Aťka
24.10.05,14:45
Ahojte poradaci,

potrebujem poradit, chcem si dat poistit havarijne dovezene auto a chcu odo mna nejake THK. Vie mi niekto poradit co to je a kde sa do vykonava? A co to stoji?
Dakujem
Aťka
toni
24.10.05,13:27
Poisťovali sme teraz auto - hav.poistka a z poisťovňe nás poslali na obhliadku, tam skontrolovali číslo motora a či ma auto rádio, strešné okno a pod. Neplatili sme nič.V poisťovni ti musia povedať, ktorá firma to pre nich robí
Aťka
24.10.05,13:31
Ale na akú obhliadku, kam?
Dakujem
toni
24.10.05,13:37
Poisťovali sme cez Kooperativu a išli sme do Slovexperty.
josh
24.10.05,18:30
nie je to nahodou THG? spoločnosť TRANS HOLDING GROUP SLOVAKIA, s.r.o. vykonáva obhliadku vozidla tak, že skontroluje výrobné čísla, či neboli prebité a pod., tzn. vydáva certifikát o tom, že auto nie je kradnuté alebo legalizované po krádeži. http://www.thg.sk/
anitram
25.10.05,05:01
Slovexperta - robi obhliadky pre Kooperativu ci je auto "schopne" vstupit do havarijneho poistenia a ci nebude viac financnou zatazou pre poistovnu. Oni ho nafotia, popisu stav ...

THG - je firma, ktora sa zaobera prelustrovavanim vyrobnych cisiel, overuje ich a zistuje hlavne, ci dovezene vozidlo nebolo kradnute, ci nim nebola vykonavana trestna cinnost v zahranici, vydavaju certifikat, ktory stoji nejaky ten peniaz, teraz uz neviem kolko.
Aťka
02.11.05,13:22
Ahojte,

dakujem vsetkym, ale chvalabohu som nasla poistovnu kde to netreba. Ale je to THG. Takze ani niesom o nejaky ten gros lahsia za THG.
welfare
04.02.08,20:26
Chcem sa spýtať, ktorá poisťovňa nechce THG? mam ten istý problem.... vdaka
Rozalka
04.02.08,20:33
Chcem sa spýtať, ktorá poisťovňa nechce THG? mam ten istý problem.... vdaka

Keby sa v budúcnosti zistilo, že bolo auto kradnuté alebo ním vykonaná trestná činnosť, to by bolo podstatne drahšie, ako certifikát THG.
Mať istotu, že auto je "čisté", tiež nie je na zahodenie. :)
welfare
05.02.08,13:54
Ja to beriem, ale ked som kúpil auto, ktoré malo slovenské značky a technický? Načo potom THG?
Chobot
05.02.08,13:59
Ja to beriem, ale ked som kúpil auto, ktoré malo slovenské značky a technický? Načo potom THG?

Slovenské značky a slovenský technický ti nezaručí, že auto nie je kradnuté.