Katarina1
24.10.05,09:32
Ahojte, skusala som hladat uz v Porade, ale nic som nenasla k tomuto: mam zamestnavatela, ktory na zaciatku roka nakupil 100 ks stravnych listkov, lebo menej sa nedalo, ale mal iba 1 zamestnanca na 2 mesiace, a tak mi teraz ostalo na 213 asi 80 ks straveniek, ktore platia iba do konca roka. Chcem sa spytat, ci je mozne ich predaj nejakej dalsej firme alebo ako sa to da riesit? Treba ich vratit stravovacej spolocnosti?
Paula
24.10.05,07:33
Doporučujem SL vrátiť .
Tweety
24.10.05,07:40
Áno, treba ich vrátiť stravovacej spoločnosti. Oni urobia dobropis na celkový počet vrátených SL a pošlú peniažky na účet.;)
Shaman
14.03.06,12:17
A je niekde určené, že stravné lístky nemôžem predať inej firme?
KEJKA
14.03.06,12:46
nie je to určené... ale pre účely uznania 55% do nákladov musím mať zmluvu so sprostredkovateľom stravovania. Ak to máte v činnosti, tak faktúra od vás obstojí.
A kedže je už po konci roka, ako to dopadlo?
Katarina1
14.03.06,13:00
Vratila som pekne stravne listky stravovacie spolocnosti a oni mi poslali dobropis aj peniaze na ucet. :-)
Tweety
14.03.06,13:03
Vratila som pekne stravne listky stravovacie spolocnosti a oni mi poslali dobropis aj peniaze na ucet. :-)
A máš po starostiach so stravenkami.;)
Shaman
14.03.06,17:54
Tak jednoducha otazka.
V predmete cinnosti mam nakup a predaj v rozsahu volnych zivnosti - mozem kupit Gastrace a predat ich inej firme, ktora ma zmluvu so sprostredkovatelom stravovania a ta si ich moze dat potom 55% do nakladov?
ondrejvla
14.03.06,18:07
Tak jednoducha otazka.
V predmete cinnosti mam nakup a predaj v rozsahu volnych zivnosti - mozem kupit Gastrace a predat ich inej firme, ktora ma zmluvu so sprostredkovatelom stravovania a ta si ich moze dat potom 55% do nakladov?

No Dušan, myslím, že nehovoríš správne! Nemáš v činnosti zabezpečenie stravovacích služieb a nie je to v žiadnom prípade tovar, ale poskytnutie týchto služieb prostredníctvom Gastro spoločnosti. A ako si dá firma tieto do nákladov, keď ich nekúpi od spoločnosti, ktorá tieto služby zabezpečuje? Myslím, že nemáš pravdu.
lbdent
10.02.07,09:18
Aj ja prosím poradiť v súvislosti s "prebytočnými" stravnými lístkami. Ide o sro a zvyšné stravné lístky spotreboval majiteľ. Ako to zaúčtovať? Na ceninách mi ostali stravné lístky v NH 17 280,-Sk /po 72Sk za kus/ Nákup je cez accor- takže DPH bola účtovaná za manipulačný poplatok. Je možné použiť ich ako osobnú spotrebu podnikateľa s príjmom do pokladne?
liba2
10.02.07,09:26
Aj ja prosím poradiť v súvislosti s "prebytočnými" stravnými lístkami. Ide o sro a zvyšné stravné lístky spotreboval majiteľ. Ako to zaúčtovať? Na ceninách mi ostali stravné lístky v NH 17 280,-Sk /po 72Sk za kus/ Nákup je cez accor- takže DPH bola účtovaná za manipulačný poplatok. Je možné použiť ich ako osobnú spotrebu podnikateľa s príjmom do pokladne?
V tomto prípade nejde o prebytočné SL. Lístky spotreboval majiteľ - je to pohľadávka voči nemu v nominálnej hodnote lístkov. Keďže sa jedná o s.r.o. nemôžme hovoriť o osobnej spotrebe.