Matulienka15
02.06.10,08:53
Dobrý ďeň. Chcela by som sa poradiť ako postupovať. Bývalá manželka môjho priateľa si ešte minulý rok podala návrh na zvýšenie výživneho na dve deti zo 143€ na 232€. Pri určovaní výživného 143€ mal priem.plat 700€. Odtiaľ ho prepustili a našiel si prácu kde zarába podstatne menej v priemere 490€. Máme ešte spolu dve dcéry. Okr. súd jej tých 232€ odsúhlasil, tak sme podali odvolanie na krajský súd ktorý potvrdil rozsudok. Ja poberám rodič. príspevok. Ako máme ďalej postupovať? Je tu možnosť dovolania? Alebo si má dať návrh na zníženie výživného, ale to by nadobudol právoplatnosť rozsudok a musel by jej platiť určené výživné a spätne doplatiť rozdiel od podania návrhu!
Mgr.Shrek
02.06.10,11:39
Kedy sa zmenila výška tvojho príjmu?
Pred tým, ako sud rozhodol o zvýšení výživného, alebo potom?
Matulienka15
02.06.10,11:53
Výška príjmu sa mu zmenila ešte pred tým ako si bývalá dala návrh, a tiež sa nám narodila dcérka.
Daniela12345
15.08.10,08:11
Ja sa chcem spýtať: súd zaslal žiadosť pre z- teľa , v ktorej žiada zaslať opis mzdového listu z - nca , mzdu za posledný rok. Firma vypláca cestovné náhrady, ktoré nie sú uvedené na ML. Je nutné ich uviesť, ak nie sú mzdou ? Ďakujem za odpovede.
Mária27
15.08.10,09:16
Cestovné náhrady nemáš prečo uvádzať - sú to náhrady, nie mzda.
Daniela12345
15.08.10,14:06
Cestovné náhrady nezarátavam do príjmu pre určenie výšky výživného. Rozumiem tomu správne? ( Nemožno z nich vyvodzovať čistý príjem povinnej osoby za účelom určenia výšky výživného)
Flinstone
15.08.10,15:55
Cestovné náhrady nezarátavam do príjmu pre určenie výšky výživného. Rozumiem tomu správne? ( Nemožno z nich vyvodzovať čistý príjem povinnej osoby za účelom určenia výšky výživného)
súd žiada uviesť mzdu zamestnanca a nie cestovné náhrady, resp. stravné a pod.