sabrosa
01.06.10,09:43
Dobry den, prosim o odvpovede na tieto otazky.
1. Co musi obsahovat FA od britskeho dodavatela pre mna? Nakupujem od neho tovar a predavam tu na SVK - som neplatca DPH. (budem rada ak uvediete nazvy aj v ang.)
2. Ako je to s DPH,danami pri nakupe tohto tovaru z ČS aj je teda obchodneho charakteru? Citala som ze je povinnost platit az od nejakych 13 000€ - je to spravne, alebo sa to musi platit? Ak ano ako to prebieha, ake su terminy, pripadne co mi treba urobit, vypisat pri nakupe tohto tovaru ked ho chcem predavat?

3. otazka mimo : som studentka denneho studia, ZP za mna ma platit stat, ale vraj len po urcitu hranicu. Ak ju presiahnem budem musiet uhradit celu sumu odvodov ja,alebo len rozdiel? Nejake odporucenie?

Dakujem za odpovede
profesional
01.06.10,08:59
Co sa tyka faktury z UK na SVK, tak nech mozes pouzit fakturu v uctovnictve ktore ti budu kontrolovat nasi daniari, tak musi splnat principialne nase predpisy.
Tj. musi tam byd identifikacia toho kto je predavajuci, toho kto je kupujuci, datum obchodu, datum splatnosti, suma, mena.

V Uk neexistuje rozdiel medzi danovym identifikacnym cislom a ICO-m. Tam je to jedno a to iste cislo.

Za istych okolnosti postacuje ak splna podmienky UK prava. Ale tie su v podstate rovnake ako u nas.

Co je to CS v tvojej otazke?

V UK si maly podnikatel moze zvolit annual rezim. Tj. priznanie k DPH podava iba 1 krat za rok. A narok na odpocet ma len vtedy ak ju zaplatil a on musi zaplatit DPH len z toho co mu bolo zaplatene.

Co sa tyka odvodov tak ej to tak ako pises. V tomto pripade odporucam zalozit s.r.o.
sabrosa
01.06.10,09:03
Zmatena som :( ... co s UK? Ja mam platit dane do UK? Tomu nerozumiem...
a k tym odvodom - ja uz mam zivnost, mam si teda radsej platit rovno preddavky na poistne,ak ocakavam ze tu hranicu "presvihnem" ?