tinkas
01.06.10,18:06
prosím Vás zamestnávateľ je szčo a prepúšťa všetkých zamestnancov. Vypísala som RLFO a RL zamestnávateľa - ja ho chcem odhlásiť zo SP len ako zamestnávateľa ako szčo zostáva aj nadalej. je treba v tom RLzamestnávatela niečo konktréne uviesť aby ho neodhlásili uplne zo SP?
jacekova
01.06.10,16:19
vypíš RL zamestnávateľa a tým ho odhlásiš len ako zamestnávateľa

na to, aby ho odhlásili ako SZČO zo SP by bolo treba vypísať RL FO a zaškrtnúť SZČO odhláška
Gong
10.01.12,12:25
Zamestnávateľ PO - mala 1 zamestnanca, s kt. ukončila PP. Zamestnanca odhlásime na RLFO. A keďže zamestnávateľa nebude mať žiadnych zamestnancov, môžem ho ako zamestnávateľa odhlásiť zo ZP A SP? Spoločnosť sa bude likvidovať.
jacekova
10.01.12,12:28
Zamestnávateľ PO - mala 1 zamestnanca, s kt. ukončila PP. Zamestnanca odhlásime na RLFO. A keďže zamestnávateľa nebude mať žiadnych zamestnancov, môžem ho ako zamestnávateľa odhlásiť zo ZP A SP? Spoločnosť sa bude likvidovať.

samozrejme ho treba odhlásiť. na RLFO zamestnávateľ zo SP a potom aj zo ZP
Gong
12.01.12,09:27
a prosím Vás netreba pred odhlásením zamestnávateľs zo SP a ZP podať žiadosť, či máme všetko v poriadku, a nič im nedlžíme, oni nám potom pošlú nejaký list, že je sro ako zamestnávateľ odhlásená?
Mila123
12.01.12,09:30
nie, nie je to potrebné....sadlo konto si vieš predsa pozrieť aj na ich web. stránke......
HEBA
16.04.12,15:20
Prosím vedeli by ste mi poradiť,ako sa odhlasuje zamestnávateľ zo SP cez elektronickú službu? Dá sa to vôbec? Ja som tam nenašla registračný list zamestnávateľa.
Za usmernenia vopred ďakujem. Elena
Mila123
16.04.12,15:27
ZĽ sa nedá cez elektr. podateľňu odhlásiť.....iba ručne vyplniť RL ZĽ a odniesť ho do SP.....
HEBA
16.04.12,15:40
Ďakujem pekne za rýchlu odpoveď a prajem príjemný večer
VieraPopluharova
22.05.12,05:05
Pekný deň,

možno budem vyzerať ako pako, no doteraz na našej pobočke SP ak sme odhlásili všetkých zamestnancov a plánovali sme prijať cca o mesiac napr. jedného, som bola informovaná, že netreba zamestnávateľa odhlasovať, i keď my je jasné, že zákon o SP vraví, že áno, teraz mám jedneho klienta, ktorý prepustil zamestnanca , nakoľko hrubo porušil prac. disciplínu a plánuje prijať ďalšieho. Zamestnanca sme odhlásili k 20.5. a dnes prišla výzva odhlásiť i zamestnávateľa, to znamená, že ak nastane viac takýchto prípadov behom roka, to budeme pokaždé prihlasovať zamestnávateľa i odhlasovať? Nie je to trošku byrokracia?
Tweety
22.05.12,05:08
Pekný deň,

možno budem vyzerať ako pako, no doteraz na našej pobočke SP ak sme odhlásili všetkých zamestnancov a plánovali sme prijať cca o mesiac napr. jedného, som bola informovaná, že netreba zamestnávateľa odhlasovať, i keď my je jasné, že zákon o SP vraví, že áno, teraz mám jedneho klienta, ktorý prepustil zamestnanca , nakoľko hrubo porušil prac. disciplínu a plánuje prijať ďalšieho. Zamestnanca sme odhlásili k 20.5. a dnes prišla výzva odhlásiť i zamestnávateľa, to znamená, že ak nastane viac takýchto prípadov behom roka, to budeme pokaždé prihlasovať zamestnávateľa i odhlasovať? Nie je to trošku byrokracia?
Zamestnáv. neodhlasujte, nanajvýš oznámte, že so zamestnávaním nekončíte.
veronikasad
22.05.12,05:10
Pekný deň,

možno budem vyzerať ako pako, no doteraz na našej pobočke SP ak sme odhlásili všetkých zamestnancov a plánovali sme prijať cca o mesiac napr. jedného, som bola informovaná, že netreba zamestnávateľa odhlasovať, i keď my je jasné, že zákon o SP vraví, že áno, teraz mám jedneho klienta, ktorý prepustil zamestnanca , nakoľko hrubo porušil prac. disciplínu a plánuje prijať ďalšieho. Zamestnanca sme odhlásili k 20.5. a dnes prišla výzva odhlásiť i zamestnávateľa, to znamená, že ak nastane viac takýchto prípadov behom roka, to budeme pokaždé prihlasovať zamestnávateľa i odhlasovať? Nie je to trošku byrokracia?
Vierka, bohužial ano

§ 231
Povinnosti zamestnávateľa
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni-od-01-01-2012-a.html#hore)

(1) Zamestnávateľ je povinný

a) prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca,
VieraPopluharova
22.05.12,05:18
Twety,

odvolávajú sa na §231 ods. 1 písm. a,b,f zákona 263/2003 v znení neskorších predpisov, v mojej praxi som sa doteraz nestretla s tým, že trvali i na odhlásení zamestnávateľa po ukončení pracovného pomeru posledného zamestnanca,(v tomto pripade sa zamestnával jeden zamestnanec) a nikdy ich nezaujimalo, či budeme ešte zamestnávať, alebo nie, zamestnávateľa som odhlasovala ak sa na 100% vedelo, že sa už nebude zamestnávať.
Ešte zacitujem:" V prípade ukončenia pracovného vzťahu zamestnanca k zamestnávateľovi je potrebné odhlásiť zamestnanca.... Ak zamestnávateľ nezamestnáva už žiadneho zamestnanca, odhlási sa z registra zamestnávateľov predložením Registračného listu zamestnávateľa, kde uvedie dátum odhlásenia posledného zamestnanca".
Požadované doklady je potrebné predložiť najneskôr do 14 dní.
VieraPopluharova
22.05.12,05:21
Vierka, bohužial ano

§ 231
Povinnosti zamestnávateľa
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni-od-01-01-2012-a.html#hore)

(1) Zamestnávateľ je povinný

a) prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca,



Veronika,

ďakujem, mňa len zaskočilo, že doteraz to nikdy nechceli i keď som im tam zo začiatku tieto odhlášky nosila, argumentovali, že je to zbytočne, čo keď počas existencie firmy ešte budeme zamestnávať, § 231 poznám, išlo mi len o to , že raz argumentujú tak a potom inak.....
veronikasad
22.05.12,05:21
Twety,

odvolávajú sa na §231 ods. 1 písm. a,b,f zákona 263/2003 v znení neskorších predpisov, v mojej praxi som sa doteraz nestretla s tým, že trvali i na odhlásení zamestnávateľa po ukončení pracovného pomeru posledného zamestnanca,(v tomto pripade sa zamestnával jeden zamestnanec) a nikdy ich nezaujimalo, či budeme ešte zamestnávať, alebo nie, zamestnávateľa som odhlasovala ak sa na 100% vedelo, že sa už nebude zamestnávať.
Ešte zacitujem:" V prípade ukončenia pracovného vzťahu zamestnanca k zamestnávateľovi je potrebné odhlásiť zamestnanca.... Ak zamestnávateľ nezamestnáva už žiadneho zamestnanca, odhlási sa z registra zamestnávateľov predložením Registračného listu zamestnávateľa, kde uvedie dátum odhlásenia posledného zamestnanca".
Požadované doklady je potrebné predložiť najneskôr do 14 dní.
Vierka, ak je to kratšie obdobie, zvyknem to robiť tak, že prihlásim niekoho z rod.príslušníkov a v tomto období pošlem nulový výkaz (dohodár je prihlásený ale nemá vyplatenú žiadnu mzdu)
Tweety
22.05.12,05:22
Twety,

odvolávajú sa na §231 ods. 1 písm. a,b,f zákona 263/2003 v znení neskorších predpisov, v mojej praxi som sa doteraz nestretla s tým, že trvali i na odhlásení zamestnávateľa po ukončení pracovného pomeru posledného zamestnanca,(v tomto pripade sa zamestnával jeden zamestnanec) a nikdy ich nezaujimalo, či budeme ešte zamestnávať, alebo nie, zamestnávateľa som odhlasovala ak sa na 100% vedelo, že sa už nebude zamestnávať.
Ešte zacitujem:" V prípade ukončenia pracovného vzťahu zamestnanca k zamestnávateľovi je potrebné odhlásiť zamestnanca.... Ak zamestnávateľ nezamestnáva už žiadneho zamestnanca, odhlási sa z registra zamestnávateľov predložením Registračného listu zamestnávateľa, kde uvedie dátum odhlásenia posledného zamestnanca".
Požadované doklady je potrebné predložiť najneskôr do 14 dní.
Byrokracia, viď cit. § od Veroniky, ale skús zavolať aký je stav, že idete zamestnať, veď napr. ak je to v jednom mesiaci, tak by to bolo fakt scestné.
veronikasad
22.05.12,05:23
Veronika,

ďakujem, mňa len zaskočilo, že doteraz to nikdy nechceli i keď som im tam zo začiatku tieto odhlášky nosila, argumentovali, že je to zbytočne, čo keď počas existencie firmy ešte budeme zamestnávať, § 231 poznám, išlo mi len o to , že raz argumentujú tak a potom inak.....
Vierka, odkedy to od teba takto chcú ? Po zavedení kompletnej elektronickej komunikácie už im to asi SW nespracováva a musí sa zamestnávatel ukončiť (odhlásiť).
VieraPopluharova
22.05.12,05:24
Veronika,

ďakujem za radu, budem to riešiť tak ako si mi poradila, a vraj zjednodušenie papierovačiek, ja mám pocit, že to len pribúda a pribúda....

vďaka dievčence za rady.....
VieraPopluharova
22.05.12,05:27
Vierka, odkedy to od teba takto chcú ? Po zavedení kompletnej elektronickej komunikácie už im to asi SW nespracováva a musí sa zamestnávatel ukončiť (odhlásiť).

V piatok som posielala elektronicky zamestnanca a dnes prišiel list z SP odhlasiť zamestnávateľa najneskôr do 14 dní a to písomne, nakoľko elektronicky zamestnávateľa nie je možné odhlásit, to je priam expresná rýchlosť......
A chcú to odo mňa po 15 ročnej praxi v ktorej som sa ešte s takýmto niečim nestretla...
Tweety
22.05.12,05:27
V piatok som posielala elektronicky zamestnanca a dnes prišiel list z SP odhlasiť zamestnávateľa najneskôr do 14 dní a to písomne, nakoľko elektronicky zamestnávateľa nie je možné odhlásit, to je priam expresná rýchlosť......
Žeby konečne začali aj oni poriadne pracovať?:)
VieraPopluharova
22.05.12,05:29
Žeby konečne začali aj oni poriadne pracovať?:)

Maji,

ale to museli prijať asi školených odborníkov s nadpriemernymi pracovnými výkonmi....:D;):D
Tweety
22.05.12,05:30
Maji,

ale to museli prijať asi školených odborníkov s nadpriemernymi pracovnými výkonmi....:D;):D
To áno, určite sú zo súkromného sektora. Raz mi naša firemná správkyňa dane povedala, no ja teda by som nemohla ísť pracovať do súkromnej spoločnosti, veď tam treba ovládať všetko.