sanyao5
01.06.10,16:29
Dobrý deň,

chcem Vás požiadať o radu:
Môže si manžel uplatniť daňový bonus na naše dieťa, ak ja a dieťa máme iný trvalý pobyt ako má manžel? Ale všetci traja žijeme spolu v jednej domácnosti a manžel sa riadne stará o toto dieťa?
A ďalej má manžel aj dieťa z predchádzajúceho manželstva. S ním má rovnaký trvalý pobyt, súdom mu bolo zverené do starostlivosti, hradí mu všetky náklady na existenciu, ale nebýva s ním. Môže si aj na toto dieťa uplatniť daňový bonus?
Ďakujem za pomoc.
Tweety
01.06.10,15:05
Dobrý deň,

chcem Vás požiadať o radu:
Môže si manžel uplatniť daňový bonus na naše dieťa, ak ja a dieťa máme iný trvalý pobyt ako má manžel? Ale všetci traja žijeme spolu v jednej domácnosti a manžel sa riadne stará o toto dieťa? Áno, môže,trvalý pobyt nie je podstatný, podstatná je spoločná domácnosť.
A ďalej má manžel aj dieťa z predchádzajúceho manželstva. S ním má rovnaký trvalý pobyt, súdom mu bolo zverené do starostlivosti, hradí mu všetky náklady na existenciu, ale nebýva s ním. Tu je tiež potrebná spoločná domácnosť. Môže si aj na toto dieťa uplatniť daňový bonus?
Ďakujem za pomoc.
Odpovede v texte.
veronikasad
01.06.10,16:38
Dobrý deň,

chcem Vás požiadať o radu:
Môže si manžel uplatniť daňový bonus na naše dieťa, ak ja a dieťa máme iný trvalý pobyt ako má manžel? Ale všetci traja žijeme spolu v jednej domácnosti a manžel sa riadne stará o toto dieťa?
A ďalej má manžel aj dieťa z predchádzajúceho manželstva. S ním má rovnaký trvalý pobyt, súdom mu bolo zverené do starostlivosti, hradí mu všetky náklady na existenciu, ale nebýva s ním. Môže si aj na toto dieťa uplatniť daňový bonus?
Ďakujem za pomoc.
Môžeš prosím zvýraznené vysvetliť ? Dieťa býva s matkou ? Alebo študuje mimo trvalého bydliska ?
sanyao5
02.06.10,07:48
Áno, dieťa býva s matkou, ale keďže matka nepracuje, nemali by z čoho žiť, preto platí komplet všetky výdavky otec.