rezivo
02.06.10,20:21
Mám jeden problém, potrebujem poradiť ako je možné písomne uznať dlh firmy na konateľa. Jednoducho, firma mi dlží peniaze za mzdu, je v likvidácii, konateľ je ochotný uznať dlh na svoju osobu a splácať ho. Ako by malo teda vyzerať dané tlačivo, aby malo právnu váhu? Teda ak nebude platiť, aby bolo možné isť po dlhu súdne priamo po jeho majetku.
ďakujem za radu.....
VieraPopluharova
03.06.10,06:51
Mám jeden problém, potrebujem poradiť ako je možné písomne uznať dlh firmy na konateľa. Jednoducho, firma mi dlží peniaze za mzdu, je v likvidácii, konateľ je ochotný uznať dlh na svoju osobu a splácať ho. Ako by malo teda vyzerať dané tlačivo, aby malo právnu váhu? Teda ak nebude platiť, aby bolo možné isť po dlhu súdne priamo po jeho majetku.
ďakujem za radu.....

Napises si hlavicku, a potom len udaje firmy ktora Ti dlzi peniaze, sumu kolko Ti je dlzna a poznamku ze svoj dlh voci Tebe uznava a je ochotna sa dohodnut na splatkovom kalendari. Potom si pripravis splatkovy kalendar kde presne rozpises ako casto a kolko Ti bude firma pokazova - presna suma, presny termin a das si to nimi potvrdit.Ak to nedokazes urobit sam, posli mi na SS presne udaje , alebo ofot dokumenty a urobim Ti to a poslem.
mlisa
03.06.10,07:07
Mám jeden problém, potrebujem poradiť ako je možné písomne uznať dlh firmy na konateľa. Jednoducho, firma mi dlží peniaze za mzdu, je v likvidácii, konateľ je ochotný uznať dlh na svoju osobu a splácať ho. Ako by malo teda vyzerať dané tlačivo, aby malo právnu váhu? Teda ak nebude platiť, aby bolo možné isť po dlhu súdne priamo po jeho majetku.
ďakujem za radu.....

Firma by s konatelom mala uzatvorit zmluvu o prevzati dlhu, v ktorej konatel ako FO na seba preberie dlh firmy, vy ako veritel tam prejavite suhlas sprevzatim dlhu.
Malo by to vyzerat nejako takto
profesional
03.06.10,07:07
V prvom rade aby FO mohla uznat dlh voci tebe, tak aby to bolo v sulade s pravnym poriadkom tak najprv musi dojst k postupeniu zavazku.
Tj. musi byt urobena zmluva medzi s.r.o. a konatelom:

Zmluva o postupeni zavazku

a nasledne mozes s konatelom urobit:

Dohoda o uznani dlhu
rezivo
03.06.10,15:45
ďakujem všetkým za radu.............