eva.dd
02.06.10,19:25
dobry den ,ak viete poradte.....cely den sedim s kalkulackou a len ziram:}:confused:
predala som byt spisala preberaci protokol k 1.3. 2009.

1.otazka
pri spotrebe sa bytovy podnik pomylili pri spotrebe vody o desatinu ciarku, smerom nahor, staci ako dokaz mojej spotreby preberaci protokol?{podpisany sucastnou majitelkou a mnou co sme spisali pri predaji bytu?|

2 otazka
teplej vody som minula 0.01 m3 to je KVAPKA!!!
a teraz mam platit
Teplo na pripavu teplej vody var zlozka Sz,
Teplo na pripavu teplej vody variabilna zlozka ZZ
Teplo na pripavu teplej vody fina zozka Zz
Teplo na pripravu teplej vody Sz.
Studena voda na pripravu teplej vody

Zaloha bola 29.40 eur ,,a vraj teraz skutocny naklad mam platit 46 euru.Kolko by som mala podla vas platit aspon odhadom za kvapku teplej vody teda 0.01m3??

3. otazka co skratky Sz a ZZ?

4.otazka
Najprv mam zaplatit a potom reklamovat ak nezaplatim budu pytat penal?

5. otazka

2 Radiatory stale vypnute na meracoch bolo 0.01 merna jednotka a 0.08 na druhom.
Preto ako je mozne ze mam platit
skutocny naklad 56.54 eur teplo na UK,variabilna zlozka.
Predpisanu zalohu 51.06 som zaplatila.


kludne sem vlozim oscenovane vyuctovanie bytoveho podniku dubravka sro.
Vdaka za radu.. lebo sa citim sa ako :eek:}}
svojar
03.06.10,03:25
1. Stačí
2. Je to veľa
3. Spotrebná zložka - podľa merača, základná zložka - u tepla na m2, u ohrevu TV - 10% z celkovej čiastky-uTeba teda 10%/12x2 to je za 2 mesiace
4. reklamovať
5. Je to veľa
Pre lepší prehľad RZ prilož.
verkaz
03.06.10,08:59
Skratka Zz je základá zloožka ( 10% nákladov na ohrev vody platí každý byt - aj keď nebola vykázaná spotreba)
Skratka Sz je spotrebná zložka (90% nákladov sa rozpočíta na spotrebu tepla na 1 m3 a každý platí podla svojej spotreby)
Náklady za teplo sa tiež delia na základnú zložku a spotrebnú zložku, len pomer musí byť odsúhlasený vlastníkmi bytov. Základná zložka sa rozpočítava na plochu bytu a zaplatí ju aj ten, čo na meračoch nemal žiadnu spotrebu. Spotrebná zložka sa delí na apotrebu vykázanú na meračoch. Takže tvoje vyúčtovanie je asi správne.
verkaz
03.06.10,09:02
Svojar ma s odpoveďou predbehol. Bolo by dobré, keby ste si porovnali stavy s novým vlastníkom bytu, či je zhodný s preberacím protokolom a s vyúčtovaním.
eva.dd
03.06.10,17:48
dobry den ,
tu je vycutovanie.obrazok
este otazka je v poradku 56,54 E platit za teplo za 2 mesiace,ak boli vypnute radiatory?Len odhadom je to mozne?
+teplo na pripavu teplej vody var zlozka Zz 18,42 a teplo na pripravu teplej vody fix zlozka Sz 14,61 ?
Tiez vo fonde oprav po mojom odchode sa zcalo zateplovat a ine to sa rozpocitava aj na mna?
Ja len pre podstatu veci,ak si po mojom odchode daju ostatny montovat klucky zo zlata a brilianty za cenu napr 100 milionov,..tak sa mi to rozpocita ,koli tomu ze som tam bola 2 mes napriklad milion??
Novy vlastnik vymenil merace vody a odstranil radiatroy:{rekonsturoval.nemam s cim porovnat.
NO nic, uz sa nebudem rozculovat..mozno,a ,dakujem aj tak za odpovede
Orim
03.06.10,21:59
Chod na bytový podnik nech ti to vysvetlia.
svojar
04.06.10,03:50
Treba reklamovať hlavne stavy meračov vody a potom spôsob rozrátania tepla na prípravu TV. Majú to dajak divne. Nikde nie je vidno koľko je tých 10% ako ZZ.
Tá suma za teplo UK by mohla asi byť aj správna. Prvé 2 mesiace roka sú charakterizované ako najchladnejšie a náklad na ne je cca niečo cez 30% celoročných - u Teba iba zo ZZ, teda podľa m2 /to platíš aj keď nekúriš, zrovna tak u TV tam 10% platíš aj keď vodu neodoberáš/.
eva.dd
13.06.10,01:04
ok. dik,,ale este k pointe veci ,,o fonde oprav,
predstavte si hypoteticky.....
ak si daju ostatni vlastnici, po mojom odstahovani
branu zo zlata 1 miliada,
klucky zo zlta 2 miliardy,
zateplenie z platiny,50 miliard...
musim rozpocitanie na osobo mesiac platit v percentach sumy...
..ja som si konfort vyssie uvedeny neuzila,,preco mam platit..a preco mam platit za studene mesiace??>>ved som sa klepala zimou? ked som vypla v minus 20C radiator?? za unik v tepla v pivnici?>a za svoj parazitizmus,ze som chranila pred zimou ostatne byty ,,lenze im cvakam za vytah ktory som nepouzila ani raz ,,,a ani osvetlenie na schodisku - a ani elektrinu na otvaranie barny som nepouzila ani som nevyhodila servitku do kontajnera,a ani mysi som svojim odpadom nepodprila,,ak chcu zvysene naklady na deratizaziu..,,,,,,,,,,,,,,,
ja viem ,,ja viem ,,vsetci spolu v panelaku,,sa mame radi,,,,,,,,,,,,,,bleeeeeeeeee-
,,,a platim ,,jasne ved ide o par korun...Panelak nikdy viac..........nechem vypadat nadradene,,ani nejako sa vyvysovat,, len konstatujem naklady za dom v Rakusku..ma vyjdu menej ako panelakovy hlupy byt..ja blba,,vraj to vedia vsetci.////a odmenim sa ,,ze odmena spravcovi,10 eur..,hned teraz:}a kazdo- mesacne..:}..dakujem za odpovede,,..
verkaz
13.06.10,07:31
Fod opráv sa týka bytu a nie vlastníka. Keď si vypínala v chladných mesiacoch radiátory, samozrejme tvoj byt vykurovali susedia. Byt nevykuruje len radiátor ale teplo prechádza aj cez steny. Ak si prihlásená v Rakúsku a platíš tam za odpad, mala si to nahlásiť podniku, ktorý má na starosti likvidáciu odpadu a tu by si neplatila.Deratizácia sa tiež nerobí pre jednotlivý byt ale pre celý dom. Prečo byt nepredáš, keď v rakúsku máš lepšie podmienky ? Kupcov je neurekom.
verkaz
13.06.10,07:40
Prepáč, veď si už byt predala.
eva.dd
23.06.10,10:58
ano byt je predany rok a pol a teraz mi prisiel nedoplatok za rok 2009, hoci byt je predany vo february 2009
Halli
23.06.10,11:53
ano byt je predany rok a pol a teraz mi prisiel nedoplatok za rok 2009, hoci byt je predany vo february 2009

Ak bol predaný vo februári :)2009 tak máš dostať vyúčtovanie za 1-2/2009;)