Micifuzik
02.06.10,12:57
Ahojte, potrebovala by som poradiť od niekoho, kto bol na dovolenke v Taliansku na ,,vlastnú päsť,, alebo si našiel alebo vybavil ubytovanie sám.
My sme rodina s tromi deťmi a chceli by sme ísť do Talianska autom /Bibione, Lido di Jesolo, Lignano a pod./ - nie veľmi na juhu.
a chceli by sme tento rok vyskúšať nájsť si ubytovanie sami - ak sa to teda dá. Jednalo by sa o nejaký apartmánový domček s kuchynkou alebo nejaký bungalov, nie ďaleko od mora ani od centra.
Ide mi o to, že som niekde čítala, že takto vyjde ubytovanie lacnejšie a v chceli by sme si to vyskúšať. Prosím, kto má skúsenosti s hľadaním si ubytovania v Talinsku mimo cestovky, alebo konkrétny tip na ubytovanie ozvite sa. veľmi pekne ďakujem
Micifuzik
02.06.10,12:55
Prosím, nikto si takto nenašiel ubytko???

ďakujem
lujza.j
02.06.10,13:13
Prosím, nikto si takto nenašiel ubytko???

ďakujem
ja by som si skúsila nájsť niečo na nete, skúsila by som talianske stránky tam by si to mala z "prvej ruky" od domáceho:) tak isto ako keď hľadáš ubytko v HR alebo v Grécku:);)
mimika
02.06.10,13:55
Dobrý deň,
z vlastnej skúsenosti viem, že v Taliansku to nefunguje tak ako napr. v Chorvátsku, že majitelia apartmánov priamo prenajímajú apartmány. Pri väčšine apartmánov, aj keď majú vypísané, že majú voľné, po kontaktovaní priamo na majiteľov nám bolo oznámené, že sú viazaní zmluvu s nejakou CK /aj talianskou/ a prenajať pomimo môžu len mimo sezóny, lebo pri prušení im hrozia postihy zo strany CK. Ja by som to neriskovala len tak hľadať , zvlášť keď máte 3 deti. Bude Vás to stáť čas aj energiu. Skôr by som si na webe našla nejakú taliansku CK a oslovila ich. Prípadne na mieste v letovisku zašla do nejakej CK a zistila ich ponuku. Ale aj to vás môže stáť čas, lebo Vám nemusí vyhovovať ich ponuka a už som sa stretla aj s tým, že dobrá CK má leto dopredu vypredané. Tiež sa samozrejme je vedieť na mieste dohovoriť. Ale jedno je pravda, že ak natrafíte na CK, ktorá je priamo majiteľkou apartmánov, tak to potom prenajíma za veĺmi dobrú cenu. Pozor si treba dať aj nato, že taliani nemajú zľavy na deti, jednoducho keď v aprtmáne bude 5 lôžok, tak ich bude treba aj 5 zaplatiť, bezohľadu na vek detí a zásadne talianske CK prenajímajú apartmány od soboty do soboty - teda min. na 1 týždeň, 2 týždne apod.
Marta V
02.06.10,13:55
V Taliansku sa ťažšie hľadá ubytovanie na súkromí. Dá sa ale zohnať, ale len v júli. V auguste je to skoro nemožné. Taliani majú vtedy celozávodné dovolenky a ubytovanie bez rezervácie je takmer nemožné a tiež aj ceny sú omnoho vyššie v auguste ako v júli.
Micifuzik
02.06.10,14:16
ďakujem, problém v tom, nájsť si taliansku cestovku a dohodnúť sa je v mojom prípade veľký - ja hovorím iba trochu po anglicky a trochu po nemecky. neviem si predstaviť, že volám priamo do talianska - to by som s nimi veľa nedohodla. jedine, že by tam mali nejakého českého alebo slovenského, po prípade maďarského zamestnanca alebo delegáta:mee:
privítala by som konkrétne ubytovanie, ak tam niekto bol a vedel sa s nimi dohodnúť
Ďakujem
truch
02.06.10,15:01
Boli sme už 3x v Bibione, aparthotel EUROSTAR. Vybavovali sme priamo s Talianmi, telefonicky,bolo to lacnejšie a plážový servis v cene. Apartmán, klíma, kuchyňka- dobre zariadená, aj umývačka, TV, pripojenie ne net, 2-4 izby, veľká terasa, bazén./5*/, kúsok do centra aj na pláž.
Micifuzik
02.06.10,15:15
ďakujem truch, vy ste sa s nimi dohodli po anglicky? nemajú nejakú svoju stránku aj s kontaktom?
veľmi by ste mi pomohli, lebo ako badám je dosť problém sa tam dostať takto na vlastnú päsť.
prikladám aj svoj mail biricova@azet.sk:)
mimika
02.06.10,15:45
ďakujem, problém v tom, nájsť si taliansku cestovku a dohodnúť sa je v mojom prípade veľký - ja hovorím iba trochu po anglicky a trochu po nemecky. neviem si predstaviť, že volám priamo do talianska - to by som s nimi veľa nedohodla. jedine, že by tam mali nejakého českého alebo slovenského, po prípade maďarského zamestnanca alebo delegáta:mee:
privítala by som konkrétne ubytovanie, ak tam niekto bol a vedel sa s nimi dohodnúť
Ďakujem
Skúste tiež www.bibione.com
Tam je sekcia agentúry, po zakliknutí na jednotlivú agentúru sa Vám rozbalí viac informácií, aj internetová stránka ,ak ju agentúra má. Stránka je v taliančine, ale aj nemčine a angličtine, v písomnej komunikácii /e-mailom/ by som to nevidela až tak tragicky, tam máte čas si vety premyslieť, prípadne preložiť pomocou slovníka.
truch
02.06.10,18:45
ďakujem truch, vy ste sa s nimi dohodli po anglicky? nemajú nejakú svoju stránku aj s kontaktom?
veľmi by ste mi pomohli, lebo ako badám je dosť problém sa tam dostať takto na vlastnú päsť.
prikladám aj svoj mail biricova@azet.sk:)
V agentúre AZET service hovoria dobre anglicky. Za nás volala priateľka, ktorá hovorí taliansky. Mailom poslali papiere, my sme cez IB uhradili zálohu a poštou prišiel poukaz. Eurostar ponúkajú aj slovenské cestovky, len to výjde drahšie a plážový servis /30€ na týždeň/ si musíš zaplatiť naviac.
Mám program podnikateľ tak tie telefonáty do Talianska boli v rámci paušálu.
truch
02.06.10,18:56
Ešte ten kontakt:
agenzia az group, Viale Aurora, tel.: 73 0039 0431 439081

Indirizzo: Viale Aurora, 73
Telefono: 0039 0431 439081
Fax: 0039 0431 438434
P.iva: 03569030277
Indirizzo Web: www.azgroup.it
Contatta la struttura: Clicca qui

Toto je priamo Eurostar
http://www.azgroup.it/result.php?id=1
Lubaba
02.06.10,18:59
pozri sem:
http://www.agenziagabbiano.it/ceco/dove.html
http://www.agenziagabbiano.it/listini-pdf/listino%202010%20A4cz.pdf

..môžeš bývať buď vo vilke, alebo v apartmánoch a to sú normálne činžiakové byty dvojizbové , vybavené chladničkou s mrazničkou, klasický sporák, stravovanie si zabezpečuješ ty, buď si navaríš alebo sú blízko reštaurácie, nákupné centrá..Lidl, ale je to dosť dlhá cesta..
Dáša_
02.06.10,19:11
my chodíme už od roku 2002 do bibione cez tuto agenturu http://www.etgroup.info/cont_1_Agenzia-Europa.php

Minulý rok sa priamo v agentúre už dalo dohovoriť na mieste aj slovensky
V sobotu ráno tam bolo dosť ľudí, ktorí prišli a zháňali ubytovanie až na mieste. Dalo sa, nebol problém. V podstate je tam ulica, ktorá je plná agentúr a dá sa dohovoriť v pohode anglicky. Ale v auguste by som nechodila, to sme urobili iba raz, ale v auguste je všetko plné, zvyšujú sa ceny.
greco
02.06.10,19:13
Ahojte, potrebovala by som poradiť od niekoho, kto bol na dovolenke v Taliansku na ,,vlastnú päsť,, alebo si našiel alebo vybavil ubytovanie sám.
My sme rodina s tromi deťmi a chceli by sme ísť do Talianska autom /Bibione, Lido di Jesolo, Lignano a pod./ - nie veľmi na juhu.
a chceli by sme tento rok vyskúšať nájsť si ubytovanie sami - ak sa to teda dá. Jednalo by sa o nejaký apartmánový domček s kuchynkou alebo nejaký bungalov, nie ďaleko od mora ani od centra.
Ide mi o to, že som niekde čítala, že takto vyjde ubytovanie lacnejšie a v chceli by sme si to vyskúšať. Prosím, kto má skúsenosti s hľadaním si ubytovania v Talinsku mimo cestovky, alebo konkrétny tip na ubytovanie ozvite sa. veľmi pekne ďakujem
Ja som bol v Taliansku sedem krát no ani raz na vlastnú päsť, nakoľko je to obtiažne tam niečo zohnať. A prečo chceš len sever ja som bol krížom krážom po celom Taliansku len autom a môžem ti potvrdiť, že na juhu je to omnoho krajšie ak máš záujem môžem ti odporučiť kde sa nám viac páčilo než na severe.