9janka9
31.05.10,17:40
Dobrý den, poprosím o radu, zamestnávatel so mnou k 31.5.2010 rozviazal pracovný pomer/ paragraf 63 + odstupné- nakoľko ide do konkurzu/ no chce ešte so mnou uzavrieť mandátnu zmluvu na vykonanie určitých mzdových záležitostí- aké povinnosti mi z mandátnej zmluvy vyplývajú-odvod do zdravotnej poistovne - ako dobrovolný platitel - v akej výške ? a do sociálnej poistovne ? samozrejme v rámci ročného zúčtovania dane - pri zhotovení si danového priznania- zdaniť!


vopred dakujem jana:)
profesional
31.05.10,16:39
V pripade prace na zaklade mandatnej zmluvy sa pre ucely dane z prijmu aj pre ucely odvodov povazujes za SZCO.
Do soc. poistovne zatial nic neplatis, az k 31.6. dalsieho roka budes podavat vypis z danoveho priznania.
Co sa tyka zdravotneho poistenia tak tam sa musis prihlasit hned a zacat platit odvody.
9janka9
31.05.10,17:07
dakujeeem....no mandátna zmluva bude asi len na mesiac , a ked sa potom chcem nahlásiť na urad práce/ splnam podmienku , že za posledné tri roky som si 2 roky platila do fondu nezamest./ tak ten mesiac , čo si nebudem platiť do SP sa mi nebude rátať do dochodku, či to v roku 2011 predložím do Sp to danové ? jana
branislavh
30.08.10,09:32
Mám jednu otázočku. Začínam pracovať v inžinierskej činnosti. Mám klienta pre ktorého mám vybaviť zmenu účelu využitia stavby. Zákazník by mi mal vyplatiť odmenu a na jeho firmu by som mal vybaviť zmenu. Neviem sa rozhodnúť ktorú zo zmlúv mám použiť, mandátnu alebo komisionársku? Poradite mi? Samozrejme, že splnomocnenie budem potrebovať od neho inak to nepôjde. :confused: