Silvermoon
31.05.10,20:41
prosim o radu ohladom vodneho chladenia do pc na socket am3...nikde som nenasiel nejaky vhodny alebo len na am2...pripadne taky, co mal zbytocne velky radiator mimo pc....v skrinke mam miesta dost(tj. 3 sloty na romky, 2 sloty na disketovku a plus nejake miesto pod tym cize moc s tym problem nie je)...najlepsi by bol cely box (trubky,pumpa,radiator,vetrak,nadoba atd) kvalitny a lacny do cca 150 eur.....kvoli neuveritelnej hlucnosti povodneho chladica na procesor....vdaka
iv@n
01.06.10,09:09
ja som tiež išiel pred pár rokmi rovnakou cestou hladania chladiču a skončil som pri plastovom boxe z baumaxu, ktorý mám vedľa pc :), v ňom je akváriové čerpadlo, ktoré naháňa vodu v okruhu. vodné chladenie je na procesore, čipsete, grafike. klasický ventilátor ostal iba v zdroji, ten je super tichý, takže teraz počujem iba veľmi jemný zvuk čerpadielka. v tom boxe mám naliatych 10 litrov destilky a nie je to nutné chladiť žiadnym dalším aktívnym členom, teraz je teplota procesora 37C a aj pri záťaži sa to nedostane cez 45C.
ak nepotrebuješ PC prenášať, tak je to lacné a tiché riešenie.
mecky
01.06.10,09:57
vodnik v takejto cene je dost s prepacenim na prd :)
a pokial neplanujes robit nejake velke pokusy s pretaktovanim tak to nema aboslutne ziadny vyznam

za cenu okolo 70eur sa da nakupit v podstate kompletne vduchove chladenie, ktore si to co do chlucnosti v pohode rozda aj s cerpadlom :)
Silvermoon
01.06.10,19:06
ako napad s tou bandaskou by bol celkom dobry napad kedze mam v pivnici prazdne akvarko :D.....myslim
mecky: (ked to je dost lacne ako som sa docital a kedze pretaktovat to nepotrebujem) zisiel by sa tiez aj na grafku ait eah4850 HD (vetrak je hlucny okolo 30dcb co je dost) a procak je AMD Phenom II X4 955 (4-jadrak, 3200mhz,sc am3).....potreboval by som vsetky tie suciastky okolo toho vodneho chladenia na grafku a procak vratane tych nadob hadiciek atd...ako som spominal, miesta tam mam dost cize s tym problem nie je a pretaktovat sa to rozhodne nechystam :)
tomas67
03.06.10,14:09
Zdravím...ty kokso...táto téma aj mňa zaujala, a keď dám to akvárko + hadicky + motorcek...ako to pripevnim napr na procak?...da sa kupit nejaky ten ´´radiator´´?
Flinstone
03.06.10,14:23
Zdravím...ty kokso...táto téma aj mňa zaujala, a keď dám to akvárko + hadicky + motorcek...ako to pripevnim napr na procak?...da sa kupit nejaky ten ´´radiator´´?
a čo keby si použil gúgľa? na trhu je množstvo komponentov od rôznych výrobcov.
Domáce čarovanie môže spôsobiť únik vody do PC, čo by ho nenávratne poslalo do večných lovíšť.
tomas67
03.06.10,14:24
To viem...nemám 5 rokov :D, len neviem ako to napísať do uja googla :D...
Flinstone
03.06.10,14:27
napr: "vodné chladenie"
a s tým vekom mi je to jasné... väčšina 5-ročných nevie písať...
iv@n
03.06.10,17:27
Zdravím...ty kokso...táto téma aj mňa zaujala, a keď dám to akvárko + hadicky + motorcek...ako to pripevnim napr na procak?...da sa kupit nejaky ten ´´radiator´´?
áno, dajú sa kúpiť bloky na procesory, čipsety, grafiky,.. normálne to tam prichytíš ako klasický chladič, akurát z toho trčia dve fitinky na pripojenie hadičiek s vodou. poprepájaš tie bloky z procesora, etc, medzi sebou a čerpadlom v nádobe a spustíš.
akvárko nedoporučujem, skôr nejakú nepriehladnú nádobu kôli riasám, uzavretú kôli odparovaniu.
robota na hodinku a počítač tichý ako pitevňa.
mne to funguje na kompe už 5 rokov bez akýchkoľvek problémov. na začiatku som mal neuzavretú nádobu, tak som musel dolievať destilku, potom som ju vymenil za ten box z baumaxu s vrchnákom a beží to úplne bezúdržbovo.
headshrinker
08.06.10,20:43
Odporúčam toto fórum : http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/ ;)