dilla
31.05.10,10:02
Zdravím,

chcel by som sa spýtať, či ako živnostník neplátca DPH môžem predávať napr. za nákupnú resp. veľkoobchodnú cenu prípadne pod veľkoobchodnú cenu
Prípady- predaj známemu, jedná sa o reklamovaný produkt, promoakcia prípadne iný marketing.

ďakujem
JAJA11
31.05.10,08:14
Zdravím,

chcel by som sa spýtať, či ako živnostník neplátca DPH môžem predávať napr. za nákupnú resp. veľkoobchodnú cenu prípadne pod veľkoobchodnú cenu
Prípady- predaj známemu, jedná sa o reklamovaný produkt, promoakcia prípadne iný marketing.

ďakujem

Tovar sa môže predať aj za cenu nižšiu ako bol nakúpený. Ak sa jedná o tovar - ako uvádzate - reklamovaný, z promoakcii tak by to nemal byť problém. :rolleyes:
dilla
31.05.10,09:48
A ak sa jedná o nový bezchybný tovar a predávam to známemu za evidentne nižšiu cenu resp. velkoobchodnu cenu?
je to možné alebo ako to vyriešiť?

Kde je nutné napr. uviesť, že daný tovar je reklamovaný alebo prípadne poškodený?

A v prípade promoakcie by sa jednalo o bezchybný a nový tovar.


Dakujem za radu
JAJA11
31.05.10,09:59
A ak sa jedná o nový bezchybný tovar a predávam to známemu za evidentne nižšiu cenu resp. velkoobchodnu cenu?
je to možné alebo ako to vyriešiť?

Kde je nutné napr. uviesť, že daný tovar je reklamovaný alebo prípadne poškodený?

A v prípade promoakcie by sa jednalo o bezchybný a nový tovar.


Dakujem za radu

No v tomto prípade je to vlastne špekulácia. :o A neviem ako to posúdi daňová kontrola. Tam by som asi pod nákupnú cenu nešla.:o Iné by bolo, keby ten tovar stál nejaký čas na sklade a nepredal sa. Potom by bola na mieste aj nižšia cena.
dilla
31.05.10,10:36
Nejde mi o špekuláciu ale predať tovar známemu a za aspoň takú cenu aby to nebolo podozrivé.
Každopádne ďakujem za radu.

A ešte by som sa chcel spýtať, kde je možné dodať prípadné informácie napr. dlho na sklade prip. reklamacia
JAJA11
31.05.10,10:48
Nejde mi o špekuláciu ale predať tovar známemu a za aspoň takú cenu aby to nebolo podozrivé.
Každopádne ďakujem za radu.

A ešte by som sa chcel spýtať, kde je možné dodať prípadné informácie napr. dlho na sklade prip. reklamacia

Dlho na sklade - to je nepresný údaj a pri každom tovare je to rôzne. Potraviny podliehajúce skaze- už niekoľko dní pred ukončením ich trvanlivosti môžete predávať za menej ako bola nákupná cena, pokiaľ Vám to pomôže ich predať.
Pri technike by som znižovala cenu pri tovaroch, ktoré sú už nahradené novými lepšími výrobkami a vtedy sa stáva ten kus nepredajný, alebo len za nižšiu cenu. Teoreticky sa dá urobiť akcia na určité výrobky, ale to nesmie byť jeden kus :o