skoda2
03.06.10,11:56
dobry den,mam zaujem ponuknut novy vyrobok slovenskym velkoskladom,nie som platca DPH a rada by som sa dozvedela ako postupovat.Tovar ponuknut velkoskladom bez DPH ci s DPH?Ako fakturovat? Dakujem za skoru pomoc
danushka
03.06.10,10:10
Ak nie si platcom DPH, nemôžeš nikomu nič ponúkať s DPH. Svoje faktúry vystavuješ s cenou, ktorá nie je členená na základ dane + DPH.
Ďaľšia vec je, že pre veľkosklady nebudeš zaujímavá ako neregistrovaná pre DPH.
Ak sa chceš zaregistrovať, požiadaj DÚ o registráciu, ale ak Ti môžem poradiť, prekonzultuj tento krok so svojim ekonómom, ktorý Ti vysvetlí výhody a nevýhody a hlavne povinnosti, ktoré z takejto registrácie vyplynú.
skoda2
03.06.10,10:20
ok,budem presnejsia-chcem prijat ponuku spolocnosti kde budem pre nich pracovat ako OZ na zivnost,teda prostrednictvom spolocnosti ponuknut tovar velkoskladom,kde moja kde moja provizia bude zo spolocnosti pre ktoru chcem pracovat.Su tam tiez taketo obmedzenia? Dakujem
heja3
03.06.10,10:24
Ty budeš dávať dodacie listy firmy, pre ktorú budeš robiť - veľkosklad urobí faktúru s DPH - to bude medzi nimi dodávateľ a odberateľ a ty si veľkoskladu vyfaktúruješ cenu bez DPH za sprostredkovanie.
profesional
03.06.10,14:00
Len velmi malo velkoskladov bude s tebou obchodovat ak nie si platca DPH. Odporucam sa zaregistrovat k platcovstvu DPH.