zuzkahris
02.06.10,20:00
Ahojte, chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti s pestovaním tejto liečivej izbovej rastlinky, ako sa dajú využiť jej liečivé účinky. Ďakujem
babi2
02.06.10,18:35
Ahojte, chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti s pestovaním tejto liečivej izbovej rastlinky, ako sa dajú využiť jej liečivé účinky. Ďakujem
Ja som si túto rastlinku zaobstarala asi pred mesiacom, počula som o nej rozprávať pána Emila Havelku, ktorý o nej hovoril ako o veľmi liečivej rastline s rôznym využitím. Zatiaľ ju mám na balkóne darí sa jej tam dobre, nakoľko bola menšia tak ešte ju nechávam podrásť a potom budem skúšať jej liečivé účinky, volá sa tiež Kalisia voňavá, alebo Zlatý vlas. Prikladám dobrú stránku, kde je popísané pestovanie, ale aj jej využitie http://www.stalezdravie.sk/stalezdravie-sk/1-POMOC-PRI-CHOROBACH/12-Rastlina-Zlaty-vlas
beba13
03.06.10,08:31
aj já som si objednal kalíziu a veľmi sa jej darí
zuzkahris
03.06.10,17:33
Ahojte, ďakujem za odpovede, mne Kalízia prišla v pondelok :), tak sa teším, potom nezabudnite napísať, či už ste skúšali nejaký čaj :)

Inak je ozaj pekne všetko rozpísané na tej stránke a zaujalo ma, že obsahuje alkaloidy, asi sa nikde nedozvieme aké...
Silvernola
04.06.10,05:20
Ahojte, ďakujem za odpovede, mne Kalízia prišla v pondelok :), tak sa teším, potom nezabudnite napísať, či už ste skúšali nejaký čaj :)

Inak je ozaj pekne všetko rozpísané na tej stránke a zaujalo ma, že obsahuje alkaloidy, asi sa nikde nedozvieme aké...
Niet na tejto planéte rastlinky, ktorá by nejaké alkaloidy neobsahovala:rolleyes:
zuzkahris
04.06.10,18:35
Niet na tejto planéte rastlinky, ktorá by nejaké alkaloidy neobsahovala:rolleyes:

Ale jasné ;), ja len všetko musím vedieť :):D