holos
01.06.10,09:10
Zdravím. Dostal som od istého známeho ponuku že kúpi faktúru za 25% z fakturovanej sumy. Nelegalne ale praktické zníženie dane. :cool:
Zita5
01.06.10,07:19
Okrem toho, že téma nepatrí na Poradu ,znenie otázky je aké ?
ewita888
01.06.10,07:22
Zdravím. Dostal som od istého známeho ponuku že kúpi faktúru za 25% z fakturovanej sumy. Nelegalne ale praktické zníženie dane. :cool:
Prečo nelegálne.. tomu sa hovorí postúpenie pohľadávky..napr. ak ju dotyčný nemôže vymôcť ..
JAJA11
01.06.10,07:23
Zdravím. Dostal som od istého známeho ponuku že kúpi faktúru za 25% z fakturovanej sumy. Nelegalne ale praktické zníženie dane. :cool:

Ale "predaj" faktúr nie je nelegálny. Niekedy je dobré postúpiť pohľadávku a získať aspoň tých 25 %, keďže už nie je pravdepodobné, že bude tá faktúra zaplatená. Ak druhá strana vie vymôcť vyššiu sumu, tak môže na tom pekne zarobiť.
Alebo ide o čiernu faktúru ? :(
veronikasad
01.06.10,07:28
Zdravím. Dostal som od istého známeho ponuku že kúpi faktúru za 25% z fakturovanej sumy. Nelegalne ale praktické zníženie dane. :cool:
Fakturovať budeš známenu ? A čo bude predmetom fakturácie ?
holos
01.06.10,07:30
Myslím že bolo to myslené ako čierna faktúra. vraj vystavenie novej faktúry na predom stanovenú sumu napr. 10000 a zaplatí len tích 25%. to nieje OK?
Zita5
01.06.10,07:30
Ja otázku chápem , že niekto vystaví FA na zníženie ZD a dostane za to 25% z fakturovanej sumy. Absolútne otázka ma nenabáda na postúpenie pohľadávky .
ewita888
01.06.10,07:34
no tedaaa.. ani zadávateľ témy vlastne nevie, o čo ide..
evina
01.06.10,07:34
Myslím že bolo to myslené ako čierna faktúra. vraj vystavenie novej faktúry na predom stanovenú sumu napr. 10000 a zaplatí len tích 25%. to nieje OK?

Nie nie je to ok. Je to znižovanie ZD bez plnenia.
Danila
01.06.10,07:35
Myslím že bolo to myslené ako čierna faktúra. vraj vystavenie novej faktúry na predom stanovenú sumu napr. 10000 a zaplatí len tích 25%. to nieje OK?V prvom rade je to hlúposť. V druhom rade to nie je O.K. a v treťom rade si mal byť vymazaný. A dúfam, že budeš.
veronikasad
01.06.10,07:35
Myslím že bolo to myslené ako čierna faktúra. vraj vystavenie novej faktúry na predom stanovenú sumu napr. 10000 a zaplatí len tích 25%. to nieje OK?
ak neberiem do úvahy, že ide o porušovanie etikety porady - veru to nie je OK, pretože ty si musíš dať do príjmu celú hodnotu faktúry, zaplatíš z toho 19 % daň a ešte ti to ako živnostníkovi môže ovplyvniť odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne, príp. aj povinnú registráciu platitela DPH.

Dvakrát meraj a raz rež ...
holos
01.06.10,07:41
Tá ponuka nebola smerovaná na mna ale na známeho. Ja som mu len odporučil nechať to tak. A ked to niekoho trápi že som sem dal túto tému tak sa mu ospravedlnujem.
JAJA11
01.06.10,07:44
Myslím že bolo to myslené ako čierna faktúra. vraj vystavenie novej faktúry na predom stanovenú sumu napr. 10000 a zaplatí len tích 25%. to nieje OK?

A daň a sociály čo? Ak sa zaplatia, potom to pre dodávateľa nie je ani výhodné.... :(
JAJA11
01.06.10,07:48
Tá ponuka nebola smerovaná na mna ale na známeho. Ja som mu len odporučil nechať to tak. A ked to niekoho trápi že som sem dal túto tému tak sa mu ospravedlnujem.

Netreba sa hnevať. Etiketa porady hovorí, že sa tu nemá nahovárať na protizákonné postupy. Takže ak len požaduješ radu, či sa to oplatí, tak potom nie, neoplatí sa. Môžu z toho vzniknúť problémy o ktoré slušný človek nestojí. Mnohí podvodníci si myslia, že vymysleli niečo skvelé a môžu ľahko zarobiť, ale nedomyslia všetko a potom sa čudujú, keď im prídu pokuty.... :(
Zita5
01.06.10,08:16
Ja otázku chápem , že niekto vystaví FA na zníženie ZD a dostane za to 25% z fakturovanej sumy. Absolútne otázka ma nenabáda na postúpenie pohľadávky .

Tento môj príspevok som písala preto , lebo sa zadávateľovi začalo hneď odpovedať na postúpenie pohľadávky /čo však už z názvu témy to od postúpenia pohľadávky malo ďaleko /....takže by som doporučila tému aj vymazať .Nepatrí na Poradu .
milláčikk
01.06.10,17:26
Zdravím. Dostal som od istého známeho ponuku že kúpi faktúru za 25% z fakturovanej sumy. Nelegalne ale praktické zníženie dane. :cool:

Kúpi
1, tebou vystavenú - tvoju fa =
a, ty v príjmoch fiktívne a pre DP - 100 % / na účet 25 % = na dani stratíš 14,25 %
b, on vo výdavkoch fiktívne a pre DP - 100 % / z účtu 25 % = zarobil na dani (od teba) 14,25 % faktúry - to si chcel dosiahnuť ??????????????????????
2, fa vystavenú na teba (tvoj záväzok) - určite nestratíš viac ako 75 % fa
Dáša_
01.06.10,17:43
ale možno je HOLOS v strate ...
Dav
01.06.10,18:26
Tému uzamykám




Doplnenie 10.6.2010 : na želanie zadávateľa uvádzam jeho vyjadrenie, že problém, ktorý zadal, sa netýka jeho osobne, realizáciu nápadu neodporúčal, ale jemu položenú otázku posunul na vyjadrenie na Poradu.