free_cool_in
02.06.10,20:05
Zdravim vas, vsetci mili poradaci!
Toto forum je podla mna uzasne a ja zostavam normalne vykolajeny z toho, kolko ochotnych ludi sa na SK nachadza! Klobuk dolu pred Vami vsetkymi, uprimne!
Zaujima ma vsak - oddnes som zivnostnik, kt. predmetom podnikania su uctovnicke a asistencne sluzby. Chcel by som vediet, akym sposobom ste vy zacinali? Ako ste dali o sebe vediet? Ako ste si "nahnali" klientov? Aj ked to svojim sposobom ziadam od Vas zrejme know-how, ale zas na druhej strane - kto chce pomoct, pomoze, kto nie - nemusi.
Len dodam - som student TU, PdF, matematika - informatika. Strednu skolu mam Obchodnu akademiu v Trnave, pricom uctovnictvu som sa dalej nevenoval. Poznatky si aktualizujem v priebehu juna - jula v ramci denneho kurzu.
Dakujem vopred za Vase nazory, napady, postrehy.
PS: Ak by sa naaaahodou niekto chcel stat mojim tutorom :) a v zaciatkoch, ktore budu urcite tazke ako svet mi pomoct, budem velmi rad. Na pripadnej odmene alebo tak sa mozme dohodnut.
Este raz dakujem a vzdavam hold vsetkym prispievacujim (nielen do tohto prispevku)
jacekova
02.06.10,18:18
No je fakt ťažké nájsť si klientov v oblasti účtovníctva, pretože v tomto "vzťahu" ide o dôveru, nakoľko ti klienti zveria všetky info o svojej firme a budeš vedieť o ich podnikaní viac než ich partneri....

ja som si prvých klientov našla na kurze z UP, nakoľko tam boli samí začínajúci živnostníci a tí nepoznali nikoho, kto by im robil účto

takže zo začiatku robíš skoro zadarmo a si rád, že si máš na kom oprášiť svoje vedomosti...

musíš robiť skvele, bez chýb, vrátane poradenstva a po pár rokoch to pôjde samé. najlepšia reklama sú referencie tvojich klientov...
Fajoska
02.06.10,18:41
ja súhlasím s predchádzajúcim príspevkom... tiež som začínala ako živnostník s nulou a musela som si všetkých klientov hladať sama... nepracujem v oblasti účtovníctva, moji klienti sa stále menia, stále musím hladať nových ludí, ktorým môžem pomôcť... správny začiatok je základ...