tomasenkoslav
31.05.10,13:22
S vyvojom doby ludia zacali viac zit pohodlne a konzumne a nakupy, hlavne tie vikendove sa stavaju ludovym sportom na slovensku - takmer kulturnym podujatim pre celu rodinu.
Preto by som poprosil, nezaradzujte obdobne temy, kde ste zvedavi co - kde kolko stoji - a co sa oplati a co nie... do rubriky cestovanie ale asi by sa to skor oplatilo dat do sekcie - domacnost.

Ale ak nejaky zufalec povazuje nakup v Targu, Jablonke, Tešine za turistiku, cestovanie, tak potom nemam namietky.
tomas
hanelie
31.05.10,11:37
oceňujem -
btw:no comment
danushka
31.05.10,12:02
S vyvojom doby ludia zacali viac zit pohodlne a konzumne a nakupy, hlavne tie vikendove sa stavaju ludovym sportom na slovensku - takmer kulturnym podujatim pre celu rodinu.
Preto by som poprosil, nezaradzujte obdobne temy, kde ste zvedavi co - kde kolko stoji - a co sa oplati a co nie... do rubriky cestovanie ale asi by sa to skor oplatilo dat do sekcie - domacnost.

Ale ak nejaky zufalec povazuje nakup v Targu, Jablonke, Tešine za turistiku, cestovanie, tak potom nemam namietky.
tomas
Tomasenkoslav, zle zaradené témy v Tebe vyvolávajú toľké zúfalstvo, až si musel založiť novú tému?

Taký nákup v Jablonke, Novom Targu neabsolvujú len zúfalci ;), keď pokračuješ v ceste, tak zabehneš do Zakopaneho a tam už je na čo pozerať, naspäť môžeš cez Pieniny na Slovensko.

To že niekto nemá na cestovanie, ale za hranice sa dostane maximálne na nákupy,aby prežil a uživil svoju rodinu, to nie je na posmech a na vyčítanie zúfalstva.

A poviem Ti, že takým detvákom sa to aj ráta, im je vlastne jedno kam idú, hlavne sa tešia, že vypadli z domu a stačí im aj lízanka do ruky kúpená kdesi na trhu.

Mám známu, ktorá každý mesiac za svoje stravenky zoberie celú svoju rodinu niekde do reštaurácie.
Normálne by si to nevedela dovoliť, tak to rieši tak, že rodinu vezme na večeru alebo obed a tam deťom vysvetlí, ako sa správať v reštauračnom zariadení, dopraje im pocit byť obslúžený.
A tiež by sa mohla rozčuľovať, že ju obslúžil čašník neprofesionál, ktorý nevie, čo to je dať degustovať víno, nevie, čo to je obslúžiť hosťa zprava, dámu usadiť k stolu ako prvú, deti obslúžiť prvé...

Sú veci medzi nebom a zemou, ktoré darmo budeme riešiť, ale zúfalé je byť zúfalým nad nezúfalstvom iných;).
Melnick
31.05.10,12:11
Nie každý má plnú portmonečku ako J&T a ich 20 ďalších generácií.:o:mad:
hanelie
31.05.10,12:25
ja som tiež toho názoru, že je číre zúfalstvo zobrať celú rodinu /v závese s babičkou, ktorá hradí celú útratu/ na nákupnú turistiku do obchodného centra/totiž bývam blízko jedného nemenovaného - "domorodec" sa ani neodváži ísť nakupovať v sobotu,alebo v nedeľu /že je to číre zúfalstvo, to nemá nič spoločné so /ne/solventnosťou nakupujúceho
rickman
31.05.10,15:18
Tomasenkoslav, zle zaradené témy v Tebe vyvolávajú toľké zúfalstvo, až si musel založiť novú tému?

Taký nákup v Jablonke, Novom Targu neabsolvujú len zúfalci ;), keď pokračuješ v ceste, tak zabehneš do Zakopaneho a tam už je na čo pozerať, naspäť môžeš cez Pieniny na Slovensko.

To že niekto nemá na cestovanie, ale za hranice sa dostane maximálne na nákupy,aby prežil a uživil svoju rodinu, to nie je na posmech a na vyčítanie zúfalstva.

A poviem Ti, že takým detvákom sa to aj ráta, im je vlastne jedno kam idú, hlavne sa tešia, že vypadli z domu a stačí im aj lízanka do ruky kúpená kdesi na trhu.

Mám známu, ktorá každý mesiac za svoje stravenky zoberie celú svoju rodinu niekde do reštaurácie.
Normálne by si to nevedela dovoliť, tak to rieši tak, že rodinu vezme na večeru alebo obed a tam deťom vysvetlí, ako sa správať v reštauračnom zariadení, dopraje im pocit byť obslúžený.
A tiež by sa mohla rozčuľovať, že ju obslúžil čašník neprofesionál, ktorý nevie, čo to je dať degustovať víno, nevie, čo to je obslúžiť hosťa zprava, dámu usadiť k stolu ako prvú, deti obslúžiť prvé...

Sú veci medzi nebom a zemou, ktoré darmo budeme riešiť, ale zúfalé je byť zúfalým nad nezúfalstvom iných;).

Prave som pretrel vlhke oci, normalne ma tvoja odpoved dojala. Tak citlivo napisanu odpoved som cital prvy raz. Pretieram druhy raz. Nech je takych zien viac a muzov podobnych pytajucemu sa menej. Je potom sice mozne, ze auta sa budu vyrabat najma v ruzovej, ale bude to stat za to.
danushka
31.05.10,16:40
Prave som pretrel vlhke oci, normalne ma tvoja odpoved dojala. Tak citlivo napisanu odpoved som cital prvy raz. Pretieram druhy raz. Nech je takych zien viac a muzov podobnych pytajucemu sa menej. Je potom sice mozne, ze auta sa budu vyrabat najma v ruzovej, ale bude to stat za to.

No, hlavne aby tie ružové autíčka bolo za čo nakupovať a ideálne by bolo, keby práve tie ružové autíčka boli kupované u nás a nie za hranicami Slovenska.
Stačí si dať dole ružové okuliare a pozrieť sa na veci reálne.
Že sú poliaci šikovní, no sú. Už dlhé roky naši ľudia v pohraničí nechávajú veľa peňazí a tento štát prichádza o veľa.
V zime stačí zájsť do Zakopaneho a ulička ,,Krupovky" praská vo švíkoch, dav človeka unáša, naše Tatry môžu len snívať. Celá ulica rozvoniava a láka turistov rôznymi atrakciami, na tanieri človek dostane za 3€ porciu, ktorú do seba nedokáže naložiť.

Nechcem nás Slovákov porovnávať s Poliakmi, lebo sa to ani nedá. Poliaci boli, sú a budú prispôsobivejší obchodníci.
Ale ak je náš trh preplnený PL produktami, tak prečo si ich nekúpiť lacnejšie priamo tam.
A za to nemusím našinca častovať slovom zúfalec.
Ja si skôr pretieram oči nad tým, čo všetko človeka môže trápiť...
Mne by totiž ani nenapadlo akosi hlbšie dumať nad tým, či Košičan zbehne na nákup do Miškolca, či Blavák do Viedne a či Spišan s Oravanom kdesi do Nowego Targu.
arizona
31.05.10,17:45
Prečo si si zobral na paškál práve zúfalcov behajúcich po poľských trhoch? Tam sú aspoň ľudia na vzduchu ;)

Ja zas neviem pochopiť, ked celé rodiny dokážu zabiť čas po celé dni v rôznych veľkých nákupných centrách.
Behajú z obchodu do obchodu, medzitým sa zastavia niekde najesť z plastových riadov , posedia pod umelým stromčekom...

Oproti tomu je výlet do Jablonky asi naozaj výletom ;):confused::D:---
rickman
31.05.10,17:46
Ved ano, ja som nenarazal na samotnu podstatu temy, ale sposob, akym si to prezentovala. Presne ako pises - z KE do Miskolca. Ale nie kvoli cenam, ale len tak, vypadnut z mesta. Na druhej strane ciastocne suhlasim so zadavatelom temy. Nie je cestovanie a cestovanie. Ale aby kvoli tomu vznikla nova tema?
tiger111
31.05.10,17:54
a inak dnes som cital velmi dobru knihu.....
tomasenkoslav
31.05.10,18:35
mila danushka
Ty si snad so mna robis srandu ?

Neviem co si citala ty ale pozrel som sa este raz pre istotu, ze co som vlastne napisal prvotne.

Ja sa nesmejem verejne z niekoho, kto aby prezil musi do polska na trh, skorej by som zaplakal , lebo moj mesacny cisty prijem je necelych 11 tisic na staru menu. Takže nie som ziadny J&T a spol.

Ja nikoho neodsudzujem ak tam chodi nakupovat i ked lepsie by bolo aby nase peniazky boli minute na nase vyrobky - slovenske.
Pretoze, ked budeme iba importovat, tak nam raz dojdu a bude zle /tie peniazky/.
To mas ako ked si nezamestatna - prijem ziadny a len vydaje. Ked dojdu usopry, tak je koniec.

Ale ine som chcel.
Ja sa do uctovnicva nevyznam, tak sa do toho ani nepletiem. Jedina rubrika tu na porade v ktorej by som mohol byt ako-tak uzitocny je rubrika cestovanie.
Ja som tiez bol na trhoch v polsku asi 20x ale nikdy som to nebral ako vylet alebo turistiku. Vzdy to bola tragedia. Hlavne hodiny cakania na "ciare".

Jedine co som chcel aby sa podobne temy radsej zaradzovali do sekcie domacnost. Pretoze sa moze stat , že pre niekoho DOLEZITA sprava sa dostane vdaka trhom v Jablonke na 2, 3, .... stranu a dotycny si to nevsimne a informacia s k nemu nedostane.

Skutocne su veci medzi zemou a nebom ale treba poriadne citat a nie si hned "dany" prispevok porovnavat so svojima rodinnýma pomerma a pisat podla mna na danu temu uplne odveci a navyse koncipovat text zamerne so snahou posobit na citatelove emocie socialneho charakteru.
Ide Ti o suhlasy ?
Laco-monter
31.05.10,18:46
Lenže ja si pamätám roky 80-té keď celým Poľskom zmietala vlna štrajkov,obchody boli prázdne a v niektorých oblastiach musel byť zavedený prídelový systém,
a tiež si pamätám roky 90-te keď Poliaci hufne chodili do prihraničných oblasti Československa nakupovať vodku a Pražskú šunku.
A za 20 rokov sa Poliaci vlastnou usilovnosťou a rozumnou obchodnou politikou prepracovali na takú úroveň v obchodovaní a v poskytovaní služieb, že im možeme len ticho závidieť.
Jednoducho je to v tom, že Poliak sa snaží mať v ponuke to po čom je dopyt, nie tak ako to robia slovenskí obchodníci,že predávajú len to na čom majú 300% maržu.
A tiež poliaci nemajú veĺké oči,obchodujú tak aby prežili a navzájom si menej závidia ako Slovaci.
Laco-monter
31.05.10,18:49
mila danushka
Ty si snad so mna robis srandu ?

Neviem co si citala ty ale pozrel som sa este raz pre istotu, ze co som vlastne napisal prvotne.


Skutocne su veci medzi zemou a nebom ale treba poriadne citat a nie si hned "dany" prispevok porovnavat so svojima rodinnýma pomerma a pisat podla mna na danu temu uplne odveci a navyse koncipovat text zamerne so snahou posobit na citatelove emocie socialneho charakteru.
Ide Ti o suhlasy ?


Určitým persónam predvádzajúcim sa tu na tomto fóre sa neprotirečí !

Však Ty uvidíš.:D
danushka
01.06.10,09:16
mila danushka
Ty si snad so mna robis srandu ?
...nie nerobím si srandu, nadradene vyzneli Tvoje vety;)


Jedine co som chcel aby sa podobne temy radsej zaradzovali do sekcie domacnost. Pretoze sa moze stat , že pre niekoho DOLEZITA sprava sa dostane vdaka trhom v Jablonke na 2, 3, .... stranu a dotycny si to nevsimne a informacia s k nemu nedostane.

Porada je tak úžasná, že ten kto chce nájsť informácie, určite si ich tu nájde.

Skutocne su veci medzi zemou a nebom ale treba poriadne citat a nie si hned "dany" prispevok porovnavat so svojima rodinnýma pomerma a pisat podla mna na danu temu uplne odveci a navyse koncipovat text zamerne so snahou posobit na citatelove emocie socialneho charakteru.
Ide Ti o suhlasy ?
Moje rodinné pomery sú celkom fajn, pocestovala som toho trošku viac, takže na to sa vykašli.
Keďže sme sa v žiadnej debate ešte nestretli, tak ma neprekvapuje, že netušíš, že ja mám súhlasy - nesúhlasy, či bývalé prsty hore - dole kdesi hlboko v paži.
Jediné s čím môžem súhlasiť je to, že som hlboko sociálne cítiaca s veľkou úctou k akémukoľvek človeku, bez ohľadu na jeho vierovyznanie, sociálne postavenie, vzdelanie. A takýmto štekáčikom ako si Ty rada odštekám naspäť. :)




Určitým persónam predvádzajúcim sa tu na tomto fóre sa neprotirečí !

Však Ty uvidíš.:D

To Laco Monterka,
nevšímam si Ťa, lebo keby som veľmi začala, boli by Ti bodíky ubrané a s tou Tvojou dávkou exibicionizmu, čo sa v Tebe skrýva by si tu zas plačkal nad svojou stratenou reputáciou.
Lacika, ja naozaj nemôžem za to, že rozhovory považuješ za protirečenie.
Hovorí sa tomu komunikácia.
tomasenkoslav
01.06.10,09:47
Ty si musiš robit srandu, pretože toto co tu predvadzaš nie je normalne. Keby sme stali vedla seba, tak sa obzeram ci nas netoci skryta kamera. Nerobiš nahodou diplomovu pracu na nejaku temu ohladne spravania sa ludi na pozadi anonymity internetu ?

Nepochybujem, ze je porada tak užasna a predpokladam, že toto forum je Tvoj druhy domov.

Nic som nechcel len aby temy ohladne nakupovania plienok, mäsa, okien, obkladaciek, kavy a pod. veci cteni kontributori vkladali do sekcie domacnost. Ak vidis medzi riadkami alebo kde, aspon naznak ako Ty pises mojej nadradenosti alebo pohrdania slabsou socialnou vrstvou, tak mi to prosim Ta odkopiruj naspät. Pretože ja nedisponujem optikou, ktora by take niečo v tom mojom prispevku odhalila.

Ty si ucebnicovy priklad "flame wars" na fórach.

príjemny den Ti prajem
danushka
01.06.10,10:33
Ty si musiš robit srandu, pretože toto co tu predvadzaš nie je normalne.
Ty si ucebnicovy priklad "flame wars" na fórach.

príjemny den Ti prajem

Tak nad mojim normálnym či nenormálnym predvádzaním si hlavičku nelám.
Ja sa skôr opýtam, či raz za 3 - 4 roky neotvoríš tému, kde čakáš kto ako zareaguje, ako napríklad tu :
http://www.porada.sk/t35374-amsterdam.html
Totiž, zvyčajne to býva tak, že keď človek zadá rozumnú otázku, dostane sa mu aj rozumnej odpovede. A tak je to aj so založenými témami na tomto fóre.
A už si kušem do prstov a sľubujem, že v tejto téme nebudem pokračovať:D.
tomasenkoslav
01.06.10,11:27
Pre volakerych este raz a dufam naposledy:





Nic som nechcel len aby temy ohladne nakupovania plienok, mäsa, okien, obkladaciek, kavy a pod. veci cteni kontributori vkladali do sekcie domacnost.
pivko
01.06.10,11:28
S vyvojom doby ludia zacali viac zit pohodlne a konzumne a nakupy, hlavne tie vikendove sa stavaju ludovym sportom na slovensku - takmer kulturnym podujatim pre celu rodinu.
Preto by som poprosil, nezaradzujte obdobne temy, kde ste zvedavi co - kde kolko stoji - a co sa oplati a co nie... do rubriky cestovanie ale asi by sa to skor oplatilo dat do sekcie - domacnost.

Ale ak nejaky zufalec povazuje nakup v Targu, Jablonke, Tešine za turistiku, cestovanie, tak potom nemam namietky.
tomas
Ten zúfalec si ty , pre mňa je prechádzka po trhu v Targu ,alebo po Krupowkach v Zakopanom relax ,turistika a nakupujem pravidelne v Polsku skoro všetko ,nejedná sa mi vobec o cenu,ale o sortiment ktorý u nás ani nanájdeš v obchode.
tomasenkoslav
01.06.10,11:42
Ten zúfalec si ty , pre mňa je prechádzka po trhu v Targu ,alebo po Krupowkach v Zakopanom relax a nakupujem pravidelne v Polsku skoro všetko ,nejedná sa mi vobec o cenu,ale o sortiment ktorý u nás ani nanájdeš v obchode.

nenamietam uplne suhlasim, na trhy som chodil vzdy z donutenia a citil som sa zufale a ako zufalec. Bolo vela ludi; ak zaprsalo den predtym, tak po clenky bahno; clovek musel mat oci na stopkach aby ho neočórovali; behali sme dookola a hladali na dany vyrobok najnizsiu cenu; na ciare dlhe cakacie doby; neodbytní šmelinari s pol. zlotym ....proste otras. ale ak sa v tomto niekto vyživa nemam namietky. ostatne to som napisal už v prvej sprave.

Trvam nadalej natom, že toto nie je cestovanie a turistika uz vobec nie. A toto je rubrika CESTOVANE v ramci hierarchie PORADAy. Nic ine nie je cielom mojich prispevkov ani nebolo. Nikoho vedome neurazam, nenadavam ako niekto. Nikomu som neprotirecil. Nechapem preco danushka spustila tuto masinerieu z jej strany zmätocnych odpovedi uplne mimo temy a mojej prosby.
misomiso
01.06.10,18:46
... ale stale je to lepsie tu, ako v sekcii Kultura - lebo aj tam sa najdu niektore z nakupno-cestovatelskych blogov...:)
Bastian
01.06.10,19:35
Lacika, ja naozaj nemôžem za to, že rozhovory považuješ za protirečenie.
Hovorí sa tomu komunikácia.
:D:D:D
...že aká komunikátorka je tá danhuska?
...že to sa len tak nevidí?
...že gratulujem jej?
Halli
01.06.10,19:42
:D:D:D
...že aká komunikátorka je tá danhuska?
...že to sa len tak nevidí?
...že gratulujem jej?


...že víííítaj Bastian, radi ťa tu vidíme :D:D
danushka
01.06.10,19:45
:D:D:D
...že aká komunikátorka je tá danhuska?
...že to sa len tak nevidí?
...že gratulujem jej?

Bastík vitaj, rada Ťa tu vidím. Jarné alergie sa Ti vyhýbajú a Tvoj nosík vyňuchal Ameriku.
Gratulujem Ti k zmene môjho nicku. Vieš, naštopkala som sa cennými skúsenosťami na tomto fóre a veľa som sa aj od Teba naučila. Už som akosi nechcela pokračovať v tejto milej témičke, ale Bastík - Tebe neodolám ;).
Máš čo robiť, aby si prekutral moje príspevky a založil nejakú novú duchaplnú témičku a rozobral si ma tam do špiku kostičky. Viem, že máš na mňa slabosť :D.
Konečne to tu ožíva, už tu dlho-predlho bola nuda.
Danila
02.06.10,11:12
Určitým persónam predvádzajúcim sa tu na tomto fóre sa neprotirečí !

Však Ty uvidíš.:D Hops, chcela som Ti niečo naznačiť, ale už aj padám...persóna.....;)
P.S. Aha, že som ani nepochopila, o čom sa to tu točí......:)
Danila
02.06.10,11:17
Tak nad mojim normálnym či nenormálnym predvádzaním si hlavičku nelám.
Ja sa skôr opýtam, či raz za 3 - 4 roky neotvoríš tému, kde čakáš kto ako zareaguje, ako napríklad tu :
http://www.porada.sk/t35374-amsterdam.html
Totiž, zvyčajne to býva tak, že keď človek zadá rozumnú otázku, dostane sa mu aj rozumnej odpovede. A tak je to aj so založenými témami na tomto fóre.
A už si kušem do prstov a sľubujem, že v tejto téme nebudem pokračovať:D. Pozor na nechty, chlapi ohryzené nemajú radi, zaskočím Ťa. Bola si tu moc dobrá, a to naši chalani nemajú radi. Tak prijmi sebareflexiu. Ani neviem, či som mimotemyveď cestujem po Porade.
Bastian
03.06.10,16:03
...že víííítaj Bastian, radi ťa tu vidíme :D:D
:)