MarkAurel
01.06.10,20:13
Chcem Vas poprosit o radu na prelome februar-marec 2010 som odkupil byt, nemam pri sebe momentalne dokumenty tak presne datumy neviem. Ked som bol na MsU s listom vlastnictva povedali ze mam prist ohladom dane az v oktobry, no v zapeti aj to ze predosli majitel nema vyplatenu dan na tento rok a ci som za neho ochotny vyplatit tuto dan kedze sa jedna o obcana Madarskej Rep. ze kde ho budu zhanat, dan som zatial nevyplatil nakolko mi poradili ze ju mal uhradit majitel bytu v tom case cize byvali majitel kedze pri viuctovani dane vlastnil byt on. Teraz dosiel zase list na zaplatenie na moju adresu ale vsetky udaje su byvaleho majitela cize na doklade k platbe nicim nefigurujem. Teda moja otazka znie mam vyplatit jeho navyplatenu dan v tom case este za jeho byt, teraz uz na mojom mene-moj byt? Dakujem
betka
21.06.10,19:05
A to vážne??

Nerozumiem, prečo by ste mali platiť vy daň z nehnuteľnosti za niekoho v období, keď ste neboli vlastníkom.

Toto je najjednoduhši spôsob, ako "vymáhať"...

Skúste zájsť na MU, a spýjte sa, či ste povinný (myslím si, že nie), ak Vám povedia, že áno, pýtajte si par....

Ináč, to je drzosť..., ako hodiť na niekoho platbu
buchač
21.06.10,20:14
Chcem Vas poprosit o radu na prelome februar-marec 2010 som odkupil byt, nemam pri sebe momentalne dokumenty tak presne datumy neviem. Ked som bol na MsU s listom vlastnictva povedali ze mam prist ohladom dane az v oktobry, no v zapeti aj to ze predosli majitel nema vyplatenu dan na tento rok a ci som za neho ochotny vyplatit tuto dan kedze sa jedna o obcana Madarskej Rep. ze kde ho budu zhanat, dan som zatial nevyplatil nakolko mi poradili ze ju mal uhradit majitel bytu v tom case cize byvali majitel kedze pri viuctovani dane vlastnil byt on. Teraz dosiel zase list na zaplatenie na moju adresu ale vsetky udaje su byvaleho majitela cize na doklade k platbe nicim nefigurujem. Teda moja otazka znie mam vyplatit jeho navyplatenu dan v tom case este za jeho byt, teraz uz na mojom mene-moj byt? Dakujem

Koľko izbový byt ???
Aj tak nie je podstatné ...
Keď si vysolil X eur za kúpu bytu , predpokladám , že máš , ešte Ti niečo ostalo v zálohe , aj na zaplatenie tej smiešnej sumy na daň z nehnuteľností ...
Zaplať , budeš mať svätý pokoj s úradmi ...to Ti je neskutočný šimeľ , pôjde po Tebe tak či tak ...jeho naháňať nebudú ...

Akurát si ošetri poriadne platbu , osobne by som na úrade zaplatil ...po určitých náležitostiach , upresneniach ...
JarkaL
21.06.10,20:20
MarkAurel sa podľa zákona stáva daňovníkom dane z nehnuteľnosti až od 1.1. nasl. roka. Vždy sa posudzuje stav k 1.1. - takže ak kúpil byt vo februári, má síce oznamovaciu povinnosť a je povinný podať daňové priznanie, ale až v januári 2011 a daň bude platiť za rok 2011. Rok 2010 ho vôbec nemusí zaujímať. Ja by som to nezaplatila. Na danú adresu môže predchádzajúcemu majiteľovi prísť aj iná pošta, iné upomienky - snáď nebude nový majiteľ bytu platiť staré dlhy po predchádzajúcom vlastníkovi.