zelik
24.10.05,10:34
V danovom priznaní mám DPH správne. ale viem, že napr. dobropisy som neuvádzala v správnych riadkoch, ale ich mám odpočítané v r. 02 a 14. Mám podať dodatočné danové priznanie,alebo to mám nechať tak. Existuje pokuta za nesprávne vyplnené riadky v danovom priznaní, aj ked konenčná danová povinnosť /resp. nadmerný odpočet/ je správna? Ak áno, aká je výška tejto pokuty?
MajkaZB
24.10.05,08:47
Krásny den prajem,
ja mam ten istý problem ohladom dobropisu,ale riešim to podobne preto, lebo dobropisy mam na čiastu z obratu a poučenie k výkazu DPH hovorí, že dobropis a faktura ku ktorej partí dobropis sa urobí rozdiel a napíše na riadky 23 a 24.
Takže ja nemam s akou fa urobiť rozdiel.A pokuta je 2000,- za nesprávne vyplnenie.
Lila
24.10.05,09:41
Aj ja sa chcem opýtať ohľadom pokuty. Tiež som čosi zle vyplnila, kým sme boli neplátci, tak sa to uvádzalo v r. 10 a to ma zmiatlo. V r. 2005 sme plátcovia, ktorí nemajú absolútne nárok na odpočet dane na vstupe /robíme služby osl. od DPH finančné/ a platitelia už neuvádzajú v r. 10, ale v r. 15 DPH zo služieb zo zahraničia.

Idem to poopravovať, pôvodne máme v r. 29 Vlastnú daň. povinnosť.
Keď to opravím, tak r.29 bude nulový, ale podľa r. 15 DPH samozrejme zaplatiť musíme.Čiže čo sa týka úhrad -tak to je o.k.
Ako to je s pokutami v tomto prípade? Keď na daň.priznaní r.29 bude nulový ?
Ale z logického hľadiska je to i tak naša daň.povinnosť uhradiť DPH za službu zo zahraničia.
zelik
24.10.05,09:45
Dobre ja to poopravujem formou dodatočného DP. Uvediem to v správnych riadkoch. A za to mi dajú pokutu? teda za podanie dodatočného dan. priznannia, aj ked vlastná dan. povinnosť sa nemeni?
Lila
24.10.05,10:18
Ak by to bolo takto, tak aj ja kašlem na opravy! Veď pokuta by bola tak či tak.
Vera
24.10.05,10:22
My sme tiež nemali oddelené dobropisy v riadkoch a pri kontrole nás na to len upozornili ale pokutu nám nedali :-)
MajkaZB
24.10.05,12:11
Nam danovníčka povedala,že ked pri kontrole DPH zistia skutočnosť nesprávneho vyplnenia výkazu tak maju pravo dať pokutu.
Ale všetci vieme, že aj tak je to o ľudoch.
jalenka
27.10.05,12:39
my sme si v DP za prvý štvrťrok pomýlili riadok . Nadobudnutie z EU sme dali do riadku dovoz mimo EU a dali sme dodatočné DP až teraz (v platení sa nič nemenilo) a nedostali sme pokutu. Je to fakt asi o ľuďoch.
Paula
27.10.05,15:35
Pokutu pre pomýlenie sa v riadkoch, ak bol výsledok daň.povinnosti alebo daň.odpočtu správny, som ešte nezažila. A je vôbec na túto skutočnosť (pokutu) nejaký § ?. Zaujíma ma to, pretože raz možno budem musieť vypĺňať aj iné riadky, než doteraz a tam možno pokuta hrozí.
Jarino
27.10.05,16:17
Pokuty za takého chybičky sa nedávajú.
Itus
11.11.05,11:44
Velmi pekne Vas prosim o rychlu radu....Prave idem z DU, kde som podavala dodatocne danove priznanie na DPH. V povodnom DP sme si uplatnovali nadmerny odpocet, v dodatocnom danovom priznani bola nula, t.j.nemame narok na ziadny odpocet, ani povinnost. Nadm.odpocet DU este nevratil, napriek tomu mi povedali, ze dostaneme pokutu, lebo sme si uplatnovali od nich narok. Je to mozne?Presla som zakon o sprave dani a poplatkov paragraf 35 a nenasla som nic o tom. Mate s tym niekto skusenost? A kde to je v zakone?
Prosim, prosim idem mat hrozny vikend.
Dik
účtovník 007
11.11.05,13:36
Je to presne tak ako Ti povedali na DU. Ak si podala riadne DPDPH a mala NO a potom si podala nové DPDPH, kde si si ponížila NO -pokutu budeš musieť zaplatiť.DU nezaujíma, že z NO ešte nič nevrátili. Tebe vznikol rozdiel v riadnom a dodatočnom daňovom priznaní, v tvoj neprospech.Pokute sa nevyhneš. Penále si skús vypočítať na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk/). Kto nič nerobí, nič nepokazí.;)
Nemám pri sebe zákony, neviem rýchle reagovať príslušným paragrafom.
Monika Kováčová
11.11.05,14:03
Výpočet pokuty: (penále)

3 násobok základná úroková sadzba NBS x rozdiel medzi vyššou vlastnou daňovou povinnosťou uvedenou v dod. DP a vlastnou daňovou povinnosťou uvedenou v riadnom DP
delene 2
t.j. polovica

pozri aj:
http://www.porada.sk/showthread-t_14265-highlight_pokuza.html
karpis
11.11.05,14:08
Je to presne tak ako píše ermon aj ja som podávala dodatočné DP a prišiel mi plat. výmer na zaplatenie pokuty.
žužika
11.11.05,16:22
Aj mne sa stalo, že som zle vypísala tlačivo na DPH. A to tak že som dobropis neuviedla v správnom riadku, ale započítala som ho do r. DPH na vstupe tuzemsko. Zavolal som na DU a pani bola veľmi ochotná a prepísala to . Pokuta neprišla.
KEJKA
11.11.05,18:43
dava DU pokutu aj za dodatočné DP DPH, ak výsledok je v prospech platiteľa?
Milan Benka
11.11.05,18:59
Pokiaľ dobre čítam §§ tak nie. Mal som jeden takýto prípad a nedali ju (zatiaľ).
KEJKA
11.11.05,19:18
dakujem .
Paula
11.11.05,19:46
Pokiaľ dobre čítam §§ tak nie. Mal som jeden takýto prípad a nedali ju (zatiaľ).Pridám skúsenoť. Zvýšenie odpočtu za 4.Q 04 (priložené písomné zdôvodnenie), následný odpočet za 1.Q 05. oba odpočty bez kontroly poukázané v májii 2005. Subjekt je ovšem známy 10 rokov na DÚ ako "poriadník" :)
liba2
11.11.05,21:07
dava DU pokutu aj za dodatočné DP DPH, ak výsledok je v prospech platiteľa?nedáva... nemá zákonný dôvod.