tinkas
03.06.10,09:25
prosím Vás aký je rozdiel medzi rodinnými prídavka a danovým bonusom...viem že danový bonus si uplatnuje zamestnanec mesacne 20 eur....a čo rodinné prídavky.
Xanti
03.06.10,07:28
Prídavky vypláca UP, a má na nich právo každé dieťa.
Daňový bonus "vypláca" DU, a právo na neho majú len pracujúci rodičia dieťaťa.
Ančika
03.06.10,08:20
mimotemy
Prídavky vypláca UP, a má na ne (nich) právo každé dieťa.
Daňový bonus "vypláca" DU, a právo naň (neho) majú len pracujúci rodičia dieťaťa.
Máš úplnú pravdu a súhlasím, ale nedá mi utrúsiť jedovatú poznámočku o slovenčine. Už viem odkiaľ idú tieto slovné väzby - z Východu predsa :---!
Neber to, prosím, osobne, tu sa to ešte môže stratiť ale požívajú to vo veľkom moderátori, novinári, politici a mňa to už hrozne rozčuľuje. :mad:Čo sa neučili slovenčinu? :mee:
Xanti
03.06.10,08:28
Ančika,
dakujem za gramatickú vložku. Myslím, že tvoj príspevok ale vôbec nepomohol zadávateľke, zato čo môj aj ked gramaticky nesprávny aspoň nasmeroval.

A osobne to beriem. Bohužial, ale nie som PaedDr. a ani som slovenčinu neštudovala na VŠ, ja sa hrdím titulom Ing. Ďakujem za pochopenie. Ale ak Ti to bude robiť radosť kludne ma opravuj aj ďalej.
Krásny deň.
tinkas
03.06.10,08:45
čiže s tými prídavkami firma nemá nič...vo výplate sa odrazí len danový bonus?
Ančika
03.06.10,08:47
čiže s tými prídavkami firma nemá nič...vo výplate sa odrazí len danový bonus?
áno
brčko
03.06.10,09:18
čiže s tými prídavkami firma nemá nič...vo výplate sa odrazí len danový bonus?

rodinné prídavky si musíš vybaviť sama na UPSVaR odbor soc.vecí a rodiny a vyplácajú najviac 6mesiacov dozadu (t.j. ak si si o rodinné prídavky nepožiadala, tak pri žiadosti podanej v 6/2010 môžeš uplatniť spätne nárok na RP od 12/2009, nie už za 11/2009)

nárok na DB na dieťa má zamestnanec, ak zdan.príjem za daný mesiac je aspon polovica min.mzdy (t.č. je min. mzda 307,7eur). Ak by si bola napr. celý mesiac PN, tak nárok za daný mesiac na DB nemáš. Ale v dan.priznaní resp. alebo v roč.zúčtovaní si môžeš DB uplatniť dodatočne aj za tento mesiac, ak tvoje zdan.príjmy za kalend.rok boli aspon 6násobok min.mzdy.
Vlastas
24.06.10,14:19
Má nárok na DB a RP rodič, ktorého dcéra študuje externe 4roč.VŠ a zároveň pracuje na trvalý pracovný pomer?
veronikasad
24.06.10,14:50
Má nárok na DB a RP rodič, ktorého dcéra študuje externe 4roč.VŠ a zároveň pracuje na trvalý pracovný pomer?
nemá - ale nie preto, že pracuje na prac. zmluvu, ale preto, že je študentom externého štúdia.
Vlastas
25.06.10,11:41
nemá - ale nie preto, že pracuje na prac. zmluvu, ale preto, že je študentom externého štúdia.

VĎAKA.
rennka
30.06.10,14:40
Prosim o radu, zamestnanec ma syna na ktoreho si uplatnuje DB. Syn neurobil skusky na mgr, v studiu vsak pokracuje v bud. skolskom roku opakovanim rocnika. Ma zamestnanec narok na uplatnenie DB na syna? Na SP mu vraj povedali, ze narok na pridavky nama pokial tieto skusky neurobi, a ked nama narok na pridavky, ze nema narok ani na DB.
Dakujem za kazdu odpoved
Anja111
01.07.10,06:11
Prosim o radu, zamestnanec ma syna na ktoreho si uplatnuje DB. Syn neurobil skusky na mgr, v studiu vsak pokracuje v bud. skolskom roku opakovanim rocnika. Ma zamestnanec narok na uplatnenie DB na syna? Na SP mu vraj povedali, ze narok na pridavky nama pokial tieto skusky neurobi, a ked nama narok na pridavky, ze nema narok ani na DB.
Dakujem za kazdu odpoved
Nie. Nemá nárok na DB.
Čítaj aj tu:
http://www.porada.sk/t115278-danovy-bonus-pri-opakovani-rocnika-na-vs.html
rennka
01.07.10,07:18
Dakujem Anja111. Takze teraz do 31.8.2010 si DB moze uplatnit a potom az o rok-od 1.9.2011, ked bude mat mgr. Rozumela som tomu spravne?
ivka70
01.07.10,07:22
Dakujem Anja111. Takze teraz do 31.8.2010 si DB moze uplatnit a potom az o rok-od 1.9.2011, ked bude mat mgr. Rozumela som tomu spravne?

Ano, pocas opakovania rocnika nema narok na DB.