sue250
02.06.10,19:13
Chcela by som sa opytat ako mozem ziskat druhu atestaciu, citala som v zakone ze ju mozem ziskat aj na materskej mam 10 rokov praxe ale potrebujem vraj podla noveho kredity a ako mam ich ziskat ked som na materskej, daju sa ziskat aj ako rozsirujuce studium resp. atestacne studium?dakujem
pe.pe
02.06.10,17:21
Chcela by som sa opytat ako mozem ziskat druhu atestaciu, citala som v zakone ze ju mozem ziskat aj na materskej mam 10 rokov praxe ale potrebujem vraj podla noveho kredity a ako mam ich ziskat ked som na materskej, daju sa ziskat aj ako rozsirujuce studium resp. atestacne studium?dakujem

Ahoj,

zakladnym predpokladom pre 2. atestaciu je mat vykonanu 1. atestaciu.
Kredity mozes ziskat za absolvovane programy kontinualneho vzdelavania, ci uz cez Metodicke centrum, alebo ine organizacie, ktore maju tieto programy akreditovane. Tie ale budu vo vacsine spoplatnene. Ak za absolvovanie programov ziskas 30 kreditov, dalej absolvujes atestacne vzdelavanie (za to kredity nie su), mozes sa na 2. atestaciu prihlasit. Alebo absolvujes programy za 60 kreditov a na atestaciu sa prihlasis priamo.
Ziskat ich mozno ziskas lahsie ako keby si bola v zamestnani, pretoze drviva vacsina z nich je v pracovne dni a v pracovnej dobe, takze ak mas niekoho, kto vypomoze s babom, mozes ich absolvovat rychlejsie, trebars aj 2-3 programy naraz.
Este je moznost absolvovat doktorandske studium, 2. atestacia sa potom automaticky udeli. Rovnako este mozes kredity ziskat za autorstvo ucebnic, pomocok, ci publikacnu cinnost.

Tu je link na MS SR, excelovska tabulka so zoznamom akreditovanych programov (odporucam sledovat, aktualizuje sa)

http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=5602

Skus este prelistovat temy v ucitelskej porade, velakrat sa tu na temu kreditov a atestacii pisalo, tych tem je viac a v kazdej ziskas nejake info :)
sue250
03.06.10,06:56
dakujem za odpoved.
este sa chcem opytat ak by som urobila nejaku pomocku resp. ucebnicu kde sa takato ucebnia schvaluje resp. kam to mam poslat.
pe.pe
03.06.10,13:31
Tak toto Ti presne neporadím, ale pokiaľ viem, schválenie učebníc aj pomôcok je v kompetencii Ministerstva školstva. Schválenú pomôcku či učebnicu potom predložíš Akreditačnej rade k priznaniu kreditov.
Možno niekto má skúsenosť so schvaľovaním a pridá informáciu.