Laco-monter
01.06.10,11:47
Prekvapilo ma, keď som prechádzal cez jednu križovatku,že jediná značka ktorá usmerňovala dopravu na tejto križovatke,bola veľká tabuľa s nápisom:

"ZMENA ORGANIZÁCIE DOPRAVY."

Žiadné iné značky , viditeľné v mojom jazdnom pruhu tam neboli.

Znamená to, že keď je v križovatke umiestnená táto tabuĺa, že som automaticky na vedľajšej ceste ?
Tiež v takomto prípade tam nemusia byť umiestnené značky : "Daj prednosť v jazde" spolu s dodatkovou tabuľkou "Vyznačenie tvaru križovatky" ???

Ďakujem za odpovede.
Chobot
01.06.10,09:55
Prekvapilo ma, keď som prechádzal cez jednu križovatku,že jediná značka ktorá usmerňovala dopravu na tejto križovatke,bola veľká tabuľa s nápisom:

"ZMENA ORGANIZÁCIE DOPRAVY."

Žiadné iné značky , viditeľné v mojom jazdnom pruhu tam neboli.

Znamená to, že keď je v križovatke umiestnená táto tabuĺa, že som automaticky na vedľajšej ceste ?
Tiež v takomto prípade tam nemusia byť umiestnené značky : "Daj prednosť v jazde" spolu s dodatkovou tabuľkou "Vyznačenie tvaru križovatky" ???

Ďakujem za odpovede.

Nie, nie si automaticky na vedľajšej ceste. Tá tabuľa len upozorňuje vodičov (ktorí tam často jazdia), že niečo sa zmenilo v orgaizácii dopravy oproti tomu, čo bolo predtým.

Je dosť možné, že predtým bola tá križovatka upravená tabuľami (hlavná a vedľajšia) a tieto sa odstránili. Potom platí pravidlo prednosti sprava. Aby si niekto, kto tadiaľ jazdieval denne, nemyslel, že má stále prednosť, tak ho upozorňuje tá tabuľa, že sa niečo zmenilo.

Alebo niečo na ceste robili a bola tam nejaká obchádzka a po skončení prác tú tabuľu tam zabudli. Ťažko povedať, prečo ju tam dali. Isté však je, že samotná táto tabuľa neupravuje prednosť v jazde.
tomasenkoslav
01.06.10,09:58
nechcem kecať ale asi na takto vyznacenom mieste v dopravnej situacii plati pravidlo pravej ruky, kde vsetky cesty su rovnocenne /hlavne/. ale podotýkam nie som expert na dopravne situacie a dopravne znacenie.

No tak chobot ma predbehol a moc som sa nezmylil.
heja3
01.06.10,10:01
Nemusí byť žiadna značka - čo si v autoškole neriešil cestu bez značiek - pravidlo prednosti vozidla prichádzajúceho sprava? Preto tam je značka o zmene organizácie - dovtedy boli asi značky na cestách k tejto križovatke a na tejto križovatke nie....
Laco-monter
01.06.10,11:57
Nemusí byť žiadna značka - čo si v autoškole neriešil cestu bez značiek - pravidlo prednosti vozidla prichádzajúceho sprava? Preto tam je značka o zmene organizácie - dovtedy boli asi značky na cestách k tejto križovatke a na tejto križovatke nie....

Ďakujem všetkým za vysvetlenie.

Ja som si pravidlo pravej ruky spájal vždy s cestami III. a IV. triedy neoznačenými dopravnými značkami.

Doteraz som sa vždy spoliehal len na dopravné značky.
mareko
01.06.10,14:31
Ďakujem všetkým za vysvetlenie.

Ja som si pravidlo pravej ruky spájal vždy s cestami III. a IV. triedy neoznačenými dopravnými značkami.

Doteraz som sa vždy spoliehal len na dopravné značky.

Tak trocha mimotemyCesty IV. triedy u nás nemáme (iba I., II. a III. triedy, rýchlostné komunikácie a diaľnice) :-)
tomasenkoslav
02.06.10,05:09
Cesty IV. triedy u nás nemáme (iba I., II. a III. triedy, rýchlostné komunikácie a diaľnice) :-)

nazdar krajan...
ak chceš vidiet cestu IV. triedy, tak odporucam absolvovat na terennej motorke usek Čer. Klastor - Toporec. Tam su v asfalte ešte kráteri po bombardovani od I. ukrajinskeho frontu....chlape... :D
Laco-monter
02.06.10,05:12
Tak trocha mimotemyCesty IV. triedy u nás nemáme (iba I., II. a III. triedy, rýchlostné komunikácie a diaľnice) :-)


Oficialne nie,

cestu IV.triedy som myslel odbočku z cesty III.triedy do poľa alebo do lesa, či cestu k nejakej usadlosti.
mareko
02.06.10,05:23
nazdar krajan...
ak chceš vidiet cestu IV. triedy, tak odporucam absolvovat na terennej motorke usek Čer. Klastor - Toporec. Tam su v asfalte ešte kráteri po bombardovani od I. ukrajinskeho frontu....chlape... :D


:D Ahoj babo :D,
verím, že niektoré sú ako keby boli aj V. triedy, ale to nič nemení na veci. Ale aspoň som sa pobavila, že "...po bombardovaní od I. ukrajinského frontu" ;)