Stromova
02.06.10,16:29
Ahojte,skúste mi prosím Vás poradiť,
-firma sro /jednoosobová/ ma sídlo firmy-súkromný 3 izbový byt a má 1 zamestnanca.Robila rekonštrukciu kuchyne,nová kuchynska linka,spotrebiče a dlažba.
-môže si to firma uplatniť do nákladov,nakoľko tam pracuje zamestnanec firmy? Vďaka
m.hladka
02.06.10,14:53
Ak tento byt nie je zapísaný v katastri na firmu, čiže nie je to majetok firmy, tak nemôže.
Stromova
02.06.10,15:03
a ak by ten byt prenajímal?
m.hladka
02.06.10,15:06
Je to záludné, pretože je rozdiel medzi prenajatým bytom a prenajatým nebytovým priestorom. Ja osobne by som to nedávala do nákladov ani v takom prípade!
Stromova
02.06.10,15:22
-a ak by som chcela tento bytový priestor zmeniť na nebytový,ako sa to robí,viete mi poradiť?
-a ak by firma chcela si tento byt zaradiť do majetku ,zapíše ho do katastra a musí byť zapísaný ako bytový,alebo nebytový priestor?
Stromova
02.06.10,17:36
no asi sa opýtam inak,
-postavím dom,zkolavdujem ho, a dám si ho zapísať do katastra na firmu sro,ako bytový alebo nebytový priestor,kedže v ňom budem mať sídlo firmy. Je to podobné ako prepis auta z FO na PO?
Zita5
02.06.10,17:47
Bolo by vhodné napísať presne o čo Vám ide a nerozpisovať problém v hádankách .Rozpísať problém v širších súvislostiach .
Kazu
02.06.10,18:35
Ahojte,skúste mi prosím Vás poradiť,
-firma sro /jednoosobová/ ma sídlo firmy-súkromný 3 izbový byt a má 1 zamestnanca.Robila rekonštrukciu kuchyne,nová kuchynska linka,spotrebiče a dlažba.
-môže si to firma uplatniť do nákladov,nakoľko tam pracuje zamestnanec firmy? Vďaka

Ak by tá s.r.o. piekla a predávala moravské buchtičky a kakao tak potom áno, za prepokladu, že sú splnené aj ostatné náležitosti. Ale podľa toho čo píšeš, tak splnené nie sú. Ak je to napr. internetový predaj ten sa dá robiť aj z jednej izby trojizbového bytu, ale ťažko uverí daňová kontrola, že k tomu nutne potrebuješ rekonštrukciu kuchyne vrátane všetkých kuchynských spotrebičov. Nad tým by som neskúšala ani rozmýšľať.
Stromova
02.06.10,18:43
1 otázka bola
-ten 3.izbový byt je reálny,kde firma má stále sídlo firmy a ak si chce dať niečo do nákladov mala by požiadať o vyňatie z bytového fondu /m2/-nebytový priestor/kancelária/to by bolo košér.
No u Vás na porade som sa stretla aj s názorom ,že nemusí a sám si vyčlení 1 izbu ako kanceláriu.-to už neriešim.
2.otázka bola
-firma sro sa chystá stavať dom a už kúpila pozemok .Ide o to ako ju má zapísať do katastra,kedže tam chce podnikať a mať kancelárie a v budúcnosti dom prenájímať podnikateľom?
-ak som sa zle vyjadrila aj teraz ,tak mi nemusíte odpovedať,ďakujem
Kazu
02.06.10,19:12
1 otázka bola
-ten 3.izbový byt je reálny,kde firma má stále sídlo firmy a ak si chce dať niečo do nákladov mala by požiadať o vyňatie z bytového fondu /m2/-nebytový priestor/kancelária/to by bolo košér.
No u Vás na porade som sa stretla aj s názorom ,že nemusí a sám si vyčlení 1 izbu ako kanceláriu.-to už neriešim.
2.otázka bola
-firma sro sa chystá stavať dom a už kúpila pozemok .Ide o to ako ju má zapísať do katastra,kedže tam chce podnikať a mať kancelárie a v budúcnosti dom prenájímať podnikateľom?
-ak som sa zle vyjadrila aj teraz ,tak mi nemusíte odpovedať,ďakujem

Čo to bude sa musíš rozhodnúť už keď budete dávať robiť výkresovú dokumentáciu a na to bude vydané aj stavebné povolenie. Stavebný úrad musí vedieť či vydáva stavebné povolenie na priestory určené len na podnikanie, prípadne bude časť určená aj ako bytové priestory. Toto bude uvedené aj v kolaudačnom rozhodnutí a podľa toho sa to zapíše aj do LV.