salomen
02.06.10,21:56
Dobrý.Chcem sa spýtať aké má zamestnávateľ výhody keď som v skúšobnej dobe podpísal výpoveď a podpísal novú zmluvu na jeho druhú firmu ale robím stále to isté v prvej.Napadá ma len že v skúšobnej nemusí platiť odstupné.Vďaka za odpovede.
Llívia
02.06.10,20:06
Asi to skôr bolo skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe (nie výpoveď) a vtedy ani nie je nárok na odstupné, zamestnávateľ môže s tebou ukončiť pracovný pomer z akéhokoľvek dôvodu alebo bez udania dôvodu.
Výhody? Asi potrebuje mať náklady na druhú firmu :D A asi máš zase skúšobnú dobu, čiže si ťa môže "oťukávať" dlhšie.
veronikasad
02.06.10,20:07
Dobrý.Chcem sa spýtať aké má zamestnávateľ výhody keď som v skúšobnej dobe podpísal výpoveď a podpísal novú zmluvu na jeho druhú firmu ale robím stále to isté v prvej.Napadá ma len že v skúšobnej nemusí platiť odstupné.Vďaka za odpovede.
Zrejme neide o výpoveď, ale skončenie prac. pomeru v zmysle § 72 Zákonníka práce - bez nároku na odstupné.

§ 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

(1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
salomen
03.06.10,16:52
Ja viem čo obnáša výpoveď v skúšobnej dobe alebo skor neobnáša.Ide o to prečo mi dal po podpísaní výpovede zasa podpísať druhú(zasa zo skúšobnou dobou)ale už na jeho druhú firmu, pritom robím stále to isté v prvej.
milláčikk
03.06.10,20:25
Ja viem čo obnáša """výpoveď """ v skúšobnej dobe alebo skor neobnáša.Ide o to prečo mi dal po podpísaní výpovede zasa podpísať druhú(zasa zo skúšobnou dobou)ale už na jeho druhú firmu, pritom robím stále to isté v prvej.

Neprečítaš si predsa len ten """ZP""" ?????
veronikasad
04.06.10,16:20
Ja viem čo obnáša výpoveď v skúšobnej dobe alebo skor neobnáša.Ide o to prečo mi dal po podpísaní výpovede zasa podpísať druhú(zasa zo skúšobnou dobou)ale už na jeho druhú firmu, pritom robím stále to isté v prvej.
prečo si sa to nespýtala pana majitela ? Miesto výkonu práce máš ako uvedené v prac. zmluve ?

V tvojom prípade neide o výpoveď, ale ukončenie prac.pomeru v skúš. dobe - a to je podstatný rozdiel...