Jakub19
02.06.10,09:43
Zdravím všetkých,

po únavnom hľadaní na internete a desiatkách zdrojov ktoré každý tvrdí niečo iné som sa rozhodol poprosiť o pomoc tu.

Chcel by som zalozit zivnost na podnikanie v oblasti poskytovania internetovich sluzieb, tzv. hosting, konkretne na hry/web/virtual. Nie na HardWare cize niekoho vlastnictvo.

Chcel by som poprosit niekoho skusenejsieho ci by mi poradil - poslal linky kde by som nasiel vsetko od zaciatku az po koniec. Teda od zalozenia zivnosti az po to ako sa podavaju odvody, dane a podobne.

Budem velmi vdacny Dakujem
Jakub
profesional
02.06.10,19:47
To co si napisal je dobre aj zle.
Vies, cely postup podnikania snad nepredpokladss, ze ti tu niekto bude pisat.
Webhosting je v podstate sluzba.
Dolezite je si uvedomit ci toto chces poskytovat len vramci SR, alebo cezhranicne a ak cezhranicne ci len v ramci Eu alebo aj mimo EU.
A tiez je dolezite kde chces aby boli umiestnene servre.
Inak postup je taky ako pri kazdej inej zivnosti.
Jakub19
03.06.10,06:12
ako uplne cely postup nepotrebujem, mam opravnenie podnikat v doprave avsak u kazdeho odvetvia byvaju ine podmienky a podobne, preto potrebujem vediet aspon cca na co sa pripravit, s cim ratat a tak
profesional
03.06.10,07:13
Na poskytovanie webhostingu nepotrebujes ziadne specialne opravnenie. Ide o volnu zivnost. Takze proste si vybav zivnost a mozes fungovat.
A toho s cim ratat v podnikani.. dane, odvody, a ostatne veci ako kazdy iny podnikatel. Musis sa opytat konkretne. Inak sa velmi tazko odpoveda. Podnikanie je taky velky komplex problemov ze by sa o tom dala napisat kniha dlhsia ako biblia.