mirotn
03.06.10,15:54
Dobrý deň poposím vás o radu ako mám zaúčtovať , keď si chcem previesť peniaze na súkromný účet- potrebujem uhradiť výdavky za byt a nemám tam toľko a nemám čas chodiť do banky vkladať hotovosť - môžem to dať ako VNOZ - text: osobná spotreba?
A naopak, keď by som si chcel poslať zo súkromného účtu na podnikateľský- môže to byť ako vklad podnikateľa na podnikanie:? Nemám v tom celkom jasno
Anja111
03.06.10,13:58
Dobrý deň poposím vás o radu ako mám zaúčtovať , keď si chcem previesť peniaze na súkromný účet- potrebujem uhradiť výdavky za byt a nemám tam toľko a nemám čas chodiť do banky vkladať hotovosť - môžem to dať ako VNOZ - text: osobná spotreba?
A naopak, keď by som si chcel poslať zo súkromného účtu na podnikateľský- môže to byť ako vklad podnikateľa na podnikanie:? Nemám v tom celkom jasno
Áno, môže to tak byť. V obidvoch prípadoch uvažuješ správne...
mirotn
03.06.10,14:01
ďakujem za rýchlu odpoveď
PaveloSK
28.11.11,11:25
Dobrý deň,

mňa by ešte zaujímalo, či sa môže spraviť vklad podnikateľa na podnikanie aj z cudzieho účtu. Príklad: otec mi pošle z jeho osobného účtu peniaze na moj podnikateľský účet.
KEJKA
28.11.11,11:28
áno, môže.
PaveloSK
28.11.11,11:30
Prepáčte, až teraz som si uvedomil, že sa nachádzame v podrubrike "Jednoduché účtovníctvo" (mňa sem rovno presmeroval google).

Aby som ale upresnil, moja otázka sa týka účtu ktorý vlastní SROčka a tým pádom to spadá pod podvojné účtovníctvo.
KEJKA
28.11.11,11:33
ale používaš terminológiu pre JU /vklad podnikateľa?
tvoj podnikateľský účet?/
pre upresnenie, nie je to tvoj účet, ale účet sro, ty si síce majiteľom sro, ale s účtom môžeš narábať, nepatrí ti.

Dotácia z účtu tretej osoby je pôžička. Dohodnú sa na splatnosti a podľa toho sa zaúčtuje
221/379-krátkodobá
221/479-dlhodobá
PaveloSK
28.11.11,11:42
Ospravedlňujem sa za chybnú terminológiu, trocha som to písal skreslene vzhľadom na predchádzajúce príspevky.

ďakujem za radu.