jaga7
31.05.10,13:13
Ahojte,
omylom som pri prihlaseni na svoj e.mail zadala do kolonky "meno pouzivatela" aj heslo. Teraz sa mi pri zadani prvych pismen z uzivatelskeho mena zobrazi aj heslo. Prosim o radu, ako to mam zrusit?
Dakujem
Chobot
31.05.10,11:41
Ahojte,
omylom som pri prihlaseni na svoj e.mail zadala do kolonky "meno pouzivatela" aj heslo. Teraz sa mi pri zadani prvych pismen z uzivatelskeho mena zobrazi aj heslo. Prosim o radu, ako to mam zrusit?
Dakujem

V akom prehliadači si to zadala? Internet Explorer? Firefox? Opera?...
jaga7
31.05.10,12:04
mozilla Firefox
zdenka131
31.05.10,12:18
Nástroje, Možnosti, Bezpečnosť, Uložené heslá, Odstrániť
viktorviktor
31.05.10,13:50
zájdi do kolónky meno používateľa, ťukni, po otvorení zájdi na slovo (meno), ktoré potrebuješ vymazať a stlač - vymazať
jaga7
01.06.10,06:09
Dakujem, ale zial ani jeden ani druhy sposob mi nepomohol. Klikla som na meno, ktore chcem zrusit, zadala som "delete" a ked som sa opatovne prihlasovala zase som v ponuke mala pouz. meno aj s heslom...V pc musim mat asi niekde nastavenu funkciu, kde si pocitac pamata vsetky pouzite slova (napr. vo worde sa mi automaticky pisu slova, po napisani niekolkych pismen).Tuto funkciu nechcem zrusit, iba vymazat to heslo z kolonky meno pouzivatela...
misoft
01.06.10,16:38
omylom som pri prihlaseni na svoj e.mail zadala do kolonky "meno pouzivatela" aj heslo. Teraz sa mi pri zadani prvych pismen z uzivatelskeho mena zobrazi aj heslo. Prosim o radu, ako to mam zrusit?

Toto nie je problémFF (ten si len pamätá uložené heslá a prihlasovacie mená pre jednotlivé stránky, kde sa zadávali). Toto musíš opraviť priamo v tej stránke, kde sa prihlasuješ - úpravou profilu (ako napr. tu na porade tiež môžeš upravovať položky profilu).
T.z., že VŠADE, kde sa zaregistruješ, vytváraš svoj profil a ten sa po prihlásení musí dať upravovať a následne úpravu uložiť. (Napr. v gmaili, hotmaili a aj iných stránkach sa to dá).

Rada: vstúp (prihlás sa) na stránku, kde si to "domrvila" :---, nájdi si niečo ako nastavenie profilu, uprav ho, odošli úpravy. Potom vo FF vymažeš v Nástroje>Možnosti>Bezpečnosť>Uložené heslá to zlé heslo. Už sa potom viacej pri prihlasovaní nebude zobrazovať, pokiaľ pridáš na zapamätanie nové, bude potom už nové.

BTW: vo FF na karte Bezpečnosť zruš odškrtnutie "Pamätať si heslá stránok" - zabudne to.
Vlado40
01.06.10,17:04
Nie je rýchlejšie odinštalovať a potom nainštalovať Mozillu Firefox ?
misoft
02.06.10,16:01
Nie je rýchlejšie odinštalovať a potom nainštalovať Mozillu Firefox ?

Tým sa to vôbec nevyrieši!
Príklad: odinštalujem FF aj s profilom, nainštalujem znova, idem na stránku s poštou a tam musím zadať prístupové meno a heslo. No a tu je ten pes zakopaný - prístupové meno (užívateľské) je práve to menoheslo a potom heslo. Samozrejme (pokiaľ je nastavený na úschovu prihlasovacích údajov) sa FF znova opýta, či to uložiť.
Opakujem: profil užívateľa NIE JE uložený vo FF (alebo v PC - ten si len pamätá prihlasovacie údaje), ale na serveri danej stránky. A jedine TAM sa to dá zmeniť!!!


Tým, že zmeníš údaje v PC, vôbec ich už nezmeníš na serveri stránky - jedine dosiahneš to, že uložené prihlasovacie údaje v PC nebudú súhlasiť s údajmi profilu na serveri a nikam sa nedostaneš.
Vlado40
02.06.10,16:32
Skúšal som to na stránke centrum.sk , žiadný problém.Po odinštalovaní aj osobných údajov, si po novej inštalácií Mozilla nič nepamätá,nedá sa prihlásiť ,treba znovu zadať údaje.
Druhá možnosť je zadať neplatné heslo , zrušiť fajku pri "Pamätať si použivateľské meno" kliknúť prihlásiť a po prihlasení kliknúť zmeniť heslo , odhlásiť sa a potom sa už neprihlási lebo bude uložené neplatné heslo.Samozrejme po zadaní platného hesla nezadať zase tu fajku do okienka Pamätať si použivateľské meno a nedať uložiť údaje po prihlasení na stránku.
misoft
02.06.10,16:43
Vlado40:
Nepochopil si! Vo FF môžeš vymazať, zmeniť alebo čokoľvek iné robiť so svojim menom. Len problem je ten, že ak zadáš prihlasovacie meno, ktoré nesúhlasí s prihlasovacími údajmi na stránke, tak sa nikam nedostaneš.
Prvotná otázka:

omylom som pri prihlaseni na svoj e.mail zadala do kolonky "meno pouzivatela" aj heslo. Teraz sa mi pri zadani prvych pismen z uzivatelskeho mena zobrazi aj heslo. Prosim o radu, ako to mam zrusit?
Jej problém je to, že vo svojom prihlasovacom profile na danej stránke zadala do mena používateľa svoje meno spolu s heslom. Ona potrebuje zmeniť užívateľské meno na tej stránke tak, aby tam bolo LEN meno (bez hesla). No a toto môže urobiť jedine na tej stránke, pretože profil na tejto stránke je uložený na serveri stránky (a nie vo FF - tu sú uschované len prihlasovacie údaje, ktoré naťukáva do koloniek pri prihlasovaní).

A práve na tento problém som poskytol (možno účinný, možno nie) postup.
Rada: vstúp (prihlás sa) na stránku, kde si to "domrvila" :---, nájdi si niečo ako nastavenie profilu, uprav ho, odošli úpravy. Potom vo FF vymažeš v Nástroje>Možnosti>Bezpečnosť>Uložené heslá to zlé heslo. Už sa potom viacej pri prihlasovaní nebude zobrazovať, pokiaľ pridáš na zapamätanie nové, bude potom už nové.


A ešte jedna poznámka pre Vlado40:
Pokiaľ sa rozhodnem, že sa prihlásim na niektorú stránku, kde som registrovaný z Hornej Dolnej z cudzieho počítača, tak sa prihlásim, či už pod Operou, FF alebo IE. Prečo?
Lebo moje prihlasovacie meno a heslo nie je uložené v počítači, ale na serveri. Akurát nesmiem povoliť zapamätanie hesla na tomto počítači. Preto nepochopím, prečo tak tvrdohlavo operuješ zmenami v PC a vo FF, keď tieto problém nevyriešia.
Vlado40
02.06.10,17:03
Vlado40:
Nepochopil si! Vo FF môžeš vymazať, zmeniť alebo čokoľvek iné robiť so svojim menom. Len problem je ten, že ak zadáš prihlasovacie meno, ktoré nesúhlasí s prihlasovacími údajmi na stránke, tak sa nikam nedostaneš.

Prihlasovacie meno som nemenil,zmenil som iba heslo.Aj po vyplnení zlého hesla ma prihlásilo na môj účet ,ale som bol vyzvaný na zmenu hesla ,ktoré som odsúhlasil.Keď som sa odhlásil ,ostalo v pamäti uložené neplatné heslo a už som sa nemohol prihlásiť iba zadaním platného hesla ,ktoré som si už uložiť nedal.Skúšal som to na stránke centrum.sk ,kde mám účet.Pochopil si ,ak nie tak to vyskúšaj.Neviem či to funguje na iných stránkach ,ale na centrum.sk určite.
misoft
03.06.10,15:27
Aj po vyplnení zlého hesla ma prihlásilo na môj účet
No na centrum.sk by som sa v takomto prípade asi neregistroval, ak dovolí vstúpiť do účtu aj po zadaní neplatného hesla.
Skús vstúpiť do porada.sk zadaním neplatného hesla a zistíš, že ťa nepustí ďalej. Dôvod? V profile, ktorý si si vytvoril a je uložený na porada.sk, je iné heslo, než to ktoré si zapísal. Ak by si chcel zmeniť údaje profilu, musíš riadne vstúpiť na porada.sk, otvoriť MojeNastavenia a tam zmeniť údaje (nie v tvojom PC, z neho len ich odosielaš).
Dôsledky: pokiaľ by si mal profil uložený v PC (prihlasovacie údaje, heslá a všetko, čo si poskytol serveru), tak sa neprihlásiš z ineho PC, pretože by to ten server nevedel (nemal by tú česť ťa poznať).

Preto tvrdím - a za tým si stojím - všetky prihlasovacie údaje o tvojom účte sú na SERVERI danej stránky a JEDINE na tom serveri je možné meniť tieto údaje.

A aby si to pochopil ešte lepšie: na porada.sk, na svoje e-mailové kontá sa môžem prihlásiť nielen z Hornej Dolnej, ale aj z Austrálie, Ameriky, Južnej Afriky, Kamčatky, Japonska, Ohňovej zeme. A môžu to tam byť staré PC šunky a hyperpomalé pripojenie. Lebo údaje o mne (aj o tebe) sú na serveri na SLOVENSKU v porada.sk (ak pošta, napr. gmail - tak v Amerike) a nie u teba v počítači!

Preto aj jaga7 musí meniť svoje údaje po prihlásení na stránku a potom môže editovať svoj profil.


A FF je len prehliadač s možnosťou uložiť len prihlasovacie mená a heslá, aby si ich nemusel pracne naťukávať.

BTW: s počítačmi pracujem trošičku dlhšie cca od roku 1985
Vlado40
03.06.10,16:05
Ahojte,
omylom som pri prihlaseni na svoj e.mail zadala do kolonky "meno pouzivatela" aj heslo. Teraz sa mi pri zadani prvych pismen z uzivatelskeho mena zobrazi aj heslo. Prosim o radu, ako to mam zrusit?
Dakujem

Robil som to v Mozille ako JAGA7 a stránka ,aby bol misoft spokojný PORADA.SK

Zrušenie alebo zmena hesla a jeho uloženie.Cez mozillu som sa prihlásil a zadal som správne heslo a dal som si ho zapamätať.Po odhlásení a znovu po zadani iba mena ,heslo naskočí automatický ,netreba ho zadávať.Presne tak ,ako je v tejto téme.Bez problémov ma prihlási.Potom sa treba klasický odhlásiť.
Znovu sa idem prihlásiť ,zadám meno ,heslo naskočí automatický-vtedy prepíšem heslo ,kliknem na zapamätať ,heslo sa uloží ,ale sa napr. na poradu nedostanem ,lebo je to heslo neplatné.
Ale dosiahol som to ,čo som chcel ,uložíl som zlé heslo .To znamená ,že keď sa chcem prihásiť a zadám meno naskočí mi automatický to zlé heslo a nedá sa prihlásiť,presne to čo potrebuje JAGA7,aj keď nerobím s PC od roku 1985 ako misoft.Ak pri prihlásení napíšem meno a zadám správne heslo ,tak sa bez problémov prihlásim a samozrejme nedám si to správne heslo zapamätať pre tento server.Robil som to cez Mozillu ale heslo sa neuloží ,alebo zruší sa aj na PORADA.SK , ale to už vysvetlí misoft .
PotPalo
03.06.10,18:52
Vidím, že sa to tu dosť zamotáva. Otázka znela, že po napísaní niekoľkých prvých písmen mena sa automaticky doplní zvyšok mena aj s heslom, lebo bolo zadané do kolónky meno, a ako toto zrušiť.
Pochybujem, že by si dajaký server pamätal "menoheslo" keď tam bolo raz omylom zadané. To by musel byť niekto registrovaný pod nickom "menoheslo". Toto skôr vyzerá na automatické doplňovanie, čo robí internetový prehliadač. Treba to skúsiť z iného prehliadača, prípadne z iného PC, aby sa vylúčila tá možnosť zo serverom.

Pokiaľ to robí Mozilla, teda doplňuje text do formulárov po zadaní niekoľkých prvých písmen, treba si pozrieť toto nastavenie:
Nástroje -> Možnosti... -> Súkromie, voľba "Pamätať si údaje zadávané do formulárov a vyhľadávacieho panelu"

Tiež je tu možnosť Nástroje -> Odstrániť súkromné údaje. Ale neviem, či toto odstráni aj to doplňovanie.
PotPalo
09.06.10,14:44
Tak ako to dopadlo? Ako sa to vyriešilo, čo zabralo a čo bolo príčinou?:confused:
No mňa by to zaujímalo...:D:D:D
endlessrayne
22.08.10,09:01
Zdravím...

Tiež som mal tento problém. Vy ste tu riešili všetko možné, ale ide aj o to, že takto niekto cudzí môže vidieť to heslo!

Mne pomohlo až keď som spravil toto:
Nástroje - Vymazať nedávnu históriu - (obrázok)
https://lh6.googleusercontent.com/Z4JhWOuKWl3flXPJNRL7a2BQBVJmRZruv63qCUnu54ZBDCf6kP fEdrerfaa6AbDjT6bImbbL3qAF3rWVkoHwnTJ9Pw=s512
Arnold123
22.08.10,09:41
Firefox dovoluje aj zadať hlavné heslo (Master password), ktoré chráni prihlasovacie heslá. Toto heslo sa jednorázovo vypýta až je potrebné načítať heslo pre prihlásenie na stránke. Znovu ho vypýta až po ukončení a spustení Firefoxu.

Aj keď niekto skopíruje profil (kde sú uložené heslá) do iného PC, bude musieť poznať hlavné heslo, aby sa dostal k prihlasovacím údajom.
ruzenka57
11.11.10,09:12
Prosim kto mi poradi co mam urobit ak si chcem zmenit uzivatelske meno na ine.
arizona
11.11.10,09:18
Prosim kto mi poradi co mam urobit ak si chcem zmenit uzivatelske meno na ine.
Kde to potrebuješ zmeniť?
Myslím, že to nie je možné,že to môže iba admin...
Katija
11.11.10,11:25
Prosim kto mi poradi co mam urobit ak si chcem zmenit uzivatelske meno na ine.Je to možné. Nebudeš prvá ak sa ti podarí.Skús poprosiť Richarda.
Prečítaj si toto. http://www.porada.sk/t6586-zmena-uziv-mena.html
jb0863
11.04.12,12:55
prosím Vás neporadili by ste mi ako mám na porade zmeniť meno a heslo. Máme len jednú e.mailovú adresu...ďakujem
avalik
11.04.12,13:10
prosím Vás neporadili by ste mi ako mám na porade zmeniť meno a heslo. Máme len jednú e.mailovú adresu...ďakujem

v predchadzajucom prispevku mas odkaz na temu kde sa riesi zmena mena
heslo si zmenis v "Nastavenia" ... email nemusis menit
kukučka
11.04.12,13:11
zmeniť meno môže len Richard
jahoszmsk
11.04.12,13:55
Len meno na Porade, však? :)
misoft
11.04.12,17:20
Prihlasovacie meno na Porada (tzv. nick) môže zmeniť jedine správca stránky (teda Richard) - požiadať prostredníctvom SS. V Nastaveniach si však môžeš zmeniť kontaktnú e-mailovú adresu (pod Nastavenia>Môj účet>Zmeniť email & heslo) a po zmene dole uložiť zmeny - tieto sa potom pri tvojom nicku na serveri porada.sk uložia.
veronikasad
11.04.12,19:41
Ahojte,
pri prihlasovaní do emailovej schránky na gmaili sa mi na jednom počítači podarilo odťuknúť zapamätanie hesla.

Pri naťukaní prihlasovacieho mena mi automaticky hodí heslo. Poraďte prosím, ako to odstrániť (Internet explorer)

Ďakujem.
mecky
11.04.12,20:00
veronikasad
11.04.12,20:11
http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows-vista/Delete-AutoComplete-saved-information
Mecky, došla som po historiu prehladávania. Neponúka mi odstrániť údaje formulára, ale vymazať historiu. Mám to zmazať ?
jobobe
13.04.12,12:35
:mee:
jobobe
14.04.12,10:22
prosím Vás neporadili by ste mi ako mám na porade zmeniť meno a heslo.Máme len jednú e.mailovú adresu...ďakujem

S manželkou si vytvorte alternatívne mailové adresy, ktoré využijete pri registrovaní na kadejaké fóra:)
misoft
14.04.12,15:49
Napr. tzv. 10 minutové - na registráciu ako stvorené :D http://10minutemail.net/en/ (toto bolo potrebné použiť pri registráciach pre 60€ stránky)
martit
28.05.14,12:40
1. Ukáz mysou na meno urcené na odstránenie,( zmení farbu)
2. Stlac klávesu, lavú sípku (smer hore) a súcasne DELETE .
Malo by to byt OK.
axeco
09.09.14,17:43
jaga7 ziada celkom inu pomoc. Potrebuje zmazat historiu v kolonke "prihlasovacie meno " pri prehliadaci Mozila.



Postup:

1. / V Mozile otvorit Nastroje - Moznosti - Sukromie

2. / Uchovanie historie - Nikdy neukladat historiu prehliadaca

3. / Pri pouzivani panela s adresou ponuknut zaznamy - ZIADNE

4. / Teraz mozete vymazat celu aktualnu historiu
panamaus
09.09.14,17:51
jaga7 ziada celkom inu pomoc. Potrebuje zmazat historiu v kolonke "prihlasovacie meno " pri prehliadaci Mozila.



Postup:

1. / V Mozile otvorit Nastroje - Moznosti - Sukromie

2. / Uchovanie historie - Nikdy neukladat historiu prehliadaca

3. / Pri pouzivani panela s adresou ponuknut zaznamy - ZIADNE

4. / Teraz mozete vymazat celu aktualnu historiu



Mulo



za 50 mesiacov sa to Jage vyšúchalo samé ! :D
misoft
09.09.14,18:05
Mulo



za 50 mesiacov sa to Jage vyšúchalo samé ! :D
Opäť jeden z tých, čo poriadne nečíta..... :D

No - čo už.....
axeco
10.09.14,15:44
Hlavne, ze ste su 50 mesiacov trepali *****iny
misoft
10.09.14,17:23
mimotemy

Hlavne, že ty trepeš chobotiny ..... 50 mesiacov sme už nereagovali....až ty [lebo A) mešká ti kalendár; B) nevieš dekódovať dátum....].
axeco
10.09.14,18:18
Pytal sa ta snad niekto nieco ? 50 mesiacov ste nereagovali, lebo vam dosli chujoviny. Nezaujima ma datum, ale ako vymazat prihlasovacie meno. Ak to teba nezaujima , tak niekto mozno s tym ma problem.
P.s. od 28.5.2014 je 50 mesiacov ? Neucili vas ratat v osobitnej skole ?
axeco
10.09.14,18:33
......vysuchat sa mohlo tak tebe pero