doktor01
01.06.10,16:06
Prajem pekný deň,
mám určitú nejasnosť ohľadom požiarneho evakuačného plánu. Zaujíma ma podľa čoho sa určuje úniková cesta v obytnom dome na vyššie položených podlažiach (napr. na 8 poschodí sú 4 byty, + stavebne oddelene schodisko prístupné z každého poschodia) viac v prílohe. Zaujíma ma, či je možný aj zelený variant ako úniková cesta (ak nie, tak ma zaujímajú zákonne dôvody).
Taktiež ma zaujíma ako je to s uzamykaním únikových ciest. Na 8 posch. sú 2 červené varianty únikových ciest. Musia byť obe sústavne otvorené? Alebo je možnosť jednu z nich uzamknúť (všetci užívatelia na danom poschodí majú kľúče od uzamknutej cesty a naviac uzamknuté dvere majú len sklenú vyplň (druhá úniková cesta je pernamentne odomknutá).
Vie niekto poradiť?
PS: ide o to, že x rokov sa jedna časť únikovej červenej cesty používa na skladovanie bicyklov pričom ako úniková cesta by sa použila druhá červená úniková cesta sústavné odomknutá. Problémom je ako tento stav papierovo upraviť. Bola u nás kontrola a nepáčilo sa jej to uzamknutie. Na jednej strane sa im nečudujem, keď podľa dokumentácie je časť jednej únikovej cesty uzamknutá. Na druhej strane mohli pochopiť, že pre 4 byty je postačujúca 1 úniková cesta.
doktor01
23.12.10,16:16
Vie niekto poradiť?
verkaz
23.12.10,19:33
Pochopiť to mohli ale predpis je predpis. Nám tiež písomne vytkli na medziposchodí stolíky s kvetmi. Je to len na Vás ako sa rozhodnete. Ak sa nič nestane, ale ak by k niečomu došlo, bude sa to brať ako nedodržanie predpisov.
doktor01
23.12.10,19:51
Pochopiť to mohli ale predpis je predpis. Nám tiež písomne vytkli na medziposchodí stolíky s kvetmi. Je to len na Vás ako sa rozhodnete. Ak sa nič nestane, ale ak by k niečomu došlo, bude sa to brať ako nedodržanie predpisov.
Ďakujem za odpoveď, ja sa ale pýtam, či existuje možnosť zmeniť evakuačný plán na 1 únikovú cestu (pripadne druhu únikovú cestu s obmedzeniami). Je mi úplné jasne, že ak je plán iný ako realita, tak je to problém, ale riešenie vidím v zmene plánu (ak je to v zmysle zákona možné).
verkaz
23.12.10,20:30
Mali by ste sa obrátiť na tvorcu evakuačného plánu.