lubenka19
03.06.10,08:51
Dobrý deň, v Bratislave rušíme prevádzku k 30.6,.- máme tam mot.vozidla s pridelenými EČ BA.....Tieto mot.vozidlá premiestnime do iných prevádzok...Ako mám ďalej riešiť preddavky,? Musím odhlásiť EČ v BA a prihlasiť na ten daň.úrad kam ho premiestnime??? Ak odhlásim v BA musím urobiť teraz aj daň.priznanie ??,

Ďakujem
VieraPopluharova
03.06.10,07:19
Co sa tyka motorovych vozidiel, ak ich premiestnite na ine prevadzky a tie spadaju pod iny DU, treba ich z treajsieho DU odhlasit - cize podat oznamovaciu povinnost, rocne zuctovanie budes robit az v 1/2011 a prihlasit - teda podat oznamovaciu povinnost na prislusne DU pod , ktore prevadzky patria a kde budu motorove vozidla, danove priznanie budes taktiez podavat prislusnym DU v 1/2011.Pri ukonceni prevadzky ako takej, treba urobit riadnu uzavierku k datumu ukoncenia, nahlasit prislusnemu DU ukoncenie prevadzky.DU bude mozno chciet prist na kontrolu, tak si treba pripravit vsetky doklady. Za ukoncenu prevadzku podavas DU taktiez do 31.3.2011, ale ako som uz spomenula , musis mat ukoncene vsetky papiere k datumu ukoncenia prevadzky.Dufam, ze som Ta velmi nepomylila.