termixik
03.06.10,21:49
Ahojte,
vyrabam drevene naramky a privesky a chcel by som ich predavat cez internet prostrednictvom mojej vlastnej stranky.

Chcel by som sa informovat, ci v takomto pripade je nutne zalozenie zivnosti popripade zaregistrovanie sa niekde alebo nieco podobne.

Material kupujem zo zahranicia a nasledne z neho vyrabam jednotlive ozdoby, ktore by som chcel predavat.

Je potrebne viest aj uctovnictvo a podavat danove priznanie?

Predpokladam ze predaj bude skor zriedkavy a nahodny, cize ziadne velke obraty robit nebudem :) Je to skor pre zabavu, aby sa pokryli naklady.

Dakujem
profesional
04.06.10,09:13
Ano, musis mat minimalne zivnost.
Ano, musis viest uctovnictvo.
Ano, musis podavat danove priznanie.
Mária.K.
04.06.10,09:33
Ahojte,
vyrabam drevene naramky a privesky a chcel by som ich predavat cez internet prostrednictvom mojej vlastnej stranky.

Chcel by som sa informovat, ci v takomto pripade je nutne zalozenie zivnosti popripade zaregistrovanie sa niekde alebo nieco podobne.

Material kupujem zo zahranicia a nasledne z neho vyrabam jednotlive ozdoby, ktore by som chcel predavat.

Je potrebne viest aj uctovnictvo a podavat danove priznanie?

Predpokladam ze predaj bude skor zriedkavy a nahodny, cize ziadne velke obraty robit nebudem :) Je to skor pre zabavu, aby sa pokryli naklady.

Dakujem
Vhodné by bolo vybaviť si živnostenské oprávnenie.
Ak budete dosahovať príjmy zo živnosti, nebudete musieť viesť účtovníctvo, ak si zvolíte systém uplatňovania výdavkov podľa § 6 ods. 10 ZDP (percentuálne výdavky), alebo podľa § 6 ods. 14 ZDP (daňovú evidenciu).

Daňové priznanie u fyzickej osoby sa podáva v závislosti od úhrnu dosiahnutých zdaniteľných príjmov za zdaňovacie obdobie, t.j. povinnosť podať daňové priznanie vyplýva zo širších súvislostí a zvažujú sa aj iné dosiahnuté príjmy fyzickej osoby, ktoré sú predmetom dane (napr. príjmy zo závislej činnosti). Ak úhrn zdaniteľných príjmov v roku 2010 presiahne sumu 2012, 85 € a v tejto sume by boli obsiahnuté aj príjmy (brutto príjmy) z výroby vami uvádzaných predmetov, máte povinnosť podať daňové priznanie.
Povinnosť podať daňové priznanie by ste mali aj v prípade, ak by ste si uplatňovali výdavky na základe riadne vedeného účtovníctva a výsledkom činnosti by bola strata (t.j. daňové výdavky by prevyšovali dosiahnuté príjmy). V takomto prípade je povinnosť podať daňové priznanie aj v prípade, keby príjem z predaja vami uvádzaných predmetov bol v zdaňovacom období vo výške nula.
bruccio
05.07.10,06:04
doplnil by som:
- ano musis platit dane a odvody

(uctovnictvo nemusis viest pokial pokial pojdes na pausal, aspon myslim :)