LOLman
03.06.10,17:36
Mám taký jeden problém. 1. 5. som sa mal dostaviť na úrad práce. Keďže som bol v dňoch 31.4. - 4. 5. mimo bydliska nemohol som sa dostaviť na na kontrolu na úrad. Priniesol som si všetky doklady na preukázanie aktívneho hľadania prac. pomeru. p. Anna Ďurišová ku ktorej som som chodieval mi oznámila v tichosti bez toho aby ma upovedomila že ma vyraďuje z evidencie, pretože som nedodržal kontrolu.

Včera t.j. 2. 6. mi došiel doporučene list a potvrdenie o vyradení. Mám možnosť sa odvolať do 15 dní.

Sú možnosti alebo dôvody na ktoré sa môžem odvolať? Poradťe som /ne/dobrovoľne nezamestnaný a rád by som sa vyhol prípadným úhradám z mojej strany keďže som predtým kvôli problémom s úradom práce musel platiť ZP a nebolo to málo.
rodina1
03.06.10,15:43
Mám taký jeden problém. 1. 5. som sa mal dostaviť na úrad práce. Keďže som bol v dňoch 31.4. - 4. 5. mimo bydliska nemohol som sa dostaviť na na kontrolu na úrad. Priniesol som si všetky doklady na preukázanie aktívneho hľadania prac. pomeru. p. Anna Ďurišová ku ktorej som som chodieval mi oznámila v tichosti bez toho aby ma upovedomila že ma vyraďuje z evidencie, pretože som nedodržal kontrolu.

Včera t.j. 2. 6. mi došiel doporučene list a potvrdenie o vyradení. Mám možnosť sa odvolať do 15 dní.

Sú možnosti alebo dôvody na ktoré sa môžem odvolať? Poradťe som /ne/dobrovoľne nezamestnaný a rád by som sa vyhol prípadným úhradám z mojej strany keďže som predtým kvôli problémom s úradom práce musel platiť ZP a nebolo to málo.

1.5. asi nie, lebo bol štátny sviatok. Ak si vedel, že v deň, kedy sa máš hlásiť na úrade práce budeš odcestovaný, mal si sa aspoň telefonicky ospravedlniť. Ak by si tak urobil, určite by ste, spolu s uvedenou pani, našli najbližší možný termín, kedy máš prísť. Ťažko radiť, myslím si, že ani tvoje prípadné odvolanie sa, nezmení rozhodnutie o vyradení. Možno, keby si bol v nemocnici, tak ...
pepsikova
03.06.10,16:02
..no ak máš v preukaze nezamestnaného dátum kontaktu 1.5.2010-tak to je argument, lebo bol sviatok, neúradovalo sa...a ak si si hľadal zamestnanie a máš o tom doklad-teda potvrdenie od firmy, kde si v tom čase bol kvoli zamestnaniu,(dátum, meno firmy, čas, razítko a podpis kontaktnej osoby), tak tieto údaje dolož k odvolaniu..alebo lepšie, vezmi papier o vyradení a to potvrdenie o hľadaní práce a choď za nadriadeným tej milej panej osobne...možno bude ústretovejší....
terezamaria
03.06.10,16:29
..no ak máš v preukaze nezamestnaného dátum kontaktu 1.5.2010-tak to je argument, lebo bol sviatok, neúradovalo sa...a ak si si hľadal zamestnanie a máš o tom doklad-teda potvrdenie od firmy, kde si v tom čase bol kvoli zamestnaniu,(dátum, meno firmy, čas, razítko a podpis kontaktnej osoby), tak tieto údaje dolož k odvolaniu..alebo lepšie, vezmi papier o vyradení a to potvrdenie o hľadaní práce a choď za nadriadeným tej milej panej osobne...možno bude ústretovejší....

Veronika, on bol odcestovaný až do 5.5. Myslím, že žiadne odvolanie nepomôže. Keby bol zavolal, že je chorý, doložil to PN-kou alebo aspoň papierom od lekára a zaniesol to aspoň 5.5., tak by mu to uznali, ale takto veľmi pochybujem. Ale náhoda je blbec.......
terezamaria
03.06.10,16:33
Mám taký jeden problém. 1. 5. som sa mal dostaviť na úrad práce. Keďže som bol v dňoch 31.4. - 4. 5. mimo bydliska nemohol som sa dostaviť na na kontrolu na úrad. Priniesol som si všetky doklady na preukázanie aktívneho hľadania prac. pomeru. p. Anna Ďurišová ku ktorej som som chodieval mi oznámila v tichosti bez toho aby ma upovedomila že ma vyraďuje z evidencie, pretože som nedodržal kontrolu.

Včera t.j. 2. 6. mi došiel doporučene list a potvrdenie o vyradení. Mám možnosť sa odvolať do 15 dní.

Sú možnosti alebo dôvody na ktoré sa môžem odvolať? Poradťe som /ne/dobrovoľne nezamestnaný a rád by som sa vyhol prípadným úhradám z mojej strany keďže som predtým kvôli problémom s úradom práce musel platiť ZP a nebolo to málo.

Skús sa odvolať, náhoda je blbec, dávam veľmi málo percent na to, že Ti to uznajú, ale možno.........Musíš ale doložiť potvrdenie od lekára, že pre zdravotné ťažkosti si nemohol absolvovať kontakt na ÚPSV a R. Nič iné Ti nepomôže......Držím palce, nech sa to podarí.:)
Xanti
03.06.10,16:48
1.5. asi nie, lebo bol štátny sviatok. a keby to bol len sviatok, no tento rok vyšiel aj na sobotu.
Niekto nám tlačí kaleráby do hlavy.

Ak Ti náhodou tento deň dala pracovníčka ako kontakt, tak máš argument na odvolanie sa. Lebo prvý pracovný deň v máji bol až 3.5. pondelok.
terezamaria
03.06.10,17:05
a keby to bol len sviatok, no tento rok vyšiel aj na sobotu.
Niekto nám tlačí kaleráby do hlavy.

Ak Ti náhodou tento deň dala pracovníčka ako kontakt, tak máš argument na odvolanie sa. Lebo prvý pracovný deň v máji bol až 3.5. pondelok.

No lenže on nešiel na kontakt ani v ten pondelok. Veď prišiel domov až v stredu. Takže až išiel, tak najskôr v stredu. A každý na ÚPSV a R si spočíta, že bol pá - pá na týždňovke. No ale treba skúsiť, čo až sa to podarí:):):) Stratiť nič nemôže.
Xanti
03.06.10,17:12
No lenže on nešiel na kontakt ani v ten pondelok. Veď prišiel domov až v stredu. Takže až išiel, tak najskôr v stredu. A každý na ÚPSV a R si spočíta, že bol pá - pá na týždňovke. No ale treba skúsiť, čo až sa to podarí:):):) Stratiť nič nemôže.
Terezka ja mám taký pocit,
že niekto sa pletie a tým pádom zavádza. No vybral si strašne zlý dátum.
Ináč svojho času pred pár rokmi aj ja som sa domotala na UP a šla sa hlásiť neskoro lebo som to tak videla v preukaze a to mi len nečitatelne pracovníčka poznačila.
Takže nebol z toho žiadny postih ani nič také.
LOLman
04.06.10,05:52
Ďakujem vám všetkým za rady, Zvážil som to so skúšenejšími známymi a zhodli sme sa na tom že najlepšie tam asi nechodiť a sťažnosť nepodávať. Za pár dní už nastupujem do novej roboty, takže ZP a úrad práce nebudem riešiť.

P.S. na p. Ďurišovú už som sa raz sťažoval a druhýkrát to už vzdávam. Ďakujem všetkým a verte že som zvážil všetky vaše návrhy.

Lock