festerman
03.06.10,20:06
Ahoj všetci. Bývam v služobnom byte pobočky jednej velkej štatnej firmy. Pred štyrmi rokmi som platil ročne 18.000 Skk za teplo zo spoločnej kotolne ktora vykuruje aj firmu. Pred dvomi som dostal velky nedoplatok 36.000 SKK. Odvolal som sa ale nepochodil som musel som to zaplatit. Minuly rok to bolo sice menej ale aj tak to bolo za rok celkovo asi 33.000 Skk. Zdvihli mi zálohy na cca 48.000 Skk za rok a tento rok som aj tak dostal nedoplatok 31.000 Skk. Teda ročny naklad na kúrenie v byte o rozlohe 78 m2 je 79.000 Skk. Je to nenormálne. Odvolal som sa a ak to bude znova neuspešné chcem to riešiť aj právnou cestou ak sa to dá.
Aj vyuctovanie je chaotické napr. variabilna zložka bola minulý rok 1 GJ a teraz 32.000 GJ. Nemám žiadne merače a za posledné roky bola približne rovnaká spotreba paliva ani ceny nešli výrazne hore.
Má s tým niekto skúsenosti? Na koho sa mozem obrátiť ak bude odvolanie neuspešné.
Mária27
03.06.10,18:30
O teple sa veľa dozvieš v porade SVB - BYTOVKY

http://www.porada.sk/f109-spolocenstva-vlastnikov-bytov-svb.html
horkoláčik
03.06.10,19:34
Ahoj všetci. Bývam v služobnom byte pobočky jednej velkej štatnej firmy. Pred štyrmi rokmi som platil ročne 18.000 Skk za teplo zo spoločnej kotolne ktora vykuruje aj firmu. Pred dvomi som dostal velky nedoplatok 36.000 SKK. Odvolal som sa ale nepochodil som musel som to zaplatit. Minuly rok to bolo sice menej ale aj tak to bolo za rok celkovo asi 33.000 Skk. Zdvihli mi zálohy na cca 48.000 Skk za rok a tento rok som aj tak dostal nedoplatok 31.000 Skk. Teda ročny naklad na kúrenie v byte o rozlohe 78 m2 je 79.000 Skk. Je to nenormálne. Odvolal som sa a ak to bude znova neuspešné chcem to riešiť aj právnou cestou ak sa to dá.
Aj vyuctovanie je chaotické napr. variabilna zložka bola minulý rok 1 GJ a teraz 32.000 GJ. Nemám žiadne merače a za posledné roky bola približne rovnaká spotreba paliva ani ceny nešli výrazne hore.
Má s tým niekto skúsenosti? Na koho sa mozem obrátiť ak bude odvolanie neuspešné.

Daj všetky techn. údaje z vyúčtovania.Normál je niekde okolo 200 Sk za štvorec.
arimi
04.07.12,13:14
prisiel mi obrovský nedoplatok za kurenie, 900 eur, vobec sa mi to nepozdáva, leb na starom byte som mala kurenie pustené vzdy na trojke, a nikdy som takýto nedoplatok nemala. teraz, aj ked stahujeme radiátory obcas na dvojku aj na nulu sem tam, ale vacsinou to je na tej trojke, prislo toto prekvapenie. pani na bytovom druzstve mi nechcela povedat, ci aj dalsie byty myli taketo nedoplatky, len tolko mi riekla, ze niektorí mali radiátory na nule /????/ a preto neprekurili...tak som jej podakovala, lebo ja v zime chcem teplo a nie sa triast pri nezapnutom radiátore...ale napadla ma dalsia vec, v tomto byte su po obvode teplé podlahy, je to rohový byt, tak neviem, ci su to trubky s teplou vodou, ci je to kurenie...alebo tie spodné ventily na radiátoroch, mat ich povolené, alebo zavreté...co mám robit, aby sa mi toto uz nestalo?
huawei1
04.07.12,20:05
nam dnes prisiel nedoplatok 26 eur, zaujimave je to ze celu zimu je radiator vypnuty