Istiach
31.05.10,13:50
Dobry den,

Chcel by som sa opytat: Vie mi niekto poradit s mojim problemom? U nas za mestom su zriedla s vodou. Tato voda je volne dostupna a kazdy kto pride si moze nabrat. Mna by zaujimalo ci by som si mohol tuto vodu naberat za tym ucelom ze by som ju distribuoval a predaval dalej.

Popripade by som sa chcel opytat kde si mozem nastudovat veci s tym suvisiace.

S pozdravom
marjankaj
31.05.10,11:58
To chceš byť akože "agent s teplou vodou"?:---
Tweety
31.05.10,12:02
To chceš byť akože "agent s teplou vodou"?:---Čo sa čuduješ, veď takých na našom malom Slovensku máme neúrekom:o
marjankaj
31.05.10,12:08
Predpokladám, že to nebudeš plniť do fliaš, ktoré pozbieraš v kontajneri?:confused:
Alebo....:eek:
arizona
31.05.10,12:30
Podľa mňa ten pozemok s vodou niekomu patrí.

Pokiaľ si prídeš zobrať vodu pre vlastnú spotrebu, to asi nikomu nevadí.
Ale predávať niečo,vo veľkom, čo Ti nepatrí?
atd, atd...:confused:
Myslím, že to asi nie je možné.;):rolleyes:
pavol54
31.05.10,13:45
Voda do odberu 1250m3/mesiac je zadarmo, používanie podzemných zdrojov vody schvaľujú inštitúcie životného prostredia, tam nájdeš pravdivú odpoveď na tvoju otázku.
pavol54
31.05.10,13:47
Ovšem za predpokladu že máš k pozemku akýsi vzťah (buď vlastnícky alebo nájomnú zmluvu)
camozzi
31.05.10,13:56
Nehovoriac, ze potrebujes vyrobnu linku, pociatacne financie a vlastne cele know-how a hlavne odberatelov. Voda sama o sebe ti bude na nic.
Laco-monter
31.05.10,13:58
Dobry den,

Chcel by som sa opytat: Vie mi niekto poradit s mojim problemom? U nas za mestom su zriedla s vodou. Tato voda je volne dostupna a kazdy kto pride si moze nabrat. Mna by zaujimalo ci by som si mohol tuto vodu naberat za tym ucelom ze by som ju distribuoval a predaval dalej.

Popripade by som sa chcel opytat kde si mozem nastudovat veci s tym suvisiace.

S pozdravom


Ty si naozaj GÉNIUS ! :o

Píšeš, že si vodu chodia naberať a ty jedneho dňa "sprivatizuješ" tento zdroj a budeš im ju predávať ??? :eek:

Takýchto chytrých by tu bolo..... :---
vmsux
31.05.10,14:03
Mne sa to zda ako dobry napad. Brat nieco, co je zdarmo a predavat.
Videl som dokonca aj take (v Rusku) ze zedela teta pod stromom s takymi peknymi farebnymi fialovymi kvetmi a predavala tie kvety zo stromov :-)
Videl som aj, ze niekto v zime predaval snehove gule na gulovacku.
V Rusku chodil aj jeden vtip, ze niekto predaval vypalene ziarovky. Ten kto si ich kupil mohol v robote vymenit fungujucu ziarovku za tuto vypalenu a domov si zobrat funkcnu ziarovku.
Ohladom tejto vody ti asi moc neporadim, ale urcite to skus, znie to dobre. Len neviem, ako je to s hygienou a pod.
Laco-monter
31.05.10,14:06
Mne sa to zda ako dobry napad. Brat nieco, co je zdarmo a predavat.
Videl som dokonca aj take (v Rusku) ze zedela teta pod stromom s takymi peknymi farebnymi fialovymi kvetmi a predavala tie kvety zo stromov :-)
Videl som aj, ze niekto v zime predaval snehove gule na gulovacku.
V Rusku chodil aj jeden vtip, ze niekto predaval vypalene ziarovky. Ten kto si ich kupil mohol v robote vymenit fungujucu ziarovku za tuto vypalenu a domov si zobrat funkcnu ziarovku.
Ohladom tejto vody ti asi moc neporadim, ale urcite to skus, znie to dobre. Len neviem, ako je to s hygienou a pod.

Šak samozrejme, že najlepšie je brať zadarmo, len Ťa nesmú chytiť...:D
Laco-monter
31.05.10,14:08
A ešte niečo,

veľký zdroj termálnej vody na Slovensku

ODKÚPILA a má vo vlastníctve spoločnosť SPP . :eek:

PREČO ASI ???? :rolleyes:
Mária27
31.05.10,18:47
Dobry den,
Chcel by som sa opytat: Vie mi niekto poradit s mojim problemom? U nas za mestom su zriedla s vodou. Tato voda je volne dostupna a kazdy kto pride si moze nabrat. Mna by zaujimalo ci by som si mohol tuto vodu naberat za tym ucelom ze by som ju distribuoval a predaval dalej.


Pozri vodný zákon 364/2004, napr.
§ 18
(1) Každý môže na vlastné nebezpečenstvo a bez povolenia alebo súhlasu orgánu štátnej vodnej správy odoberať alebo inak používať povrchové vody alebo podzemné vody na uspokojovanie osobných potrieb domácností, ak sa takýto odber alebo iné používanie vykonáva na mieste, ktoré je na to vhodné, jednoduchým vodným zariadením a spôsobom, ktorý neobmedzí alebo neznemožní rovnaké používanie iným osobám.
§ 21 Povolenie na osobitné užívanie vôd
(1) Povolenie na osobitné užívanie vôd je potrebné, ak nejde o používanie vôd podľa § 18 až 20 ...
profesional
01.06.10,08:46
Podla ustavy SR su aj podzemne vody vlastnictvom SR.
Pravo na odber moze dostat od organu statnej spravy na to vyslovene splnomocnenej zakonom v mene SR ten, kto ma uzivaci vzah k pozemku kde podzemny pramen vyviera, pricom ale musi respektovat vsetky predpisy vodohospodarske, z oblasti zivotneho prostredia atd.

Na to aby si to dokazal predavat v objeme aby to malo zmysel, budes musiet tu vodu stacat. Na to potrebujes plnicku a dalsei zariadenie. Podla toho co som videl na vychodnom slovensku prednedavnom, taka priemerna plnicka aby to malo zmysel ta vyjde asi na 500.000 Eur.

Takze odpoved znie ze sa to da. Ale musi mat uzivacie pravo k pozemku - musis ho bud vlastni, alebo mat v najme a pod - musis mat povolenie od statu - ziadna sranda - treba vela suhlasov, potvrdeni, vyjadreni - a tiez potrebujes plnicku.

Ale inak nemozne to nie je.
marjankaj
01.06.10,17:56
Dobry den,

Chcel by som sa opytat: Vie mi niekto poradit s mojim problemom? U nas za mestom su zriedla s vodou. Tato voda je volne dostupna a kazdy kto pride si moze nabrat. Mna by zaujimalo ci by som si mohol tuto vodu naberat za tym ucelom ze by som ju distribuoval a predaval dalej.

Popripade by som sa chcel opytat kde si mozem nastudovat veci s tym suvisiace.

S pozdravom

Nejako ťa to "chytilo":---
Neobjavil si náhodou prameň s "elixírom" (modrou vodičkou) ako stará Kudláčková v "Kameňákove"?:---
kigen
03.06.10,06:32
Podľa mňa by sa to s nejakým povolením a za splnenia príslušných predpisov dalo. Voda je zadarmo. Ale:
Cena minerálnych vôd v hypermarketoch 15 - 20 centov (najlacnejšie 2 litre)
Odrátaj maržu obchodu, cenu fľaše s etiketou
Takáto voda asi potrebuje aspoň nejakú filtráciu, lebo pokiaľ viem, takto skladované vody sa po niekoľkých dňoch zakalia, alebo vznikne usadenina. Takže to určite chce nejakú výrobnú technológiu. Ak to chceš predávať, tak aj potvrdenie - testy vody. Piť môže každý, čo chce, ale predávať nie. Distribučné náklady dovoz do výroby, rozvoz a iné. Ak tá voda nie je špecifická po zdravotnej účinnosti (aby si mohol predajnú cenu navýšiť), tak to finančne veľmi zaujímavo nepôsobí.
Takéto podnikanie má podľa mňa len dve schodné verzie. 1. Voda je výnimočná svojím zložením a 2. Veľkovýroba, kde sa znižuje podiel nákladov k príjmu.
Nie som odborník, ale skús sa na to pozrieť od konca k začiatku. Hlavne sa nedaj odradiť a ešte si to preber.
pavol54
10.06.10,15:00
Podľa mňa by sa to s nejakým povolením a za splnenia príslušných predpisov dalo. Voda je zadarmo. Ale:
Cena minerálnych vôd v hypermarketoch 15 - 20 centov (najlacnejšie 2 litre)
Odrátaj maržu obchodu, cenu fľaše s etiketou
Takáto voda asi potrebuje aspoň nejakú filtráciu, lebo pokiaľ viem, takto skladované vody sa po niekoľkých dňoch zakalia, alebo vznikne usadenina. Takže to určite chce nejakú výrobnú technológiu. Ak to chceš predávať, tak aj potvrdenie - testy vody. Piť môže každý, čo chce, ale predávať nie. Distribučné náklady dovoz do výroby, rozvoz a iné. Ak tá voda nie je špecifická po zdravotnej účinnosti (aby si mohol predajnú cenu navýšiť), tak to finančne veľmi zaujímavo nepôsobí.
Takéto podnikanie má podľa mňa len dve schodné verzie. 1. Voda je výnimočná svojím zložením a 2. Veľkovýroba, kde sa znižuje podiel nákladov k príjmu.
Nie som odborník, ale skús sa na to pozrieť od konca k začiatku. Hlavne sa nedaj odradiť a ešte si to preber.
VODA NIE JE ZADARMO!!! Po získaní stavebného povolenia na studňu(vrt) a uvedení do prevádzky dostaneš hodiny a nad 1250m3/ mesiac pekne cvakáš tak nezavádzaj.
kigen
11.06.10,13:56
Ja som to pochopil, že tu vodu chce naberať, ako ostatní - volne. Nebola reč o žiadnom pozemku, stavbe studne a podobne. Je to prameň, to znamená, že voda vyteká na povrch. V podstate to isté je ktorákoľvek rieka. Pokiaľ to umožňuje prístup ostatnej verejnosti, tak je množstvo odberu neobmedzené. Ale, ako som písal, nie som odborník, ale aj tak som presvedčený, že nezavádzam.
arizona
11.06.10,14:08
Ja som to pochopil, že tu vodu chce naberať, ako ostatní - volne. Nebola reč o žiadnom pozemku, stavbe studne a podobne. Je to prameň, to znamená, že voda vyteká na povrch. V podstate to isté je ktorákoľvek rieka. Pokiaľ to umožňuje prístup ostatnej verejnosti, tak je množstvo odberu neobmedzené. Ale, ako som písal, nie som odborník, ale aj tak som presvedčený, že nezavádzam.
A to tam bude stáť 20 hodín denne a naberať ručne do flašiek, čo mu zostali doma po malinovkách? :confused::eek:
A predávať bude len tak po troške popri ceste?;)

Neviem, či by takto zarobil, aspon na to,aby si zaplatil nejakého pomocníka.
Keby chcel, aby mu to vynášalo, tak to musí robiť vo veľkom množstve...preto tie pripomienky k pozemku, distribúcii, studni apod.;)
marjankaj
11.06.10,15:07
Tak ja by som prosil dve fľaše na ochutnávku. Do Bratislavy. Môže byť zajtra?

Na oplátku budem robiť medzi známymi reklamu.:cool:
kigen
13.06.10,05:49
Istiach-ktorý otvoril tému sa pýtal, či by tú vodu mohol naberať za účelom distribúcie, nie privatizovať, alebo akokoľvek obmedzovať prístup verejnosti. Išlo mu asi o to či to je "povolené". Spôsob naberania asi mal nejako premyslený. Pochybujem, že za tým videl nejaký veľký biznis a na základe reakcií diskutujúcich to vzdal, lebo sa ďalej k téme nevyjadril. Podľa mňa ho skôr odradili následné kroky: úprava vody, fľaškovanie, distribúcia a náklady s tým spojené spojené. Nepovažujem za prospešné zosmiešňovať akýkoľvek zámer. Vždy je lepšie keď sa opýtal na tomto fóre, ako keby nakúpil bandasky a začal si doma robiť zásoby vody.
Myslím, že Istiach dostal informácie, ktoré hľadal, takže ďalšie paródie by mohli byť otvorené v téme: "1000 blbých nápadov, ktoré nevyšli", ak je to potrebné.
marjankaj
13.06.10,09:04
Istiach-ktorý otvoril tému sa pýtal, či by tú vodu mohol naberať za účelom distribúcie, nie privatizovať, alebo akokoľvek obmedzovať prístup verejnosti. Išlo mu asi o to či to je "povolené". Spôsob naberania asi mal nejako premyslený. Pochybujem, že za tým videl nejaký veľký biznis a na základe reakcií diskutujúcich to vzdal, lebo sa ďalej k téme nevyjadril. Podľa mňa ho skôr odradili následné kroky: úprava vody, fľaškovanie, distribúcia a náklady s tým spojené spojené. Nepovažujem za prospešné zosmiešňovať akýkoľvek zámer. Vždy je lepšie keď sa opýtal na tomto fóre, ako keby nakúpil bandasky a začal si doma robiť zásoby vody.
Myslím, že Istiach dostal informácie, ktoré hľadal, takže ďalšie paródie by mohli byť otvorené v téme: "1000 blbých nápadov, ktoré nevyšli", ak je to potrebné.

Veď sa mohol ísť opýtať na hygienu a tam by mu to vysvetlili úplne presne.

Ďalej na predaj by potreboval registračnú pokladňu a s tým spojené administratívne vybavovačky.

Iba ak by to chcel naberať pre svoju rodinu, ale to by zas nebol ktovieaký "kšeft".:eek:
kigen
14.06.10,06:55
Absolútne súhlasím. Predsa však si myslím, že urobil dobre, že začal tu. Asi by sa na Hygiene, alebo inde na úrade divili, keby tam prišiel a vyriekol: Chcem predávať vodu zo žriedla za mestom. Čo mám robiť?
On to už vzdal, takže .............. .