ja.nus.ka34
03.06.10,20:57
Chceli by sme íst s detmi v nedelu na výlet pozriet sa na Šútovský vodopád,to je kúsok za Martinom.Tak by som vás chcela poprosiť,či neviete ako to tam vyzerá,či sa tam dá dostat,či to tam nie je nejak tiež zaplavené.Dakujem vám...
ubka
03.06.10,19:12
Neviem, ako to tam vyzerá dnes, ale vlani sme boli veľmi sklamaní, žiadne informačné tabule, neosobné parkovacie priestory , cesta hrozná, jednoducho sme to vzdali...pridali sa k nám aj českí turisti .-(
tomasenkoslav
04.06.10,08:10
Pokial prideš autom alebo vlakom až do Rieky, tak si myslim že už by nemalo nič ohrozit Tvoj výlet na vodopád.
Dnes je moderna doba a pokial turisti zo západneho slovenska nemaju cestu vydlaždenu mramorom /kam by sa dostali na svojich passatoch/ alebo priamo eskalatorom, tak verim, že možu výlet vzdat. Ja som tam bol niekolko krát a robil som i prechod do Terchovej a možem ubezpečit každeho, že cesta na ŠV je omnoho pohodovejšia než napriklad na Rysy, Plačlivô, Veľký Rozsutec, Slavkovský štít ....
ja.nus.ka34
04.06.10,08:23
Dakujem vám za názory.No my sme neni nejaké cintľavky:-)) Sme zvyknutí behať po horách a tak.Mne ide hlavne o to,aký je tam teraz terén po tomto výdatnom daždi,či sa tam vôbec dostaneme.Či to tam nemôže byt zaplavené vodou???
tomasenkoslav
04.06.10,08:29
aby som nekecal , prave teraz som tam nebol popravde ale na ŠV je to z Rieky stale hore kopcom, dost dlho ide asfaltka a potom tiež spevnená cesta a ten kusok lesom bude istotne podmačaný, to je jasne.

http://files.mala-fatra.webnode.cz/200000066-c844bc93ee/Vodopad%20sutovsky.jpg
ja.nus.ka34
04.06.10,08:47
Ďakujem....no hádam ta cesta bude ok...
lujza.j
04.06.10,09:58
..ak nie si časovo limitovaná, možno by som zvážila odložiť výlet ak bude počasie viac stabilnejšie čo sa týka dažďu. terén by bol preschnutý :) a možno by ťa nečakalo možné nepríjemné prekvapenie;) inak priložené foto, prekrásne:)
Zita5
04.06.10,10:03
Samotný vodopád je nádherný .Avšak by som kvôli počasiu neriskovala a odložila výlet , pokiaľ nebude pekné počasie.

Ešte pokiaľ tam fungovalo parkovisko, tak počas túry k Šútovskému vodopádu nám vykradli auto na parkovisku .Tak ja mám takúto spomienku na vodopády .:)
ja.nus.ka34
06.06.10,17:53
Tak náš výlet sme napokon riskli a neľutujeme.Počasie bolo nádherné a ten vodopád stál zato.Prístup bol vcelku dobrý,len sem-tam bola cesta trošku mokrá.Fakt krásny výlet.