Laco-monter
03.06.10,08:41
Poprosil by som ctených Poraďakov o vysvetlenie otázky,

Ktorý podnikateľ a za akým účelom može nakupovať v sieti veľkoskladov METRO ?
Udelia registráciu KAŽDÉMU živnostníkovi , alebo len vybraným podnikateľom na základe uvedených predmetov podnikania v ŽL ?
A ako je to v prípade pozastavenia , či zrušenia živnosti, zaniká registrácia automaticky ?
Ďakujem za odpovede.
barancik
03.06.10,07:52
METRO kartu si vybavíte priamo vo veľkosklade (predajni) pri zákazníckom pulte po predložení živnostenského listu a hneď môžete nakupovať. V tomto ohľade nie sú žiadne obmedzenia, naopak - riaditeľ príslušnej prevádzky, resp. jeho poverený zamestnanec môže podľa vlastného uváženia vystaviť kartu aj osobe, ktorá nie je podnikateľom. Pri vybavovaní karty môžete požiadať aj o vystavenie karty pre svojich ďalších zamestnancov, (presne sa už nepamätám na počet). METRO nesleduje, či ste ukončili živnosť alebo nie, karta nemá žiadnu časovú platnosť. Rovnako nehrá žiadnu úlohu predmet podnikania.

Nakupovať môžete pre firemné účely aj pre vlastnú potrebu bez obmedzenia
AlaNR
03.06.10,10:01
Dovolím si tvrdiť, že Metro živnosti kontroluje. Teda aspoň v Nitre. Stalo sa, že zamestnanci pri zákazníckom pulte povydávali niekoľkonásobne viac kariet na jednu živnosť, než je povolené.
Kvôli tomu mali "akciu" kontrolovali aj počty kariet, aj to, či sú živnosti ešte aktívne.
Tak isto nám zrušili karty k jednej firme, ktorú sme zrušili, takže je to osobná skúsenosť.
mareko
03.06.10,10:07
Nám porušili karty z dôvodu "malého nákupu", nesplnili sme dáke limity nákupov za isté obdobie (neviem už presne aké), takže teraz nenakupujeme vôbec :-( a sú spokojní.
vratnik
03.06.10,10:40
Metro je cudny obchod. Prisiel som raz jednorazovo nakupit na pozicanu kartu a ma vyhodili. Nie ste to vy. Potom som na parkovisku odchytil manika so zlatou kartou a s nim som presiel cez vstupnu branu a pri pokladni zaplatil na pozicanu kartu. Za socializmu sa taketo obchody pre vyvolenu kastu volali Tuzex, teraz je to len vo vacsom.
Flinstone
03.06.10,14:20
Metro nieje určené pre pospolitý ľud. A tým čo vydali karty by sa mali oboznámiť s podmienkami...
truch
03.06.10,14:48
Metro funguje zvláštne. Zlatí a strieborní zákazníci môžu ísť bočným vchodom a zobrať so sebou neobmedzený počet ľudí.
U nás neaktívne firmy nerušia, aj na kartu firmy, ktorá je už vymazaná sa u nás dá nakúpiť. Na 1 firmu sú 3 karty.
pivko
03.06.10,14:59
Nám porušili karty z dôvodu "malého nákupu", nesplnili sme dáke limity nákupov za isté obdobie (neviem už presne aké), takže teraz nenakupujeme vôbec :-( a sú spokojní.
Kartu ti nezrušia ani keby si 5 rokov nič nekúpil akurát ak si mal náhodou striebornú,alebo zlatu a nesplníš predpísaný obrat tak ti ich vymenia za obyčajnú Metro kartu.
Melnick
03.06.10,15:00
Zlatá karta sa vydáva pri určitom odbere tovaru a nedávajú ju za pekné oči. Vedľajší vchod je preto, aby "zlatí" nemuseli stáť s nákupom za 5500 € v rade kde si príde niekto kúpiť jeden prací prášok. A okrem toho, že môžeš zobrať so sebou aj svojich zamestnancov, ktorí pomáhajú pri manipulácii tovaru, pridelí Ti "Metro" aj svojich zamestnancov, ktorí Ti pomôžu tovar vykladať na pult a následne do auta. Tiež vstup autom pre "zlatých " je samostatný, aby to množstvo tovaru nemuseli vláčiť až na posledný pruh parkoviska. Nevedela by som si predstaviť, aby som niekoľko ton tovaru nakladala a vykladala sama. :eek::eek::eek:
Ďalšie výhody majú, že 1 -2 x do roka je prezentácia tovaru s pohostením a tombolou. Ja som si odniesla domáce kino :D

Preto sú Zlaté a iné karty.
A pri neaktívnej karte je zákazník vyzývaný k aktivite . :D
pivko
03.06.10,15:03
Metro funguje zvláštne. Zlatí a strieborní zákazníci môžu ísť bočným vchodom a zobrať so sebou neobmedzený počet ľudí.
U nás neaktívne firmy nerušia, aj na kartu firmy, ktorá je už vymazaná sa u nás dá nakúpiť. Na 1 firmu sú 3 karty.
Zobrať dnu ich može ,ale musí predložiť pri platení aj svoju kartu ak ide dnu v čase otváracích hodín pre partnerov,Lebo do 9am nezoberie obyč.kartu ani pokladňa.
Rozalka
03.06.10,16:03
METRO kartu si vybavíte priamo vo veľkosklade (predajni) pri zákazníckom pulte po predložení živnostenského listu a hneď môžete nakupovať. V tomto ohľade nie sú žiadne obmedzenia, naopak - riaditeľ príslušnej prevádzky, resp. jeho poverený zamestnanec môže podľa vlastného uváženia vystaviť kartu aj osobe, ktorá nie je podnikateľom. Pri vybavovaní karty môžete požiadať aj o vystavenie karty pre svojich ďalších zamestnancov, (presne sa už nepamätám na počet). METRO nesleduje, či ste ukončili živnosť alebo nie, karta nemá žiadnu časovú platnosť. Rovnako nehrá žiadnu úlohu predmet podnikania.

Nakupovať môžete pre firemné účely aj pre vlastnú potrebu bez obmedzenia

So zvýrazneným si dovolím nesúhlasiť. Treba preštudovať všeobecné podmienky ...
220870
03.06.10,16:25
Ja s tým ,že môžu nakupovať len tý čo majú kartu plne súhlasím.Aspoň sa tam nemoce tisíc dôchodcov čo chodia miesto parkov do hypermarketov na nedelné prechádzky .Ak máte živnosť tak vám vydajú tri karty jednu pre vás na vaše meno dve môžete podarovať sovjim známim alebo príbuzným.Musíte nadiktovať ich mená ktoré budú uvedené na kartach.Môžete nakupovať bez obmedzenia všetko čo majú na predaj a tý ktorým kartu podarujete.
mareko
03.06.10,17:06
Kartu ti nezrušia ani keby si 5 rokov nič nekúpil akurát ak si mal náhodou striebornú,alebo zlatu a nesplníš predpísaný obrat tak ti ich vymenia za obyčajnú Metro kartu.
Opravujem, samozrejme nezrušili, ale nepustia ma s ňou dovnútra, čo je teoreticky skoro jedno a to isté. Ale skutočne mi to žily netrhá :D
Stefan2005
03.06.10,17:07
Na margo niektorých informácií si dovolím citovať zo stránok metro.sk (čudujem sa, že si informácie neprečítajú):

1.2. Zákaznícka karta sa zákazníkovi vydáva po splnení podmienok na jej vydanie najviac dvom oprávneným zástupcom zákazníka - určeným fyzickým osobám (držiteľom karty). O prípadných výnimkách rozhoduje v oprávnených prípadoch vedenie spoločnosti METRO.

3.3 Ak zákazník spoločnosti METRO ukončí alebo preruší z akýchkoľvek dôvodov svoju podnikateľskú činnosť, je povinný bez zbytočného odkladu spoločnosť na tento fakt upozorniť a spoločnosti kartu vrátiť, inak je spoločnosť oprávnená jej vydanie vymáhať spolu s úhradou vynaložených nákladov od oprávnených držiteľov.

P.S. Osobne mám dojem, že Metro (SK) napriek kríze nemá záujem o zákazníkov - ak to porovnám s inými Metrami, napr. v AT, HU alebo CZ - tie sa mi javia o moc ústretovejší... Možná, že zlatí zákazníci vedia, prečo tu nakupujú. Zhľadiska tých obyčajných už takú výhodu nevidím - ak porovnávam "VOC" ceny, tak veľakrát MO reťazce predávajú ten istý tovar lacnejšie - až sa divím, že potom to ešte niekto dokáže ďalej predať. Ak ak tomu prirátam tú buzeráciu pri preukazovaní metro karty (mimo SK odo mňa nikto nič okrem karty nechcel), tak nevidím žiadne terno v nákupe - ledaže idem okolo, tak sa zo zvedavosti zvyknem zastaviť.
Melnick
03.06.10,17:24
Súhlasím so Stefan2005, Metro má aj sortiment, ktorý v obchodných reťazcoch predávajú už konečnému spotrebiteľovi za oveľa nižšiu cenu, preto tam treba nakupovať iba to, s čím sa dá ešte obchodným reťazcom konkurovať. /medziiným to bol vždy drogistický tovar. /
A aj s tou kontrolou nezlatých súhlasím. V AT chodím na kartu z roku 1991 a je to obyčajný kus papiera v igelitovom obale a nemajú tam s jeho prípadnou obnovou žiadny problém.
V Nemecku je na jednu kartu povolený vstup trom osobám a nikoho z Nemcov ani len nenapadne, žeby tento predpis chceli obísť. Mám vlastnú skúsenosť. Chceli sme poprosiť či môžeme ísť štyria, no disciplinovaný občan Nemecka po prečítaní pokynov nechcel ani počuť o niečom takom. :)
katarina.j
03.06.10,18:27
Inak ani ja nemam dobre skusenosti s METROM, čo sa týka ochoty predávajúcich-ak chcete niečo poradiť, tak sa radsej stratia v sklade, raz ma dokonca z Metra vyhodili, že deti tam nesmu (to som bola so synom-nemala som ho kde nechat ked som s nim bola na materskej). ked som sa spytala čo su to za pravidla ze deti nesmu do obchodu, tak odpoved: ved mate nasu kartičku zakaznika a pri podmienkach je uvedené, ze človek do 150cm sem nesmie" no takmer ma vystrelo.tak som sa samozrejme sťažovala u nadriadeneho, ze v iných obchodných sieťach taketo niečo neexistuje, napr. či on (ten nadriadený) chodi pr. do Tesca sám bez deti, alebo či ide kupit dietatu pr.topanky bez neho...no vymenovala som mu aspon 5 rôznych situácii v obchode, tak hned prestal mudrovat a mohla som nakupovat so synom. Podotýkam, ze to bolo v KE, takze po týchto skusenostiach Metro nemusim.
pivko
03.06.10,18:32
Inak ani ja nemam dobre skusenosti s METROM, čo sa týka ochoty predávajúcich-ak chcete niečo poradiť, tak sa radsej stratia v sklade, raz ma dokonca z Metra vyhodili, že deti tam nesmu (to som bola so synom-nemala som ho kde nechat ked som s nim bola na materskej). ked som sa spytala čo su to za pravidla ze deti nesmu do obchodu, tak odpoved: ved mate nasu kartičku zakaznika a pri podmienkach je uvedené, ze človek do 150cm sem nesmie" no takmer ma vystrelo.tak som sa samozrejme sťažovala u nadriadeneho, ze v iných obchodných sieťach taketo niečo neexistuje, napr. či on (ten nadriadený) chodi pr. do Tesca sám bez deti, alebo či ide kupit dietatu pr.topanky bez neho...no vymenovala som mu aspon 5 rôznych situácii v obchode, tak hned prestal mudrovat a mohla som nakupovat so synom. Podotýkam, ze to bolo v KE, takze po týchto skusenostiach Metro nemusim.
A to akože u Teba v Blááááve by ťa pustili s dieťaťom? že to bolo v KE:mad: Metro je veľkoobchod preto si tam nechoď kúpiť jednu pašteku a je tam veľký pohyb vysokozdvyžných vozíkov , vysoké riziko úrazu detí. Všade na svete v Makre a Metre je to tak /ešte aj v Pattayi v Thajsku;)/
dad111
03.06.10,18:35
Ja s tým ,že môžu nakupovať len tý čo majú kartu plne súhlasím.Aspoň sa tam nemoce tisíc dôchodcov čo chodia miesto parkov do hypermarketov na nedelné prechádzky .Ak máte živnosť tak vám vydajú tri karty jednu pre vás na vaše meno dve môžete podarovať sovjim známim alebo príbuzným.Musíte nadiktovať ich mená ktoré budú uvedené na kartach.Môžete nakupovať bez obmedzenia všetko čo majú na predaj a tý ktorým kartu podarujete.
A čo keď tí dvaja moji známi alebo príbuzní budú dôchodci? To im tie karty nemôžem darovať?
Melnick
03.06.10,18:36
No neviem neviem Katka. To zrejme porušili všetky pravidlá, že Ťa pustili s malým dieťaťom. Metro totiž nie je obchod. Metro je veľkosklad,/ ibaže Slovač si ho zasa zmýlila s klasickým obchodom/ a bežne počas prevádzky tam jazdia vysokozdvižné vozíky a práve preto tam malé deti nesmú. Je to vlastne kvoli ich bezpečnosti.
Predstav si, že by pracovníci museli stále dávať pozor na malé deti, ktoré si behajú po úzkych uličkách medzi regálmi. To by toho tovaru počas svojej smeny asi veľa nenadopĺňali.

mimotemy neraz pri nakladaní celého balenia človek zistí, že nie je celé, pretože niekto ho v snahe zobrať jeden kus rozobral. A tu sa predávajú celé balenia a nie kusy.
katarina.j
03.06.10,18:46
Nesla som tam na jedinu pastetu, ved aj mamičky na materskej si môžu trochu ušetriť na nakupoch, nemyslis? neviem či keby to bolo v BA by to bolo to iste....moc zalezi aj na tom aky je tam personál.....no nebudem sa hadat, kazdy ma na Metro svoj nazor....


A to akože u Teba v Blááááve by ťa pustili s dieťaťom? že to bolo v KE:mad: Metro je veľkoobchod preto si tam nechoď kúpiť jednu pašteku a je tam veľký pohyb vysokozdvyžných vozíkov , vysoké riziko úrazu detí. Všade na svete v Makre a Metre je to tak /ešte aj v Pattayi v Thajsku;)/
katarina.j
03.06.10,18:50
No mna zarazilo to, ze syna som mala v kočiku,mal sotva 6 mesiacov, takze nelietal by tam určite. Viem ze ide o velkoobchod a nie o hypermarket, len ma dojalo, ze zeny na materskej chcu tiez usetrit či uz na plienkach, kozmetike a pod., len ten, kto nemal deti to ťažko pochopi (aj dotyčný predavajuci bol "ucho"-asi 18.ročné a este v zlej nalade), tak preto som sa dozadovala nadriadeneho.


No neviem neviem Katka. To zrejme porušili všetky pravidlá, že Ťa pustili s malým dieťaťom. Metro totiž nie je obchod. Metro je veľkosklad,/ ibaže Slovač si ho zasa zmýlila s klasickým obchodom/ a bežne počas prevádzky tam jazdia vysokozdvižné vozíky a práve preto tam malé deti nesmú. Je to vlastne kvoli ich bezpečnosti.
Predstav si, že by pracovníci museli stále dávať pozor na malé deti, ktoré si behajú po úzkych uličkách medzi regálmi. To by toho tovaru počas svojej smeny asi veľa nenadopĺňali.

mimotemy neraz pri nakladaní celého balenia človek zistí, že nie je celé, pretože niekto ho v snahe zobrať jeden kus rozobral. A tu sa predávajú celé balenia a nie kusy.
buchač
03.06.10,19:29
No neviem neviem Katka. To zrejme porušili všetky pravidlá, že Ťa pustili s malým dieťaťom. Metro totiž nie je obchod. Metro je veľkosklad,/ ibaže Slovač si ho zasa zmýlila s klasickým obchodom/ a bežne počas prevádzky tam jazdia vysokozdvižné vozíky a práve preto tam malé deti nesmú. Je to vlastne kvoli ich bezpečnosti.
Predstav si, že by pracovníci museli stále dávať pozor na malé deti, ktoré si behajú po úzkych uličkách medzi regálmi. To by toho tovaru počas svojej smeny asi veľa nenadopĺňali.

mimotemy neraz pri nakladaní celého balenia človek zistí, že nie je celé, pretože niekto ho v snahe zobrať jeden kus rozobral. A tu sa predávajú celé balenia a nie kusy.

Opačne otočím ...z pohľadu klasického obchodu ...managerku oddelenia mám doma , viem kedy a aké akcie sa konajú dávno dopredu , nadáva ako kočiš .

Ide totiž o to , že

ibaže Slovač si ho zasa zmýlila s klasickým obchodom
ibaže podnikatelia - obchodníci , majitelia pohostinných zariadení ...si tento zasa zmýlila s klasickým veľkoobchodom ...

Bežne porušujú pravidlá , motajú sa aj s 3-5 vozíkmi pomedz dôchodcov , kradnú im z vozíkov akciový tovar / kurčatá , vajcia , alko , nealko , sracák .../ a vôbec prečo nejdú na nákup do veľkoskladov a platiť zlatými a platinovými kartami ???
A keď ich ešte na to upozorní niekto zo zodpovedných , poprípade si to dovolí pokladník .....bože zavaruj , hotová diskriminácia ...

Potom si tých pár kartónov akciových kuraniec nadrbe do BMW a hajde nazad , cenové kalkulácie na denné menu za 5-10 € robiť ...
Veď , kua , mladá novú kabelku do Chanela potrebuje ...
Melnick
03.06.10,19:48
No vidíš ? Aj to je o disciplíne nakupujúcich. Nemýliť si veľkoobchod s obchodom a platí to rovnako pre jednu aj druhú stranu.
Melnick
03.06.10,19:57
No mna zarazilo to, ze syna som mala v kočiku,mal sotva 6 mesiacov, takze nelietal by tam určite. Viem ze ide o velkoobchod a nie o hypermarket, len ma dojalo, ze zeny na materskej chcu tiez usetrit či uz na plienkach, kozmetike a pod., len ten, kto nemal deti to ťažko pochopi (aj dotyčný predavajuci bol "ucho"-asi 18.ročné a este v zlej nalade), tak preto som sa dozadovala nadriadeneho.

Katka, prečítaj si môj príspevok ešte raz a skopíruj mi kde píšem, že odsudzujem ľudí, ktorí chcú ušetriť ja neodsudzujem to, že niekto chce ušetriť, ja vysvetľujem, prečo deti do Metra nemôžu chodiť.
Melnick
03.06.10,20:03
Mimochodom, deti mám tri .
misomiso
03.06.10,20:05
Metro je dost o nicom. Na bezne nakupy do domacnosti je to dost buzeracne (tie rozne spominane obmedzenia) a na dalsi predaj zasa drahe. Myslim, ze ak by som mal nejaky jotel, tak mi dnes uz vsetko dovezu a za lepsie ceny.

Snad - ked ma niekto maly bufet, alebo nejaku exkluzivnu restauraciu, ze si tam povybera cerstve articoky, morske zivocichy a tak - to snad ma zmysel. Je fakt, ze taky sortiment potravin nie je v ziadnom supermarkete. Ale bezny tovar na dalsi predaj o nicom, olej Madit o tretinu drahsi ako na kazdej pumpe, komu by som ho akoze dalej ponukal?
Melnick
03.06.10,20:07
Reakcia na príspevok od "buchač"

Určite máš pravdu, ale existujú predsa aj nejaké páky / obmezenie množstva tovaru / na to, aby akciový tovar nevykúpili tiežpodnikatelia.
Melnick
03.06.10,20:16
Juraj, ešte mi vysvetli, čo je sracák.
Melnick
03.06.10,20:20
Áááá, už mi došlo :) TP.
buchač
03.06.10,20:37
Melnick
Určite máš pravdu, ale existujú predsa aj nejaké páky / obmezenie množstva tovaru / na to, aby akciový tovar nevykúpili tiežpodnikatelia.

Pravdu mám väčšinou vždy ...;):rolleyes::---:D

Páky sú ale na to , aby sa obchádzali ...to je predsa ako s právom .

A inak ???
Pokladníčka ma dosť malý plat na to , aby sa s niekym hádala ...niekedy ani jej sily už nestačia pri tej drzosti , arogancii , nadutosti / tá závisí od nadúvania sa peňaženky /...a proste sa na to vyondí ...

A manager ???
Ten má na hlave toľko , že nevie , kde ju vôbec má ...
Po slovensky ??? ....proste sa na to vyserie , povie si ..." ži si , ži ..."

A riaditeľ ???
Neriešim...:eek:
Melnick
03.06.10,20:44
Juraj, nebodaj Ťa mám oslovovať pán riaditeľ ???? :D:D:D
Halli
03.06.10,21:14
pán riaditeľ ale nesmie hovoriť "sracák" :D :D
buchač
04.06.10,08:42
Melnick Včera, 11:44 PM
Juraj, nebodaj Ťa mám oslovovať pán riaditeľ ????
viac
slavica Dnes, 12:14 AM
pán riaditeľ ale nesmie hovoriť "sracák"

mimotemy
Oslovujte ako len chcete ...mne to neva ...

V mojom prípade , či som alebo nie p. riaditeľ , hehe , aj iné výrazy poznám ...aj krajšie , ale aj škaredšie ..

Pán riaditeľ ???...hm , vyššie funkcie som počul " krajšie " rozprávať ...aj toho o tom "starom ujovi "...;):rolleyes::confused:
Laco-monter
04.06.10,09:24
Do METRA chodím nakupovať pravidelne asi 2x za mesiac.
A nemyslím si,žeby bežní zákazníci boli nejako diskriminovaní voči Zlatým a Strieborným.
Jednoducho každý si nakúpi KOĽKO POTREBUJE.
A ujde sa na každého.
jediné čo mám námietky voči podnikavcom, čo vykupia všetky vychytávky napr. mandarínky za 18 Sk v zime alebo teraz boli nové zemiaky po cca 9 Sk /kilo, nakupia pol tony aj viac a potom to predávajú so 150 % rabatom na trhovisku.
O životaschopnosti podniku METRO svedčí aj fakt, že každoročne sa umiestňuje na popredných miestach v objeme predaného tovaru.
Napr. štatistika za r. 2007 bola asi takato 1:miesto COOP Jednota,
2.miesto METRO a.s.
3.miesto TESCO a.s.

P.S: Ceny som uviedol v starej mene pre lepšiu predstavivosť, tak sa prosím toho nechytajte !
babi2
04.06.10,09:55
A to akože u Teba v Blááááve by ťa pustili s dieťaťom? že to bolo v KE:mad: Metro je veľkoobchod preto si tam nechoď kúpiť jednu pašteku a je tam veľký pohyb vysokozdvyžných vozíkov , vysoké riziko úrazu detí. Všade na svete v Makre a Metre je to tak /ešte aj v Pattayi v Thajsku;)/
Viem že v Rakúskom Metre v minulosti nebol problém ísť tam aj s dieťaťom. V BA to nebolo možné. No toť nedávno som tam zazrela aj dieťa, keďže som sa začudovala nahlas, bolo mi povedané, že pustia aj s dieťaťom, avšak na vlastné riziko;)
ivka70
04.06.10,10:23
Viem že v Rakúskom Metre v minulosti nebol problém ísť tam aj s dieťaťom. V BA to nebolo možné. No toť nedávno som tam zazrela aj dieťa, keďže som sa začudovala nahlas, bolo mi povedané, že pustia aj s dieťaťom, avšak na vlastné riziko;)

Metro je velkosklad, tam deti naozaj nemaju co robit.
účtovník 007
04.06.10,10:28
Metro má jedinú výhodu, že tam kúpite výrobky, ktoré bežne obhody nemajú, hlavne veľké balenia.
Obvykle neveriacky pozerám na tie vrchovato naložené vozy s tovarom, ktoré už pri nákupe sú drahšie, ako v iných obchodoch. Aká je cenová politika týchto obchodníkov? Ale možno iba ja tomu nerozumiem.
Minule som chcela nakúpiť väčšie množstvo cestovín, ale nekúpila. V XXX obchode som rovnaké množstvoa rovnaký druh kúpila o niekoľko € lacnejšie. Samozrejme rozdrobené na 500g balenia, ale to pri tej cene stálo zato. Ja by som tiež radšej nakúpila jednorazovo veľké balenia, ale cena musí byť zaujímavejšia. Pre mňa zatiaľ nie je.
Ešte jeden príklad. Savo používam veľmi často. V metre musím kúpiť 6 kusov naraz(čo by mi vôbec nevadilo)ale aj pri poskytnutej zľave z nákupu je na jeden kus o 0,20€ drahšie ako v drogérii. Čiže na 6 kusoch 1,80€. A to nehovorím o tom, akú cenu mi dá obchodník s týmto tovarom a ešte mi tovar aj dovezie. To sa mi potom umýva:D
Pre mňa je z tohto dôvodu Metro absolútne nezaujímavé.
Zita5
04.06.10,10:30
Metro má jedinú výhodu, že tam kúpite výrobky, ktoré bežne obhody nemajú, hlavne veľké balenia.
Obvykle neveriacky pozerám na tie vrchovato naložené vozy s tovarom, ktoré už pri nákupe sú drahšie, ako v iných obchodoch. Aká je cenová politika týchto obchodníkov? Ale možno iba ja tomu nerozumiem.
Minule som chcela nakúpiť väčšie množstvo cestovín, ale nekúpila. V XXX obchode som rovnaké množstvoa rovnaký druh kúpila o niekoľko € lacnejšie. Samozrejme rozdrobené na 500g balenia, ale to pri tej cene stálo zato. Ja by som tiež radšej nakúpila jednorazovo veľké balenia, ale cena musí byť zaujímavejšia. Pre mňa zatiaľ nie je.
Ešte jeden príklad. Savo používam veľmi často. V metre musím kúpiť 6 kusov naraz(čo by mi vôbec nevadilo)ale aj pri poskytnutej zľave z nákupu je na jeden kus o 0,20€ drahšie ako v drogérii. Čiže na 6 kusoch 1,80€. A to nehovorím o tom, akú cenu mi dá obchodník s týmto tovarom a ešte mi tovar aj dovezie. To sa mi potom umýva:D
Pre mňa je z tohto dôvodu Metro absolútne nezaujímavé.

Zdieľam Tvoj názor , ja už do Metra ani nechodím .
Laco-monter
04.06.10,14:29
Metro má jedinú výhodu, že tam kúpite výrobky, ktoré bežne obhody nemajú, hlavne veľké balenia.
Obvykle neveriacky pozerám na tie vrchovato naložené vozy s tovarom, ktoré už pri nákupe sú drahšie, ako v iných obchodoch. Aká je cenová politika týchto obchodníkov? Ale možno iba ja tomu nerozumiem.
Minule som chcela nakúpiť väčšie množstvo cestovín, ale nekúpila. V XXX obchode som rovnaké množstvoa rovnaký druh kúpila o niekoľko € lacnejšie. Samozrejme rozdrobené na 500g balenia, ale to pri tej cene stálo zato. Ja by som tiež radšej nakúpila jednorazovo veľké balenia, ale cena musí byť zaujímavejšia. Pre mňa zatiaľ nie je.
Ešte jeden príklad. Savo používam veľmi často. V metre musím kúpiť 6 kusov naraz(čo by mi vôbec nevadilo)ale aj pri poskytnutej zľave z nákupu je na jeden kus o 0,20€ drahšie ako v drogérii. Čiže na 6 kusoch 1,80€. A to nehovorím o tom, akú cenu mi dá obchodník s týmto tovarom a ešte mi tovar aj dovezie. To sa mi potom umýva:D
Pre mňa je z tohto dôvodu Metro absolútne nezaujímavé.

To nemožeš tak sa na to pozerať.

Ak chceš všetko najlacnejšie tak nakupuj v LIDL-i.

METRO má tiež AKCIE na nejaký tovar a vtedy sa to oplatí.Najmä mäso a alkohol.

Inak si myslím, že METRO chce akýchsi "verných" zákaznikov, čo sa tam budú stále vracať.
A táto teoria suhlasi, čo ja som chodil do METRA v ZV., stále sa medzi regálmi motali tie isté xichty.
Avšak všimol som si , že v každej krajine ma METRO inú obchodnú politiku.
Napr. v METRO v Nemecku je celkom iný sortiment a iná skladba oddelení ako tu.
jelalim
04.06.10,18:15
mna do metra nepustili pred casom lebo som mal tasku z notebookom. vraj to nerobia preto, lebo aj oni predavaju notebooky :eek:
Halli
04.06.10,18:39
mna do metra nepustili pred casom lebo som mal tasku z notebookom. vraj to nerobia preto, lebo aj oni predavaju notebooky :eek:
..a ty si sa dal??:eek:
iriska
05.06.10,10:27
Mne v Metre nechýbajú ľudia, čo majú v košíku balík toal.papiera a jedny párky, ale tým košíkom blokujú celú uličku a pre istotu rozhadzujú aj rukami, aby sa nedali obísť a treba na nich kričať, aby uhli, keď to 3x predtým nepočuli slušne, lebo sú takí zaujatí rodinnými debatami nad zaváranými uhorkami.
misomiso
07.06.10,20:39
mna do metra nepustili pred casom lebo som mal tasku z notebookom. vraj to nerobia preto, lebo aj oni predavaju notebooky :eek:
Ano, to je v podstate jediny dovod, preco som tam uplne prestal chodit. Notebook predsa v aute nenecham. Rovnako kufrik z dokumentami.