skorica23
03.06.10,09:58
Mojej 80 ročnej babke zistili koxartrozu vo vysokom štádiu, bolieval ju klb a bolest vyzarovala az do kolena. lekar jej teraz nasadil trojmesacnu liecbu condrosulfom. okrem toho nic iné neberie, ale ma stale velke bolesti. neviete mi poradit, ci sa ta liecba da kombinovat aj s nejakymi inymi pripravkami, ktore by ju nielen zbavili bolesti ale aj pomohli k lepsiemu stavu? dakujem!
tomasenkoslav
03.06.10,08:06
ja to mam tiež a nemal som ešte 40.
condrosulf je dlhodoba zaležitost, mne zacala zaberat až po cca mesiaci. mam poškodenie podla lekara ortopeda medzi I-II z 3 stupnov.
pripravkov je iste vela, ale zloženie by malo byt podobne condrosulfu ak chceš nieco ine.
babicke už pomoze asi iba vymena klbu, ktoru jej ale asi robit vzhladom na vek nebudu.
moje obe babky maju oba bederne klby vymenene ale vek mali vtedy cca 60
mlisa
03.06.10,08:33
condrosulf je fajn, ale moze chorobu len zmiernit, nie vyliecit, takze bolesti asi uplne nikdy nezmiznu (vyliecenie je naozaj len endoproteza, tazko povedat v akom veku ju este robia, mame ju robili teraz a to ma 70 a este planuju vymenit aj druhy klb). Na bolest treba pouzivat klasicke lieky proti bolesti (ibalgin, novalgin a pod)...
azla
03.06.10,09:01
ja to mam tiež a nemal som ešte 40.
condrosulf je dlhodoba zaležitost, mne zacala zaberat až po cca mesiaci. mam poškodenie podla lekara ortopeda medzi I-II z 3 stupnov.
pripravkov je iste vela, ale zloženie by malo byt podobne condrosulfu ak chceš nieco ine.
babicke už pomoze asi iba vymena klbu, ktoru jej ale asi robit vzhladom na vek nebudu.
moje obe babky maju oba bederne klby vymenene ale vek mali vtedy cca 60

Babička má 80.
Otcovi kolegyne menili klb vo veku 82. rokov a behá ako mládenec.
dominika200
04.06.10,07:37
Ja mám 39 a koxartrózu mi zistili v školskom veku. Artróza je choroba, ktorá sa údajne nedá vyliečiť, iba zastaviť. Mne sa z coxartrózy II-III stala naposledy už len I. Nikto to nevie presne vysvetliť, ale čo mi pomohlo, bolo asi najskôr úprava stravy, špeciálne cvičenie SMS (vhodné aj vo vysokom veku) a aloe na kĺby. Dôležité je, naučiť všetkých ľudí s bolesťami správne držať telo a hlavne správne chodiť. Tiež som o tom predtým nič nevedela, ale na mne to funguje :-)
azpetrok
04.10.10,18:31
Ja mám 39 a koxartrózu mi zistili v školskom veku. Artróza je choroba, ktorá sa údajne nedá vyliečiť, iba zastaviť. Mne sa z coxartrózy II-III stala naposledy už len I. Nikto to nevie presne vysvetliť, ale čo mi pomohlo, bolo asi najskôr úprava stravy, špeciálne cvičenie SMS (vhodné aj vo vysokom veku) a aloe na kĺby. Dôležité je, naučiť všetkých ľudí s bolesťami správne držať telo a hlavne správne chodiť. Tiež som o tom predtým nič nevedela, ale na mne to funguje :-)

Ahoj, vedela by si dat aj nejake blizsie informacie ohladne upravy stravy, cvicenia a tak... Ma 34 a koxartrozu II st.... som zufaly a bojim sa buducnosti... Chcel by som zasa behat a bicyklovat ako volakedy :mee:
terezamaria
04.10.10,18:49
Ja mám 39 a koxartrózu mi zistili v školskom veku. Artróza je choroba, ktorá sa údajne nedá vyliečiť, iba zastaviť. Mne sa z coxartrózy II-III stala naposledy už len I. Nikto to nevie presne vysvetliť, ale čo mi pomohlo, bolo asi najskôr úprava stravy, špeciálne cvičenie SMS (vhodné aj vo vysokom veku) a aloe na kĺby. Dôležité je, naučiť všetkých ľudí s bolesťami správne držať telo a hlavne správne chodiť. Tiež som o tom predtým nič nevedela, ale na mne to funguje :-)

Dominika aj ja by som Ťa poprosila, keby si mohla podrobnejšie napísať, čo u Teba zabralo, čo si cvičila, aké konkrétne aloe si užívala, jednoducho všetko, čo chceš napísať. Ďakujem veľmi pekne.:)
martuli
05.10.10,04:52
cvičenia na kĺby sú na stránke kúpeľov Trenčianske Teplice, vpravo dole je video. Babku by som riešila skôr liekmi od bolesti, ako Condrosulfom v tomto vysokom veku ju už na nohy tento liek asi ťažko postaví. Zvyčajne sa dáva v štádiu I.-II.