2-cerny-rusky-terier-tez-cerny-terier.jpg&imgrefurl=http://www.pejskar.cz/cerny-rusky-terier-tez-cerny-terier-116/&usg=__lUeDdU93yzCWPh8pN5sgATYWN_I=&h=600&w=756&sz=126&hl=sk&start=2&um=1&itbs=1&tbnid=6d8TijAqVGifFM:&tbnh=113&tbnw=142&prev=/images%3Fq%3Drusk%25C3%25BD%2Bteri%25C3%25A9r%26um %3D1%26hl%3Dsk%26sa%3DG%26as_st%3Dy%26tbs%3Disch:1
Ja mám yokšíra a doma 2 mačky. No skúsila by mi tam dcérka doniesť potkana. Lietali by chlpy. Psík každého druhu prijme ako člena domácnosti aj nemožné. Ale iba v dome. Čo je za dverami má smolu. Pozri do môjho alba o fretkách. Znesie sa všeličo alebo iba po určitú hranicu. Vieš?
AlenockaS
01.06.10,06:18
ja som sa nesťažovala, len som zažartovala na pripomienku ako niekoho stará mama odnaučila hava drhnúť sliepky, keď ho vylátala zahrdnúsenou sliepkou, či by sa tak dal odnaučiť loviť mačky :-) Môj našťastie ešte mačku nechytil, ale veľmi sa o to snaží, ja dúfam, že raz doma mačičku mať budeme, ovšem, bude treba viacej času, aby Dymik pochopil, že tá je naša a tá sa neloví :-)...idem kuk ten album :-) ...tá adresa asi nie je správna, nejde mi to pozrieť :-(
2009
01.06.10,06:35
:) Sorry som iba analytička. Profesionálna deformácia. Niekto položí problém a ak o ňom niečo viem začnem sa na to pozerať s viacerých uhľov. Netreba si ma tu moc na porade všímať. Nevyznám sa tu a som niekedy ako slon v porceláne. Fňuk
2009
01.06.10,06:36
Tá adresa je iba link na ruského teriéra. Prečo to nejde u Teba otvoriť neviem
dalid
01.06.10,06:58
My mame bisonika. Ale ked sa u starkovcom dostal k sliepkam, tak prve co ho napadlo bolo chytit si nejaku.... Potom behal s perim v papuli.. Sliepka bola vacsia ako on, nastastie sme ho vcas stopli, takze pocet sliepok ostal zachovany.. :) Raz darmo, instinkt je instinkt
legolas
01.06.10,07:47
..takého to psa už neodnaučíš od chytania sliepok, ak raz zistil, že je to na žranie, tak už neprestane, totižto nevyrástal u vás, takže nie je naučený na určité zvyklosti, ktoré sa zvieratám vštepujú od malička cvičením....
inajana
01.06.10,09:23
Keď zbadáme na dvore namiesto psa len prázdnu reťaz - tiež najskôr pozeráme, kto má pustené sliepky ... Žiadnu nezožral - žiadna krv - len ju packá labami, kým sa hýbe - kým ju nezdepiluje.
(Niekto hovorí, že živá kuracina trápi psa preto, že mu dávame surové kosti. Ale najnovšie cez plot zazerá na mačky viac :-o
Keby si mal vybrať: sliepka, mačka a ježko, tak určite vyhrá, resp. prehrá chudák ježko - ten ho privádza do nepríčetnosti ...)