ľudka
24.10.05,11:48
Viacmenej som presvedčená o tom, že "štatút pokračujúcej nemoci" bol zrušený, ale mám teraz zamestnanca, ktorý bol vypísaný od 8.10. do 17.10. a od toho istého praktického lekára od 18.10.2005 - nemoc teraz trvá. Odôvodnenie bolo, že vraj sa zmenila diagnóza a preto nová PN. Mýlim sa, ak si myslím, že znovu zamestnávateľ platí náhradu 10 kalendárnych dní a SP ušetrí na nemocenskom (podľa môjho názoru o to práve išlo, ak sa mýlim, ospravedlňujem sa ošetrujúcemu lekárovi).:rolleyes: Takto na to vlastne dopláca zamestnanec aj zamestnávateľ.
Možno táto téma už na porade bežala, ale pri zadaní slov pokračujúca nemoc mi nič nenašlo.

Všetkým poraďákom prajem pekný deň a úspešný pracovný týždeň.
Luba2
24.10.05,10:06
V decembri som mala podobný prípad, aj sme to na porade riešili, aj som sa radila na MPSVR. Môj zamestnanec bol jeden celý rok PN a potom ho lekár vypísal. Mal nastúpiť do roboty, ale z nejakých dôvodov potreboval byť ešte do konca roka doma, tak najprv si vypísal asi 2-3 dni dovolenky, čo mu zostali, neplatené voľno nechcel a tak mu lekár vypísal novú PN-ku a zamestnávateľ platil náhradu príjmu.
michala
24.10.05,10:56
Mala som podobný prípad. Pracovníčka bola PN od 17.02.05 do 11.03.05, priniesla ukončenie a na druhý deň priniesla novú PN od 12.03.05. Lekár jej na nej vyznačil, že je to pokračovanie predošlej PN. Volala som si na sociálku a tam mi povedali, že pokračovanie PN už neexistuje a je to vlastne posudzované ako nový prípad nemoci t. j. prvých 10 dní platené ako náhrada príjmu zamestnávateľom a od 11 dňa vypláca sociálka.
Ingrid G.
24.10.05,11:13
Súhlasím. Mala som podobný prípad. Zamestnankyňa bola 10 dní PN, nasledujúci deň mi priniesla ukončenie 10-dňovej PN a zároveň začiatok novej. Vôbec sa netajila tým, že je to kvôli tomu, aby dostávala len náhradu príjmu od zamestnávateľa - nedala si vysvetliť, že je stratová, lebo prvé tri dni sú platené nižšie - jej išlo len o to, aby dostala peniaze vo výplate a nemusela dlho čakať ná nemocenské zo SP.

Na môj dotaz či je to "košér" mi pracovníčka SP povedala, že je to v poriadku, že ak lekár ju jeden deň uznal schopnú práce a druhý deň ochorela, musíme to rešpektovať a náhradu vyplatiť.
efka23
15.06.07,12:47
Prosím Vás poradí mi niekto, či sa oplatí sťažovať proti opätovného vystaveniu PN /pokračovanie PN/ či už u posudkového lekára, VUC a pod., aby zamestnávateľ nemusel vyplácať náhradu PN. Mali sme pracovníčku, ktorá mala počas 2 mesiacov vystavené 3 PN, bez toho aby odpracovala čo i jediný deň a ako zamestnávateľ sme vyplácali 3 x náhradu príjmu.
Teraz riešime 2 ďalšie prípady! Takýmto spôsobom stráca nielen zamestnávateľ ale aj zamestnanec a na SP sa na túto tému nechcú baviť, čo chápem berú to ako novú PN a pre nich to končí.
efka23
21.06.07,13:11
prosím naozaj sa nikto nesťažoval?
MarcelkaT
21.06.07,13:22
Ja som mala prípad zamestnankyňa bola PN a zo zdravotných dôvodov /tehotenstvo/ menila lekára, aby nemusela cestovať za ním do iného mesta, tá istá osoba, diagnoza, všetko to isté - nová PN s tým, že firma 10 dní platila PN, a až potom od 11 dňa SP.
Mária hrušková
21.06.07,13:24
ja som sa tu s tým na porade stretla,že pracovníčka si dala opätovne vypísať PN, po jednom dni,lebo nechcela čaka ť na náhradu PN zo SP....
Martina12345
21.06.07,13:29
Treba zavolať na sociálnu poisťovnu - v mieste trvalého bydliska zamestnanca a tam na kontrolu liečebného režimu. Treba nadiktovať údaje z PN - ako aj lekára ,čo vystavil PN a ony prídu potom na tento podnet na kontrolu.
Zoltán Kovács
21.06.07,13:45
Treba zavolať na sociálnu poisťovnu - v mieste trvalého bydliska zamestnanca a tam na kontrolu liečebného režimu. Treba nadiktovať údaje z PN - ako aj lekára ,čo vystavil PN a ony prídu potom na tento podnet na kontrolu.

NIe vždy to platí. Mali sme prípad, že zamestnanec bol na PN, a popri tom sme ho načapali brigádovať v inej firme. Volali sme na SP ohladne porušenia liečebného režimu, nič sa neudialo. Že vraj na to nemajú ľudí.
marmal
03.03.09,07:04
Zamestnanec bol chory od 23.2.2009 -chripka, v piatok 27.2. bol na kontrole a lekar ho vypisal od 28.2.2009 praceschopny. Ale v piatok vecer mu prislo zle, zobrali ho do nemocnice a tam mu vypisali novu PN s datumom od 27.2.
- co s tym - mam mu vratit tu druhu PN, nech mu ju vystavia od 28.2. ???
A budem ju platit opat prve tri dni 25 % ??? Zmenilo sa nieco v tejto oblasti ?


Dakujem

Marta