sunshine27
02.06.10,07:46
Dobry den, mam situaciu: Kupnopredajnou zmluvou kupim dom, kt. je vo vylucnom vlastnictve mojej mamy a je na LV č.1 a pozemok pod domom a tesnom okoli, kt. je v podielovom vlastnictve mojej mamy a starej mamy a je na LV č.2. Otazka: a)Je mozne urobit jednu zmluvu s 3ucastnikmi a s dvoma nehnutelnostami aj napriek tomu, ze su nehnutelnosti na dvoch zvlast Listoch vlastnictva??
b)Musim podavat 2 navrhy na vklad do katastra a tym padom 2x poplatok 66€??
Vopred dakujem za rady.
doktor23
02.06.10,19:14
urob to v jednej zmluve, podáš jeden návrh a jeden kolok. Dá sa to.
sunshine27
03.06.10,05:53
urob to v jednej zmluve, podáš jeden návrh a jeden kolok. Dá sa to.
takze je mozne do jednej zmluvy vlozit dvoch predavajucich a dve nehnutelnosti aj ked su na dvoch LV (ak jednu z nehnutelnosti vlastnia predavajuci spolocne)? A nasledne urobit jeden navrh na vklad....to by bolo fajn, len dufam ze kataster nebude mat problem...vyskusame
xxxSONAxxx
03.06.10,07:18
URCITE ANO.. samozrejme, ze sa to da.. vsetko ho do jednej zmluvy. Ak by trebalo pomoct, napis :) .. samozrejme rada a zadarmo pomozem :)

pa
sunshine27
03.06.10,08:11
URCITE ANO.. samozrejme, ze sa to da.. vsetko ho do jednej zmluvy. Ak by trebalo pomoct, napis :) .. samozrejme rada a zadarmo pomozem :)

pa
Ahoj...dik za uistenie k tej kupnopredajnej zmluve....Ja som si uz nejaku zmluvu pripravila, kde su teda dvaja predavajuci (moja mama a stara mama) a rozpisala som predmet predaja kazdeho z predavajucich...Len mam obavu ci to bude pravne OK, resp.ci to prejde cez kataster. V podstate ide o tzv. predaj,kde dom vlastni len mama a pozemok pod nim mama a stara mama. A su teda 2 LV (na dom a na pozemok) a 2 predavajuci. Rovnako aj kupnu cenu som rozpisala podla predmetu zmluvy a predavajucich. Ani by sme to neriesili cez kupu ale darovanie, ale tu zmluvu potrebujem ako doklad pre Prvu staveb.sporitelnu, ako vydokladovanie pouzitia uveru (namiesto blockov za material,kt. potrebujeme na prestavbu domu)...no uz mam z toho taku hlavu,lebo to vyzeralo jednoducho, ze sa urobi len kupnopredaj.zmluva na dom, a ked som na dalsom liste vlastnictva nasla ze pozemok spoluvlastnictve mamy a starky....tak som v tom videla problem....
doktor23
03.06.10,08:29
určite to nie je taký problém, ako sa Ti zdá. Malo by to úplne v pohode prejsť
sunshine27
03.06.10,08:44
tak fajn...vsak co skusit to musim a ked neprejde mame druhy pokus :-) A je podla Vas najlepsie hned pri kupe domu poriesit aj kupu toho pozemku vsak....Mohlo by sa stat, ze keby starka napr. nedajboh zomrela...tak prave ta polovica pozemku pod domom by sa stala predmetom dedicstva aj keby sme ho uzivali....?
doktor23
04.06.10,11:51
áno, bolo by to predmetom dedičstva.
mima24
28.06.10,15:11
určite to nie je taký problém, ako sa Ti zdá. Malo by to úplne v pohode prejsť
prosim Vas, ako to dopadlo? riesim prave podobny problem, tak ma to zaujima ;) dakujem vopred
sunshine27
12.08.10,10:51
prosim Vas, ako to dopadlo? riesim prave podobny problem, tak ma to zaujima ;) dakujem vopred
nakoniec som to urobila na dve zmluvy....1. zmluva - dom a jeden kupujuci a jeden predavajuci a 2. zmluva -pozemok a dvaja predavajuci a jeden kupujuci.....bolo to jednoduchsie, a vlastne ako kupnopredajnu zmluvu som riesila len zmluvu č. 1 -kvoli uveru z stavebnej sporitelne a 2. zmluvu idem riesit ako darovaciu.....
doktor23
12.08.10,11:40
nakoniec som to urobila na dve zmluvy....1. zmluva - dom a jeden kupujuci a jeden predavajuci a 2. zmluva -pozemok a dvaja predavajuci a jeden kupujuci.....bolo to jednoduchsie, a vlastne ako kupnopredajnu zmluvu som riesila len zmluvu č. 1 -kvoli uveru z stavebnej sporitelne a 2. zmluvu idem riesit ako darovaciu.....

zbytočne si zaplatila (alebo zaplatíš) tomuto štátu o jeden kolok navyše + osvedčenia podpisov
buchač
12.08.10,12:02
zbytočne si zaplatila (alebo zaplatíš) tomuto štátu o jeden kolok navyše + osvedčenia podpisov

Na jednej strane súhlasím ...

No na druhej si dovolím oponovať .
Radšej sa oplatí občas zaplatiť len 66 € , potrebných na vklad do katastra + tie overovačky podpisov / tie sú všade rôzne ../ ...a to za každú zmluvu zvlášť.

Dôvod ???...jednoduchý , prostý ...

Jeden nikdy nevie , kedy a ako sa poprípade niekedy dočká platby súdnych poplatkov , aby sa domohol svojho práva .
Tie súdne poplatky sú ale potom trochu vyššieho rangu ako spomenutá suma...
doktor23
12.08.10,13:38
len v tomto prípade, keď to kupuje od mamy a starej mamy ...
sunshine27
13.08.10,05:26
Ja viem ze tu su peniaze navyse...kolok a overovanie....ale zatial co som sa pytala ludi okolo a aj ludi kompetentnych v tomto smere...nedal mi nikto urcitu odpoved, ci mozem do jednej zmluvy vlozit 2 predmety kupy a 2 predavajucich, ked predmet č. 1 mi predava jeden predavajuci(mama) a predmet č. 2 mi predavaju dvaja predavajuci (mama a stara mama)......nikto mi nevylucil, ze kataster mi to na jednej zmluve nezoberie a potom zbytocne zaplatim tych 66€ ked mi zastavia navrh na vklad......
sunshine27
13.08.10,05:35
A este dalsia vec, nie som ista ci katastralny urad prijme jeden navrh na vklad a jednu zmluvu na dva predmety kupy (dom + pozemok), ked sa tieto nehnutel. nachadzaju na dvoch roznych LV.....
doktor23
13.08.10,08:04
prijme .... dokonca musí prijať, aj keby si kupovala pozemky napr. z Galanty a Košíc ... v jednej zmluve, v jednom návrhu, na jednu Správu katastra (tam, kde máš lepšie vzťahy :-) )