vanilka
03.06.10,10:23
potrebovala by som poradit ohladom refakturacie SL, je tu toho na porade viac ale chybaju odpovede....
zamestnavame externych ZC a poskytujeme im obedy ale taktiez stravne poukazky, potom to vsetko prefakturovavame

pri obedoch je uctovanie jasne ale pri stravnych poukazkach je to trocha komplikovanejsie:

nakup str. poukazok 213/321
faktura od personalnej firmy 518/321
vystavena nasa faktura za str. poukazky 311/213 alebo 311/648? a ak 311/648 potom je potrebne urobit este zapis 518/213?

dakujem uz vopred za radu
alenad
19.10.10,21:24
Pekný deň prajem. Mám podobný problém so správnosťou zaúčtovania refakturácie stravných lístkov.
Nákup 518/321
predaj 311/648.
Postup je správny?
KEJKA
19.10.10,21:26
a máte takýto predmet podnikania v ŽL?
a čo sú to externí ZC? - máte "prenajatých" zamestnancov ?
Komu SL prefakturovávate?
alenad
20.10.10,05:42
a máte takýto predmet podnikania v ŽL?
a čo sú to externí ZC? - máte "prenajatých" zamestnancov ?
Komu SL prefakturovávate?

Nemáme to v predmete podnikania, ide o jednorázovú záležitosť, nakoľko pracovníčka v Školskej jedálni odmietala vystaviť viac faktúr. Prefakturácia pôjde jednorázovo 2 živnostníkom. Externí ZC sa netýka mňa, to je v predchádzajúcej otázke.
KEJKA
20.10.10,06:57
áno, to bola reakcia na obe zadania.
účtovanie by som dala ako tovar, nie ako službu. Nakupujete a predávate SL - aj ked ide o jednorazovú záležitosť.
Mýli ma tam tá školská jedálen, o aké SL sa vlastne jedná - dúfam, že nie o vaše vlastne SL. V tom prípade by to bolo poskytnutie služby vlastnej jedálne, ale iba 311/602.
alenad
20.10.10,07:01
áno, to bola reakcia na obe zadania.
účtovanie by som dala ako tovar, nie ako službu. Nakupujete a predávate SL - aj ked ide o jednorazovú záležitosť.
Mýli ma tam tá školská jedálen, o aké SL sa vlastne jedná - dúfam, že nie o vaše vlastne SL. V tom prípade by to bolo poskytnutie služby vlastnej jedálne, ale iba 311/602.

Ide o dedinskú školskú jedáleň, nie našu. Takže lepšie by bolo účtovať ako tovar.
Moc, moc ďakujem za odpoveď.